Arsenali, gati 100 milionë euro për Mbappe

Kylian Mabppe, është kthyer në një nga lojtarët më të kërkuar në merakto.

Talenti 18-vjeçar që luan në kampionatin francez me skuadrën e Monacos, ka arritur që të zhvillojë një sezon të jashtëzakonshëm me këtë ekip duke qenë një lojtarët më të mirë në League 1.

Për Mbappe kanë shfaqur inters klubet më të mëdha europiane, si Reali i Madridit, Barcelona, e Manchester City, të cilët janë të gatëshëm për të bërë oferta të majme për ta marrë atë në klubin e tyre.

Së fundmi në garë për Mbappe, është futur dhe skuadra e Arsenalit e cila është e gatshme për të bërë një ofertë të çmendur.

E përditshmja britanike, “Daily Star” shkruan se “Topçinjtë” janë të gatshëm të shpenzojnë për francez rreth 100-milionë euro për ta bindur atë të transferohet në “Emirates Stadium”.

Përveç ofertës së majme ekipi i anglez i ka siguruar lojtarit dhe fanellën e titullarit.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *