KQZ gjobit me 1 milionë lekë PS-në: Nuk ka respektuar kuotën gjinore në qarkun e Beratit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka gjobitur me 1 milionë lekë të të reja Partinë Socialiste për shkak se nuk ka respektuar kuotat gjinore në qarkun e Beratit.

Në këtë qark në listën e PS  nga 8 kandidatë që janë gjithsej, 7 janë meshkuj dhe vetëm një femër.

Vendimi u mor sot teksa Komisioni Qëndror Zgjedhor shqyrtoi dhe miratoi listat për zgjedhjet e 18 qershorit të  9 partive, mes të cilave ishte  FRD dhe PS.

18 qershori/ KQZ shqyrton listat e kandidatëve për deputet, anëtarët e PD bojkotojnë mbledhjen

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *