Seria A/ Interi nuk di të fitojë. Lazio e Strakoshës shkatërron Sampdorian

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Inter ka marrë një tjetër goditje të rëndë në kampionat, duke pësuar humbjen e rradhës.

Zikaltërti janë mndur në transfertë kundër Genoas, ku kanë marrë humbjen e gjashtë në shatë ndeshjet e fundit duke u zhytur në krizë rezultatesh.

Të besuarit e Piolit, mund të kishin marrë një pikë, nëse Antonio Candreva do të ishte treguar i saktë nga pika e bardhë në minutën e 87-të.

Autori i golit të fitores për Genoan ishte sulmesi maqedonas Goran Pandev që ndëshkoi ish skuadrën e tij.

Ndërkohë, Lazio e Thoma Strakoshës arriti një fitore tenistike kundër Sampdoria.

Kryqytetasit fituan me rezultatin e thellë 7-2 duke marrë një tjetër tre pikësh mjaft të mirë.

Në këtë takim, portieri i kombëtares sonë u aktivizuar përgjatë gjithë 90-minutave duke bërë një paraqitje të mirë.