FOTOT/ Emocionuese. Çifti i moshuar në prag të vdekjes feston 67 vjetorin e martesës në spital, duke pirë një gotë verë

Një grua që është e martuar me bashkëshortin e saj prej 67 vitesh, i kërkoi stafit të spitalit që shtratin e saj t’ia vendosnin pranë të shoqit për të shpenzuar ditët e fundit sëbashku para se ajo të ndërrojë jetë.

Beatrice Whitehead, 87 vjeç, lufton prej 6 vitesh me kancerin e kockave dhe kohët e fundit vendosi të hiqte dorë nga mjekimi për sëmundjen, shkruan DailyMail.

87-vjeçarja u dërgua në spital në Manchester, 4 javë më parë, dhe vetëm disa ditë pas saj, u shtrua edhe bashkëshorti i saj Bert Whitehead, 90.

Të lidhur që adoleshentë me njëri-tjetrin, Beatrice dhe Bert nuk mund të rrinë në asnjë moment të ndarë, madje, ato festuan në shtretërit e tyre në spital përvjetorin e 67 të lidhjes së tyre me nga një gotë verë të bardhë, shkruan The Sun.

Vajza e tyre, tha se nuk mund të reshtë së falënderuari spitalin që bënë të mundur që çifti ta kalonte edhe këtë përvjetor sëbashku si gjithë të tjerat.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A692300000578-4481696-image-a-57_1494154764305-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A692300000578-4481696-image-a-57_1494154764305.jpg","attachment_id":"680548"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A693700000578-4481696-image-a-56_1494154755608-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A693700000578-4481696-image-a-56_1494154755608.jpg","attachment_id":"680550"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A690300000578-4481696-image-a-44_1494154490163-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A690300000578-4481696-image-a-44_1494154490163.jpg","attachment_id":"680546"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A691B00000578-4481696-image-a-53_1494154700901-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A691B00000578-4481696-image-a-53_1494154700901.jpg","attachment_id":"680543"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A68FB00000578-4481696-image-a-54_1494154720925-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A68FB00000578-4481696-image-a-54_1494154720925.jpg","attachment_id":"680542"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/1-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/1-6.jpg","attachment_id":"680541"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A691300000578-4481696-image-a-52_1494154595685-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A691300000578-4481696-image-a-52_1494154595685.jpg","attachment_id":"680547"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A692E00000578-4481696-image-a-46_1494154506351-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A692E00000578-4481696-image-a-46_1494154506351.jpg","attachment_id":"680544"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A693B00000578-4481696-image-a-50_1494154550991-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A693B00000578-4481696-image-a-50_1494154550991.jpg","attachment_id":"680545"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A693300000578-4481696-image-m-49_1494154538769-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/400A693300000578-4481696-image-m-49_1494154538769.jpg","attachment_id":"680549"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *