Sa i duhet Sokol Olldashi PD-së në këto momente?! E rikthen në kujtesë…. Fatos Nano

Pikërisht në momentin më të errët të historisë së Partisë Demokratike, e cila tashmë ka marrë rrugën për të bërë të pabëren, bojkotin e zgjedhjeve të 18 qershorit, ndjehet më shumë se kurrë nevoja e të ndjerit Sokol Olldashi dhe pendesa për çdo votë kundër tij në përballjen me Lulzim Bashën.

Por me sa duket ka pendesë dhe nga ata që kanë manipuluar dhe tjetërsuar çdo votë të tij, pasi po të ishte ai në krye të PD, asgje nuk do të kishte shkuar kështu.

Ka qënë Fatos Nano ai që ka publikuar në rrjetin e tij social disa foto të viteve më parë, kur në Shqipëri vinte grupi legjendar rock “Europe”.

Ish lideri historik i të majtës ka përkujtuar me këto foto dhe një figurë të shquar të së djathtës, të ndjerin Sokol Olldashi.

“Mungesa jote nuk ndihet vetëm në politikë (Sokol Olldashi dhe Grupi Europe), shkruan Fatos Nano ne profilin e tij ne rrjetin social facebook.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/fatos-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/fatos.jpg","attachment_id":"680638"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/nanano-soko-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/nanano-soko.jpg","attachment_id":"680640"}]

16 komente në “Sa i duhet Sokol Olldashi PD-së në këto momente?! E rikthen në kujtesë…. Fatos Nano”

 1. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  PD eshte parti islamike,kshq si mund te kishte ”fat”ne krye te saj nje kristian…..!!!?? INPOSIBLE!

  1. ⁉️ says:

   A thua vertet thua te verteten ti?

 2. Kujtimi says:

  Nano duhet te behet pale per bisedime individuale me njeres te vecante nga PD qe luli te diskretohet bashke me saliun

 3. Kujtimi says:

  Nano duhet te behet pale per bisedime individuale me njeres te vecante nga PD qe luli te diskretohet bashke me saliun………

 4. Jimi says:

  Sa ishte gjalle nuk la gje pa bere, madje diskutohen edhe vrasje ne Shijak e ne Roskovec!
  Tani qe e pagoj ashtu sic e merritonte, na u be burr i mir!?Ky ishte nga ata cirak qe do t’ja kalonte ustait.

 5. Albania says:

  Eh, more Z. Fatos Nano!
  Mire ben qe i thua keto fjale. Jane te verteta.
  Por ti ke faj dhe pergjegjesi te madhe per keto qe po ndodhin ne Shqiperi.
  Ishe ti qe ia fale qeverisjen ne vitin 2005, viti me kritik per shqiptaret dhe Shqiperine.
  I bere dhuraten me te madhe qe Saliu as e kishte enderruar ndonjehere. Po kompromisi ne prag te shperberjes se qeverise Berisha per krizen per zgjedhjen e presidentit?
  Po “burgun” qe bere (ne fakt ke qene i denuar, por jo i burgosur), po demshperblimet i more mbas burgut apo jo? Dihet se ti je “burgosur” nga Saliu me miratimin tend, dhe me deshiren tende, sepse ashtu ishte loja. Dhe se fundi ike si Ahmet Zogolli, me 7 Prill 1939.
  Prandaj lere Saliun dhe PD ne punen e vet, se ata duhet te ishin shperbere qe prej kohesh, por ti u ke mbajtur atyre frymen gjalle.

 6. apokalips says:

  Ne keto momente shqiperise i duheshe Rodrigue Duterte i Filipineve per dy vjet dhe e shihnit ju ndyresira vrimen nga kishit dale. O sharlatane te neveritshem , qe populli ju pa si driten e syrit , kurse ju e late ne dite te hallit……. pijaneca ordinere.
  Njerez pa seder e pa moral ……e kujt i shisni pordhe mor funderina te ballkanit ….more hajduter me vule te thate dhe te njome….PERENDIMIT ?
  Ptuuuuuu o rrace muter ………aq sa behet muti pet , aq behet dhe shqiperia shtet.

 7. Bambi says:

  Po boll me kto glorifikime te kota.
  Na e bete Kol Olldashin simbol te demokracise. Kaq shpejt harruat si orgenizonte horrat e Shijakut per te vjedhur vota ?
  Behuni pak me realiste…

 8. A.C. says:

  o online Tema.. bën një pordhë Nano dhe ne duhet ta marrim vesh nëpërmjet jush.. lajme koti..

 9. Adi says:

  Akoma gjalle je ti çobano-vllaho-udebasho-grekafon
  qe luajte lojen e “KALIT te TROJES” ne Shqiperi se bashko me KRYESPIUNIN dhe TRADHETARIN antishqiptar RAMIZ ALIA(BOSHNJAKOVIC).

  1. 🔴🗯Coban i kuq says:

   Coban eshte Nano? Aha! Prandaj eshte njeri i keq!
   Faleminderit

 10. Gezim says:

  Fatos nano njeri i ndyre, politikan i dhjere.
  Sokor olldashi zoti e falte duhet te ish ne burg. njesoj siç ishe ti. kujt i jep mend ti qe fale krimet e kriminelit kombtar pa asnje arsye profesionale? perpiqu ti mbushesh mendjen zagareve por jo popullit.

 11. Kellira says:

  Se mos ju duket Olldashi si Presidenti i sapozgjedhur i Frances, Macron!!!!
  Sokol Olldashi rrinte vetem me horra. Korri ate qe mbolli…
  Politika me horra nuk i duhet Shqiperise keshtu qe lereni aty ku eshte se nje model i tille nuk ka per te ardhur.

 12. AMY says:

  Ti Fatos Nano ke shume te drejte, edhe une personalisht e kam menduar, qe nese do ishte Olldashi i ndjere , gjalle ne krye te PD-se do ishte shume me ndryshe, por ne krye u vu dhendrushi ne hije i berishes dhe nuk kishte si te ndodhte ndryshe, e cuan PD-ne ne gremine berishat si familje dhe lulushi i tyre sepse ata i kane bere llogarite sipat tyre jo sipas EU-se dhe USA-se, u bene pale me gruevske e kompani, shqiptare qe duan te luftojne shqiptaret dhe shqiperine, kjo nuk eshte degjuar ndonjehere, edhe enver hoxha diktotator ka qene, por beri gjene me te mire ne historine e ktij populli, i beri bashke veri dhe jug, erdhi sali serbi per ti percare ne keto 26 vite dhe ja ka arritur deri diku qellimit, por deri ketu, tani STOP! kush lufton shqiperine dhe demokracine ka perballe Europen e Bashkuar dhe Ameriken, let te vazhdojne ti kundervihen dyshja lulush dhe berishe, portat sot u jane mbyllur njeri do shkoj ne hollande te haje parate e vjedhura, tjetri te shkoj te kulla e restauruar e vicidolit, te haje veten ne vetmine e tij, ky eshte fundi i tyre qe desh zoti, e zgjodhen vete, dhe po vete do tja bejne varrin vetes se tyre, Shqiptaret nuk jane ata te ’90, Jane te dale dhe te shkolluar, dhe nuk mund te pranojne regresin qe kerkon akoma te bej plaku mere i cmendur!

 13. Anonim says:

  Lexova te gjitha komentet , APOKALIPSI ka ahkruajrur ato qe desha te shkruaj dhe une , hiq fjaline e fundit.

 14. Ceno qafzezi says:

  Jam emigrant në Athinë nuk jam mare kure me politikë lle as e kam ndërmend që të merrem por desha që të lë një mesazh për të gjithë meqenëse në Shqipëri nuk ka pasur dhe nuk mendoj që asnjërën të ketë shtet ju bejeni thirrje popullit shqiptar qe te mare fatet e veta në dorë lle të mos e ndalë asgjë lle të ,vëmë perpara drejtësisë politikanët shqiptarë qofshin ata të djathtë apo të majtë bashkë me pasuritë e tyre që kanë vënë në kuris të popullit të vet dhe ti thonë hapur dhe pa frikë drejtësisë së si. I kanë vënë këto me larta sepse si Alfred Peza janë të gjithë pa përjashtim dhe në mbyllje po ju sqaroj sepse në kur dalin në televizor bëjnë sikur zien dhe përjashta ndajnë milionat dhe fshataret e varfër i gënjejnë me një thes me miell dhe të tjerëve unë blenë votat me pezjet evro personit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *