FOTOT/ 15 vende të mrekullueshme që shumë turistë nuk i njohin

Shumë vende të mahnitshme në botë nuk janë destinacione te njohura turistike sepse është e vështirë për të marrë informacione për ta.

Por ne do t’iu tregojmë disa ishuj fantastik, ujëra të kaltra, fusha me gjelbërim, dhe ujëvara mahnitëse që duken sikur i përkasin përrallave.

Bright Side ka mbledhur 15 vende të fshehta në planetin tonë që shumica e turistëve nuk kanë informacione për eksiztencën e tyre. Mos e humbisni një shans për të qenë ndër hulumtuesit e parë!

Këto vende ndodhen në :  Blagaj, Bosnie Herzegovina.  Huacachina, Peru. Liqeni Hillier, Australi. Plazhi i fshehur, Marieta Island. Meksikë. Ishulli Bella, Itali. Fshati Popeye, Maltë. Toka e kuqe. Dongchuan, Kinë. Ishulli i Florës (bimësisë). Portugali,  “Dera e ferrit” (e njohur dhe si  Darvaza Crater).  Shpella e Saint Marcel d’Ardeche, Francë.  Las Lajas Sanctuary, Kolombi.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem13.jpg","attachment_id":"680452"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem.jpg","attachment_id":"680451"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem14.jpg","attachment_id":"680453"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem12.jpg","attachment_id":"680450"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem10.jpg","attachment_id":"680448"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem9.jpg","attachment_id":"680447"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem8.jpg","attachment_id":"680446"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem7.jpg","attachment_id":"680445"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem6.jpg","attachment_id":"680444"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem5.jpg","attachment_id":"680443"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem4.jpg","attachment_id":"680442"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem3.jpg","attachment_id":"680441"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem2.jpg","attachment_id":"680440"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem1.jpg","attachment_id":"680439"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/turizem11.jpg","attachment_id":"680449"}]

1 komente në “FOTOT/ 15 vende të mrekullueshme që shumë turistë nuk i njohin”

  1. Fjala shqipe says:

    Dhe keto vende “te mrekulleshme” kane ngelur pa u vizituar nga turistet shqipetare!!!
    “Bravo” gazeta “Tema” per kete informacion shume “mbreselenesh”
    Tani do “shkojme” ti shohim keto vende

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *