PD nuk njeh limite njerëzore, “paralajmëron” vdekjen e kabinetit qeveritar

Çdo ditë e më tepër, personazhë të ndryshëm brenda PD-së artikulojnë kërcenime nga më të forta drejt qeverisë dhe kryesisht në adresë të kryeministrit Edi Rama.

Por siç duket, militantët e saj janë nxitur tepërmi nga fjalimet e egra për destabilitet të Lulzim Bashës, Sali Berishës, etj, ndaj sot kanë zgjedhur të konkretizojnë këshillat e tyre.

Ata kanë rëmbyer disa kurora, kanë vendosur muzikë funebre në sfond dhe kanë kryer homazhe imagjinare në Çadrën e protestës, ndaj emrave më të rëndësishëm të kabinetit qeveritar.

Prej kohësh,  emra të rëndësishëm të opozitës janë vënë re deklarata të forta për ekzekutime dhe sulme konkrete ndaj qeverisë.

Përfaqësues të lartë të PD-së  janë treguar të gatshëm jo vetëm për luftë politike por edhe për atë fizike nëse Edi Rama nuk i liron karigen.

REMOTE_ADDR:[]

20 komente në “PD nuk njeh limite njerëzore, “paralajmëron” vdekjen e kabinetit qeveritar”

 1. cadristi ne siklet. says:

  provojeni te beni rremuje. do te dali populli ne rruge dhe dote clirohen edhe tokat e xanuna.nuk do pyes njeri se jeni legalizuar apo jo.durimi ka nje kufi.vishe dhe me kostum,maloku mbetet malok.

  1. Bardhi says:

   Do te shikohet kush do shkoj per lesh ne 18 Qeshor. Me se paku Sali Serbi dhe Lulash Bysha do jene pas hekurave me 19 Qeshor. Kjo eshte e sigurt.

 2. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  islamiket e PD nuk kane asnje ndryshim nga leshqenet e ISIS…………..kjo,pasi flitet per te njejten rrace arabesh[muslimon brothers],kshq nuk pritet asgje tjeter vec terrorit,gjakut apo mallkimeve cnjerzore.
  kjo eshte ADN e sunitit,a nuk bejne te njejten gje ISIS,ERDOGAN,PD,LSI apo turkocamet e Idrizit……….!

 3. DETARI Atllantidhes🌐 says:

  Arrestim i menjihershem i familjes mafjoze ,Karaxhic !🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸

 4. lond says:

  Si nik doli nje kamikaz tju fus nje kallep tritol dhe pastaj vini muziken o shpellar o shurraqer, ku i gjeni gjith keto shpenzime pasi ju keni hallin e popullit o ju shkerdhefsha lulushen dhe salushen.

 5. niki says:

  PROKURORIA ( Kryeprokurori) me te gjitha keto kercenime do te duhej te nderhynte menjehere, per te mbrojtur figurat istitucionale, duke filluar jo nga EDI RAMA, por ngaKRYEMINISTRI…………………………………………………………………………………….Ja perse kur te behet refoma ne drejtesi , duhet menjehere, te ndiqet penalisht zoti LLALLA. Sepse, eshte ky personazh,duke mos vendosur para pergjegjesise kercenuesit i shton atyre me shume oreksin per te vazhduar dhe turbulluar shoqerine tone.

 6. niki says:

  PROKURORIA ( Kryeprokurori) me te gjitha keto kercenime do te duhej te nderhynte menjehere, per te mbrojtur figurat istitucionale, duke filluar jo nga EDI RAMA, por ngaKRYEMINISTRI…………………………………………………………………………………….Ja perse kur te behet refoma ne drejtesi , duhet menjehere, te ndiqet penalisht zoti LLALLA. Sepse, eshte ky personazh,duke mos vendosur para pergjegjesise kercenuesit i shton atyre me shume oreksin per te vazhduar dhe turbulluar shoqerine tone.

 7. Ballabani brenda cadres says:

  Kam botuar nje koment ne gazeten dita lidhur me nje shkrim te zotit Viktor Malaj.Komenti im trajton shqetesimin tim lidhur me keto deklarata antikushtetuese te ketyre gangsterve politike.Me interes per komentuesit e ndjeshem po e ribotoj edhe ketu:
  Pershendetje zoti Viktor Malaj!
  Artikujt e tu jane nga mne te pelqyerat prej meje dhe per kete te pergezoj,te pergezoj dhe per kete te sotmin…
  Por,jam dakort edhe me verejtjen qe ben z/nj.Lora,qe thekson se jane Shqiptaret dhe vetem ata qe duhet te marrin ne dore fatin e tyre,e te shndrojne ne pluhur e hi kedo qe i desheron te keqija Shqiperise e Shqiptareve….
  Te huajt kane misionet e tyre,interesat e tyre,shumica dashamirese,por ka dhe keqdashes ndaj nesh.Pare me syrin e diplomacise,ata jane ne te drejten e tyre sa te ligjeshme,aq edhe miqesore,me ndihmen,me konsultimet,me verejtjet dhe me mendimet e propozimet qe japin…
  Te huajt,nuk kane mundesine ligjore te imponohen,nuk kane mundesine ligjore te shprehin njeanshmerine e tyre,por gjithmone shprehen me dorashka,sepse ata qe zgjedhin qeverine qe duhet ti drejtoje per 4 vjet,jemi ne Shqiptaret dhe jo ata…
  Prandaj,une ju kuptoj se ata duhet te flasin troc e te ndeshkojne Saliun e Lulushin,per gjithshka te kqeqe qe i kane bere ketij vendi,por halli eshte gjetke:Po sikur populli t’i votoje ata,me ke do te flasin neser ata?
  Ketu eshte dhe problemi yne i vertete,qe ju,shtypi e TV-te e shumta nuk ndaleni e nuk ie trajtoni ket problem.
  Ju duhet te ngrini probleme qe i sherbejne ngritjes te frymes te pergjegjesise te vete popullit tone,te aftesimit te tij ne te vleresuarit te vetes te tij si zot i vetem i fateve te vendit e Popullit.Ju duhet te godisni dhe te vini para pergjegjesise te atyre dhjetra OJF e OJQ-je te cilat vetems e marrin fonde shteterore e donacione e flejne gjume,te cilat shqetesohen per vrasjen e nje qeni,apo per prerjen e nje peme,per te cilat mire bejne,por ju iken zeri dhe figura,per te protestuar kund kujtdo qeveritari apo opzitari i cili demton rende interesat madhore te Popullit.
  Ja po te ilustroj me nje shembull,sepse ka shume te tille:
  A kemi Prokurori te Pergjitheshme ne?Kushdo mund te thote,kemi.Edhe une them kemi,sepse ben sikur punon.Ne keto dite te tensionuara,kur nuk kane munguar thirrje te qarta,shume te qarta per destabilizim,per terrheqje zvare,per mosbindje civile,pa arsye e shkak,per te mos lejuar nje pjese te madhe te popullit te marre pjese ne votime e te shprehe lirisht voten e tij,probleme keto te cilat te cojne ne lufte civile ne vellavrasje,ne destabilitet te vendit,e qe jane ne fund te fundit shkelje te Kushtetutes te vendit,Prokurorija e Pergjitheshme,gjen kohe e merret me gjera te kota,fare te kota,duke kerkuar “heqjen” e mandateve te deputeteve,mandate te cilat nuk cenojne ligjin e dekriminalizimit,e le te lire e nuk merr te pandehur,Sali Berishen e Lulzim Bashen per ato thirrje antikushtetuese.
  E une shtroj pyetjen:Ku jane artikujt tuaj kunder OJF-ve e OJQ-ve,kunder Prokurorise,kunder Gjykatesve qe lirokan kriminele me urdher partijak?
  Pse keshtu do kerkojme qe te na nxjerrin nga sikletet qe i shkaktojme vete,te huajt,te cilet jane lodhur e sterlodhur me ne,me gjumin tone letargjik e pritjen e perhereshme te mbritjes te Godose?
  Ja prandaj pamvaresisht se jam plotesisht dakort me artikullin tuaj,them se me shume goditje,direkte kerkoj edhe per gjendjen tone te pergjumur e te pritmerive nga jashte.Une nuk besoj ne Zot,por kam lexuar dhe degjuar prej besimtareve se dhe Ai ka thene:
  NDIHMOJE VETEN SE PASTAJ TE NDIHMOJ DHE UNE.
  E pra te ndihmojme veten e pastaj do na ndihmojne dhe te huajt…

  1. Djelta says:

   Nje nga komentet me te sakte. Populli shqiptar duhet te ngreje zerin. Kush hesht, pranon. Kush hesht eshte bashkefajtor. Nese ato ngrihen ne emer te popullit per te bllokuar zgjedhjet, cfare ben populli? Pse nuk ngrihet per ti thene qe nuk perfaqesojne ate mendim kriminel!

 8. Ballabani brenda cadres says:

  Ne faqen e pare shkruani 7 komente,ku i keni???

 9. Epo kjo pune! says:

  Shikun akoma Sala, Prokurorin akoma sala, gjykatat akoma sala, ne administrate sa te duash ithtare te sales, kudo te sales, presidenti i vjeter lepe peqe, i riu e ka dobesi salen … tani nuk kemi pse habitemi pse shurra hidhet perpjete, nejse xhanem ne milet i bute jemi po c’ne amerikani degjon kaq gjate pordhet e cadres qe jo per gje por po i kundervihet asaj qe do amerikani… ku fle lepuri!

 10. Te gjith Keta komentusa qe thojne islamike Jane me bythqira se basha Apo saliu jeni Shume antishqiptare ne e dime mire nese ka islamik shqiptare apo jo rroft shqipria dhe shqiptaret qe duan atdheun ska rendesi Cfar besimi jane.ptu farat e keqe serbe Apo greke. Shqipria shqiptarve.

  1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

   O beqir,a ka dicka te pasakte,te pavertete persa i perket fytyres gjaxore, ADN-se apo njellojshmerise se muslimoneve shqiptare[nje nga keta edhe ti] te PD,LSI,PDIU,AK[e turkoshakut Spahi]me ata arabe apo turq,ISIS apo Al Nusra,Erdogan apo Gylen….!!!!??? JO!Una facia una rraza,ok!
   Te gjithe kane si emerues te perbashket: PSIXOLOGIA apo IDEOLOGIA GJAXORE!
   Tani,nese nuk te pelqen ty apo ndonje korraku si ti e VERTETA kjo pak ben per ne ,madje st’arxidia mas,ok!
   Shqiperia e kristianeve/shqiptareve ,sunitet,shiitet,mujahedinet apo tourkotsamides ne : ARABI,TURKYE,IRAK,IRAN etj…

 11. Fatosi-kosove says:

  Se PD e veqmas sali berisha e lul basha jane udheheqesit e krimit kjo atshme ska dyshim,se ka njerez qe jane te gatshem te kellin e te vrasin per kete dyshe se kam besuar kurre,por ama nje gje duhet ta dijne ata qe jane futur ne qader dhe kercenojne çdo dite e bajne edhe “funerale” se edeh para kater vitesh ne Prishtine nje kandidat i LDK-s kercenonte PDK-n dhe deklaroi se e kam rezervuar sallen 1 Tetori per ta hapur diten e ngushllimeve epr PDK-n pasi sipas tij ne zgjedhje do te vdiste,por Zoti ia qoi atij dhe jo qe humbi zgjedhjet por edhe hunden e humbi,uroi qe edhe PD ne shqiperi ta humbe koken,e koka eshte dyshja kriminele dhe gjakpirese sali ebrisha elul basha qe keshillohen nga serbi fazlliq kurse ata ne qader e pranojne si kombetar,prandaj kujtoni se çfar te mire i do nje serb shqiperise dhe sqiptareve,paramendoni se çfar te mire i do nje proserb si sali berisha e lul basha shqiptareve dhe sikur tmos ishte lazarati dhe droga as qe do te ishin ne politike pasi per ta vetem krimi dhe droga kane vlere,prandaj edhe jane ne gjendje ta kallin vendin sepse kane ne shpirt gjakpirjen,uroi qe ne fund te mos u gjindet kush afer pos femijeve te vet dhe kur skan kujt tia pijne gjakun dhe tia bejne funeralin jua befshin femijeve te vet!

 12. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDTm

  LULEZIM BASHA + … NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga! Sot! Neser eshte kurre!u

 13. edmond says:

  mire qe shkruani mbi kercenimet per ekzekutime, po per prokurorine qe duhet te veproje pse nuk thoni asnje fjale?

 14. bullshitat e çadres says:

  te shpallet organizate terroriste PD-JA

 15. valentina says:

  Qe te jeni te qarte se kush eshte i interesuar per destabizimin e SHqiperise sot jane shfaqur ne dekarata te qeverive perkatese te athines dhe moskes njeri i drejtohej Maqedonise o me ne o kundra nesh.Kurse tjetri nga athina dekaroi fill pas terheqjes se Ivanovit dhe Gruevskit per krijimin e qeverise ne Maqedoni se kush kerkon SHqiperine e madhe po luan me zjarrin dhe do te digjet kur eshte e qarte qe ne kohen kur Maqedonia ishte ne kulmin e trazirave si rusia dhe greqia nuk u ndien absulutisht.Pra SHqipetare hapni syte se kjo eshte nje loje serbo _greke qe ka lidhje me tradhetarin e kombit sali karadzicin.Neqoftese kete spiun te UDB_se do ta shihni krye te turmes me thirrjet pe destabilizimin vendit terhiqeni zvarre pa pike meshire.

 16. Sebbasstian says:

  Kjo lloj menyre funerali fallco eshte metode e perdorur nga tropojanet per te ironizuar persona qe nuk i duan. Une personalisht i kam pare origjinal ne Tropoje qe ne vitet 1975~ 76. Pune karagjozesh kur dihet se kush e drejton cadren e mjerimit, syl bisha nga Tropoja.

 17. Mahmuti says:

  BE dhe SHBA prandaj jane terhequr nga PD sepse pikerisht keto jane veprime ordinere qe ngjasojne me presionet e isis , se vetem ato jane sot ne skenen boterore qe stonojne me realitetin, me kercenime e kurora vdekje , ja shikoji jane fix, po me e keqja eshte si ka mundesi qe nuk kan turp , qe bejne bllofe te tilla qe ne fakt demtojne PD, kjo nuk kuptohet, ose thjesht saliu ka ber llogarin qe e di qe merr vetem 20 deputet dhe si hyri si nuk hyri reforma ne drejtesi kalon, por te pakten thote qe mos ta zen 2 te keqia bashke, dhe ka zgjedhur te mos hy. Ne fakt eshte llogjike mendoj nisur nga fakti interesit personal te berishes

Lini një Përgjigje te Mahmuti Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *