REPLIKAT/ Komentuesit: Fitoren e parë e mori PD-ja dhe se shpejti mat!…. Rama: Fitore pa ndeshje, përballja është në 18 qershor…

Pasi Kryeministri Rama tërhoqi kandidatin e PS-së për zgjedhjet e Kavajës të shumtë kanë qënë ndejkësit e tij në facebook që kanë reaguar lidhur më këtë fakt. Njëri prej komentueve  shkuan se “fitoren e parë e mori PD-ja i pa fuqishem shteti para Lulit kjo do me thënë se ska shtet nuk ka forcën e saj për të garantu zgjedhje të lira prandaj ik sa më shpejt e leje populli të qetë”.

Por i menjëherqëm ka qënë reagimi i Ramës i cili  i thotë që: “Arben, fitore pa ndeshje pastë gjithmonë Luli se vetëm ato ka pasur që kur e ka marrë Doktori për dore dhe e ka futur në politikë, sa për shtetin rri i qetë se shteti nuk është për të marrë pjesë në stervitjet e Lulit. Ndeshja është në 18 qershor, në 7 maj s’kishte ndeshje dhe po të kujtoj që kandidati yne është kryetar bashkie kështu që s’ka lidhje 7 maji me 18 qershorin!”.

Ndërsa një tjetër komentues i shkruan:”Në shahun që po luan me Lulin,sapo humbe një figurë. Kujdes! Mund të shkojë loja si me ate gocën e vogël që e mbyll me batutën; “…dhe se shpejti mat!”.

Ndërkaq kryeministri i përgjigjet: “Është ai momenti kur i zë kalit ngastrën ku do të kërcejë për të mbrojtur mbretin nga kapja gjallë😂”

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama1-1-150x149.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama1-1.png","attachment_id":"680245"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama-6-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama-6.png","attachment_id":"680244"}]

1 komente në “REPLIKAT/ Komentuesit: Fitoren e parë e mori PD-ja dhe se shpejti mat!…. Rama: Fitore pa ndeshje, përballja është në 18 qershor…”

 1. adi says:

  O kr rilindas
  Po mire more flori. Basha fitoi pa ndeshje
  Po ti ne 18 qershor a nuk po kerkon te njejten gje fitore pa ndeshje???????
  Apo kur e ben ti eshte normale eshte ligjore eshte e ndershme. Mgjth ti ja ke mare doren fitoreve pa kundershtare.
  O pika nivelit te inteligjences.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *