“Federbet”: Na kanë ardhur shumë raportime për të hetuar ndeshjen Skëndërbeu-Vllaznia

Ndeshja e kesaj  fundjave mes Skenderbuet dhe Vllaznise u cilesua si nje nga takimet me skandaloze per menyren se si korcaret arriten te fitonin.

Kompania e hetimit të ndeshjeve të trukuara në baste, “Federbet”, permes nje postimi ne faqen e saj zyrtare ne facebook shkruan se per kete ndeshje kane mberritur shume mesaazhe per ta hetuar.

Deklarata e plote e “Federbet”.

Shqipëri…

Që nga mbrëmja e djeshme, ‘Federbet’ ka marrë shumë mesazhe dhe e-maile në lidhje me ndeshjen Skënderbeu-Vllaznia të ligës shqiptare.

Pikë së pari, ju falënderojmë të gjithëve që na ndiqni dhe na jepni sugjerime, ndihemi vërtet të vlerësuar nga vëzhgimet tuaja. Ne gjithmonë ndjekim përmbledhjet e ndeshjeve dhe numrat e basteve. Në fakt, të shohim numrat është puna jonë kryesore dhe ne dalim në përfundime nëse ndeshja ishte “e çuditshme” apo “e dyshimtë” vetëm duke u bazuar në numra.

Në këtë rast, ne duam ndihmën tuaj. Sa kompani bastesh e kishin kuotuar ndeshjen Skënderbeu-Vllaznia? Sa prej jush i kanë parë koefiçentët mbi këtë ndeshje? Na dërgoni prova të lëvizjes së koefiçentëve dhe ne do të fillojmë të flasim menjëherë.

Duam t’ju kujtojmë sërish se ‘Federbet’ është i specializuar në trukimin e ndeshjeve me qëllim përfitimi në baste.

Faleminderit”

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në ““Federbet”: Na kanë ardhur shumë raportime për të hetuar ndeshjen Skëndërbeu-Vllaznia”

 1. Futjani kot says:

  Tifozet e Partizanit dhe Kukesit do vazhdojne te akuzojne Skenderbeun edhe kur ai ti zgerdhije me ndeshjet direkte dhe te dale kampion peeseri.Do akuzojnd Gaz Demin dhe Safetin se i kane shitur kampionatin Skendebeun.Pune tifozesh te semure.Varu k…!

 2. Albann says:

  Cudi…Per ndeshjen Partizani _Kukesi qe pritej te dilte barazim,si rezultati me i paqes mes dy skuadrave(i linte ne lojen per titull te dyja) dhe qe perfundoi barazim s ka ankesa????.Si ka mundesi qe doli barazim????

 3. Ami says:

  Nuk hoqi dore ky Erjon Bracja i vogel nga keto spiunime te tipit Fake News kunder futbollit shqiptar? Po pse mo miush Partizani si fitoi ne Shkoder apo ndaj Tiranes se nuk degjuam apo foli njeri se mund te kishit trukuar ndeshjen, o qelbesira, qe per egon tuaj per tu bere kampion po na nxirrni bojen ne bote, a thua se ekipi i Skenderbeut qenka mjeshtri i trukimeve ne futboll?! Poshte qelbesirat, spiunet dhe llapazanet!

 4. Red or Dead says:

  O palloj korcare !Qe nuk keni lidhje me futbollin e dime fare mire derisa ne stadium bertisni “estrade ,estrade” dhe mbas golit te 5 festoni per estraden , sdo mend qe nga karnavalet keni ardhur ne futboll dhe si karnavale futbolli do mbaheni mend.Ne Shkoder nuk fituam o pallua , por dy here dolem barazim.Partizanit mos ja qani hallin se prap ne Korce javen e fundit ,dajaku ju pret.Kujdesuni ne Kukes mos ha ulni breket Safetit , se nje here Safeti heren tjeter Take Tukja ju ka lezet homoseksualiteti.Meqe jeni Paris i Vogel , se keni problem homoseksualitetin besoj.Parisi mbahet per kete fenomen kulturor dhe kultura juve nuk ju mungon !!.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *