Sondazhi: Edhe nëse PD s’merr pjesë, 70% e shqiptarëve duan zgjedhje me 18 qershor

Mbi 70% e votuesve shqiptarë duan që zgjedhjet të mbahen më 18 qershor edhe nëse në to nuk merr pjesë Partia Demokratike. 

Ndërsa 1 milionë e zgjedhësve do të votonin 17 partitë e regjistruara tashme për zgjedhjet. Këto janë të dhënat që djalin nga një sondazh elektronik kombëtar realizuar nga “Follow Business Albania”, sondazhi është realizuar nga Eduard Zaloshnja.

Janë pyetur 2 mijë persona të moshës nga 18 deri ne 64 vjeç duke i përzgjedhur për të përfaqësuar sa më mirë të gjithë elektoratin shqiptar, politikisht, por edhe demografikisht.
Sipas këtij sondazhi tregon 72 % e votuesve mendojnë se bllokimi i zgjedhjeve nga mbështetësit e opozitës do të ndikonte negativisht në ekonominë shqiptare. Marzhi maksimal i gabimit statistikor për vlerësimet është plus/minus 2.7 pikë përqindjeje. TCH

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Sondazhi: Edhe nëse PD s’merr pjesë, 70% e shqiptarëve duan zgjedhje me 18 qershor”

 1. fati says:

  ik o loqe me gjithe keto soandazhe leshi ,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Peco says:

  Qe populli do zgjedhje ne 18 Qershor, kjo as qe diskutohet. Por ajo qe vihet ne dyshim eshte a duan partite politike t’ja sigurojne kete mundesi popullit apo jo? Nese PD bene cmos edhe me mjete te jashteligjeshme te pengoje zhvillimin e zgjedhjeve dhe PS nuk eshte ne gjendje si qeveri te siguroj garancite e nevojshme per zhvillimin e tyre, atehere jeta shoqerore ne kete vend ka marre fund.Kjo hapur tregon, se ne nuk jemi ne gjendje te qeverisim vehten. Ne nje rast te tille eshte mire, qe nje fuqi e huaj me miratim paraprak nderkombetar dhe mandat kohor te percaktuar, duhet te nderhyje forceerisht per te sjell situaten ne normalitet, duke vene para pergjegjesise ligjore shkaktaret e nje situate te tille.

 3. Loran shehu says:

  Po kush e ka ber kte sondazh mero kurva

 4. Coli says:

  👎👎🖕🖕🖕PD !! NGA OPIRDHIONISTI LELA😀

 5. Zambi says:

  prej vitesh ne shqiperi voton vetem gjysma e votuesve ketij i dalin 70%.

 6. I drejti says:

  Eshte me mire qe PD kjo parti antishqiptare e antieuropiane e krijuar nga ish sigurimsat e PPSH me ne krye kriminelin Sali qeni te zhduket nga faqja e dheut dhe te mos ja degjojme me zerin. Te shpetojme nga injoranca e anetarsie se kesaj partie e mbushur me injorante, bandite e kriminele. Do ta shikoni qe ky vend do bjere ne qetesi dhe jeta so rrjedhe normalisht. Do kete opozite europiane qe per hir te nje pusbteti te pa votuar nuk do shkaterroje vendin.

 7. mirel says:

  PD nuk duhet te marre pjese ne zgjedhje, por ne nje seance gjyqesore dhe te denohet si Parti Banditesh-tradhetaresh dhe bajgash.
  Politika shqiptare duhet te qerrohet nga fenomeni PD sepse ul se tepermi standartin dhe nivelin minimal moral te kandiduesve.
  Po te ishte Berisha i qerruar nga skena, ne burg, njerezia do merreshin me shume me koncesionet e Ramiut. Per ta vene dhe ate para pergjegjesise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *