Fatos Lubonja: Dyshoj se deputetët demokratë që kritikojnë Bashën, janë blerë..

Fatos Lubonja ka komentuar për News 24, qendrimet e fundit të deputetëve kritikë në PD, si Majlinda Bregu, Jozefina Topalli, Eduard Selami, Astrit Patozi etj, të cilët kanë dalë kundër vendimit të Lulzim Bashës për bojkotimin e zgjedhjeve.

Ai është shprehur se qëndrime të tilla kanë qenë normale, por gjithashtu ka shtuar se dyshon se ata punojnë për një palë të tretë.

Zërat kundër janë normale, kur udhëhiqen nga bindjet e tyre dhe jo për hesap të të tretëve se kështu nuk ka kredibilitet.

Zërat që kanë dalë brenda PD mund të konsiderohen normal në një parti, por kam hijen e dyshimit se punojnë për një palë të tretë.

Se edhe kur u zgjodh presidenti i kaluar u blenë ca deputetë, njihet kjo histori në vendin tonë,” është shprehur Lubonja.

REMOTE_ADDR:[]

32 komente në “Fatos Lubonja: Dyshoj se deputetët demokratë që kritikojnë Bashën, janë blerë..”

 1. horri i bulevardit says:

  njihen e ca b…q …si puna e lubonjes

  1. Robi says:

   Mos i bini kot ne qafe keti rrotes te karit, ky nuk ka fai, sepse çdo gje e mat me kutin e vet, pra si e bleu (me dajak) ate dikur sigurimi i shtetit, dhe zbrazi thesin kunder te jatit, mendon qe e bejne edhe te tjeret. Fajin e kane gazetat qe japin mendimet e semura te ketij skizofreniku frustrato. Mjerre Shqiperia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. horri i bulevardit says:

  nuk besojne qe ka njerez me personalitet qe nuk i ble dot Berisha, se kane shitur bythen vete gjithe jeten pederastet

 3. andromeda says:

  D.m.th.,edhe normale edhe e dyshimtë se janë blerë. Tani ti, Tos loqja, zgjidh mirë, o njerën o tjetrën se logjika normale i përjashton të dyja.

 4. Albani says:

  Ke fakte?
  Jo
  Na ngrensh mune atehere.

 5. Faro says:

  Akoma mbijeton ne media ky njeri i pabesueshem?

 6. pjeter says:

  po liubo po,jane te shitur si ti tek beketi, ajt se e dime shume mire qe e ke vdekje me ramen se ta hoqi nga dora pulen qe te bente veze te arta, tani nje me dy del e keput traplleqe pakufi,kush guzon te te lere ne hije ty o derman?prandaj e beni me radhe, nje here saliu njehere zotrote, kush ta kepute me te madhe.

 7. Alban says:

  Ah pa pa filloj dhe Ljuboja, me akuza si ne kohe te kamunizmit. Mjere ky popll se cfare vemiesh ka ngritur ne piedestal.

 8. Ballabani brenda cadres says:

  Ata qe shesin dhe blejne,apo ata qe blihen dhe shiten,gjithmone te tjeret i matin me kutin e tyre.Per te tillet,nuk ka njeres me personalitet,nuk ka njeres te cilet kane guxim te thone fjalen e tyre me ze e figure,por te gjithe jane te perlyer…Kjo eshte teoria e Sali Berishes,per t’i bere te ndotur te gjithe,ne menyre qe te corodite mendjen e njerezve e t’i vene ata ne dilemen se,eshte e kote te perkrahesh kete apo ate,sepse te gjithe jane njesoj…
  Ja keshtu,nen kete “teori” perbaltjeje te sejcilit,i cili nuk eshte i nje mendimi me te,ndodhet gjithmone Lubonja,i cili si i shitur vete koke e kembe,i “shpall” te tille edhe zerat kunder Saliut e Lulit…
  Por u ka ikur koha ketyre “tregetareve” te personalitetit te te tjereve,populli i ka syte te celur dhe ju ka vene e po ju ve perdite e me shume drune,ose me mire,po ju tregon preshin…

 9. komentatori nga cadra e gjyqit per portalin e zenit says:

  ky gjithe jeten e ka shitur dhe ja kane blere torrovilen,eshte shpartalluar pa pushim dhe i ka ngele ndonje merak.ndaj,duke ditur te tjeret si vehten,behet xheloz.

 10. Alidemsi vjeter says:

  Po Ti kush je mor pjelle komuniste !?????

 11. Alban Dega says:

  TI KE SPIUNUAR BABAIN TEND !

  Nuk ke te drejte morale e as njerezore per te dhene leksione per demokraci !
  Ti je mallkimi i vetvetes!
  Kadareja te ka bere radiografine tende!

 12. betixho says:

  Tani u binda plotesisht qe ky eshte me te vertet IDIOT.Keshtu i beka analizat ky? kukukukuuuuuuuu!

 13. Baca-Bajram says:

  Po c’lajme jepni nga nje debil si puna e Lubonjes…!? Gjithnje me teorite e konspiracioneve ky paranojak i cmendur. Eshte me llogjike, qe c’do njeri i arsyeshem do fliste e kritikonte kedo qe eshte duke ndermar nje rruge te rrezikshme qe mund t’a coj vendin deri ne nje luft civile. Nje i cmendur perkrah te cmendurin. Kjo eshte llogjika e te cmendurit Lubonia…

 14. Alban Dega says:

  HESHT ….TI KE SPIUNUAR BABAIN TEND !

  – Je bashkeekzekutor i tij !

  Nuk ke te drejte morale e as njerezore per te dhene leksione per demokraci !
  Ti ke shitur babain tend per te blere bythelepirjen tende ndaj nje regjimi xhepat!
  Ti je shitur tek djalli vete!
  Je i fundit qe duhet te flasish per shitblerje politike!
  Ti je matrapaz, shites i jetes se babait tend!
  Ti je mallkimi i vetvetes!
  Kadareja te ka bere radiografine tende !
  Ndaj hesht…. hesht…. hesht !
  Ia ke hequr vetvetes te drejten e dhenies se leksioneve morale!
  Ti je mohimi i vetvetes!
  Ti je bashke- ekzekutor i bababit, atti tend!
  Tani behesh edhe bashke ekzekutor i atdheut tend Shqiperise me Lulezim Sali 21 janarin, Gerdecit , Otrantos….

 15. Alban Dega says:

  HESHT ….TI KE SPIUNUAR BABAIN TEND !

  – Je bashkeekzekutor i tij !

  Nuk ke te drejte morale e as njerezore per te dhene leksione per demokraci !
  Ti ke shitur babain tend per te blere bythelepirjen tende ndaj nje regjimi xhelat!
  Ti je shitur tek djalli vete!
  Je i fundit qe duhet te flasish per shitblerje politike!
  Ti je matrapaz, shites i jetes se babait tend!
  Ti je mallkimi i vetvetes!
  Kadareja te ka bere radiografine tende !
  Ndaj hesht…. hesht…. hesht !
  Ia ke hequr vetvetes te drejten e dhenies se leksioneve morale!
  Ti je mohimi i vetvetes!
  Ti je bashke- ekzekutor i bababit, atit tend!
  Tani behesh edhe bashke ekzekutor i atdheut tend Shqiperise me Lulezim Sali 21 janarin, Gerdecit , Otrantos….

 16. burgaxhiu says:

  Meshire per kete njeri. Burgut komunist rralle kush i rezistonte dhe per kete duhet kuptuar. Edhe burra me te mire se ky qyravec kane shitur babe dhe nene per te mbijetuar
  E keqja eshte tek veset e keqija qe perfituan disa si ky si psh pederastija dhe tani nuk mund te bejne pa te.

 17. Fatmir Halili says:

  zoti Lubonja E. Hoxha duhej te kishte vrare ty jo Todin ti je serbi me iqelbur

 18. Gri says:

  Ai EH ka ditur me shume per lubonjet, si perversa.
  Fatos te te vije turp, por Majlinda foli si Luter Kingu , “une kam nje enderr” : EUROPEN. DHE THEKSOJ SE PER KETE ISHTE GATI TE SAKRIFIKOHET.
  Hallall Majlinda per Europen. Fatosi te shkoj ne Kostandinopoj (Stambolli sot).
  Xhozi eshte familje nga argjendi thote kenga dhe jo lubonje leshteriku. PERVERSE DHE GRINDAVEC KUDO KU SHKON DHE PUNON. Coban dhe antishqiptat qe abuzon me demokracine.

 19. kombi says:

  Ato, as nuk shiten, as nuk blihen, por flasin vetem per sy e faqe.Majlinda eshte e detyruar te kundershtoje Bashen, per vete pozicionin qe ka patur si ministre,ku ka paraqitur tek Europianet,kerkesat per ne BE.Ajo don ti tregoje europes, qe une vazhdoj te jem me EUROPEN, KETO QE DALIN KUNDRA JANE ME LEJE TE BERISHES, PER TE TREGUAR QE KA DEMOKRACI BRENDA PARTISE, KU JO TE GJITHE JANE DAKORT ME KRIETARIN IDIOT,POR BERISHES NUK I PRISHIN PUNE DISA ZERA KUNDRA, PASI E KA VENDOSUR TE LARGOHET.
  Po na bejne nje nder shume te madh! !!!

 20. Epo kjo pune! says:

  o plehre qe punon jo per te trete por te tridhjete.. domth meqe nuk kane te njejtin opinion si ty, jane te paguar!!!! Po ti mor palo qe nuk mendon si shumica e shqiptareve, i paguar je? Athere pse perflet te tjeret mor frymor.

 21. Shqiptari Ilirise says:

  O i rreshkiiiiituuurrrr!!!
  Te eshte kthyer urrejtja ndaj Rames ne patologji te pa sherueshme.
  Por Rama do mbetet ne historine e Shqiperise si nje K/min.reformator qe po i jep vendit nje imazh Evropian.Kurse ti do mbulohesh nga pluhuri i hareses.

 22. Aldo says:

  Respektoj Fatos Lubonjen per intelektin e tij dhe zerin e tij qe ka denoncuar shume padrejtesi qe po i behen ketij populli ne ” emer te popullit “, por ne kete rast nqs eshte e vertete qe eshte opinioni i tij nuk jam dakord. Me kete llogjike z. Lubonja i eshte shitur ofertes me te mire qe i eshte ofruar . Nuk mund te quhen te shitur apo te blere te gjithe Ata zera qe nuk jane kunder rrymes se Lulezim Bashes qe merr vendime pa u konsultuar me anetaret e kryesise dhe grupin parlamentar te Kesaj partie. Kjo nenkupton qe kjo parti drejtohet ne menyre diktatoriale dhe nuk i le gje mangut simotrave te saj, PS, LSI ,si pjella te denja te shkolle se PPSH qe jane. Zoti na ruajte se po kthehemi 30 vjet pas ne kohe dhe ne mentalitet. Pa sindikata, Ze popullor dhe media te pavarura politikisht, dhe jo ne pronesi te biznesmeneve te ndertimit dhe zoti e di se c’fare burimi tjeter te ardhurash ligjore dhe jo ligjore, ky popull dhe ky shtet po shkon drejt gremines.

 23. ENDRI says:

  HAHAHAHAHA TI SHITE BABEN TAT E KUJTON SE TE GJITHE SHITEN E BLEHEN. O FATOS O MIOP O TRUTHARE E TRUSHPLARE.

 24. Edheune says:

  Pse nuk krijohet nje kuvend i madh mbarekombetar me njerzit e ditur, te urte e te mire, nga te gjitha trevat shqiptare e diaspora e ti thone keti populli ca gjera qe mezi pret ti degjoje. Per te mos e lene te sotmen shqiptare ta shkaravisin analiste te tipit Lubonja, Bushati, Rakipi, Cupi, Zogaj, Hoxha, Fevziu etj. Te behen bashke qe keto specie helmuese te futen vrimave nga ku mos kene mundesine te rinxjerin koken. Te shpetoje dhe te ringrihet vlera morale e shoqerise shqiptare. Brezi i ri te rimare krenarine e te qenit vital per vete per sot e per te ardhmen e te gjitheve
  Ja Lubonja, si njeri dashakeq per kete vend, e futi qimen edhe ketu. Mendoni apo kujtoni se cka thene ky njeri kur ia ka dashur puna, jo ndershem, per Berishen, tani anatemon ata tq largohen prej Berishes. Po s’ke ci ben, Fatosi duhet te jete pjelle e keqe ose antishqiptar.

 25. mira says:

  Kur ti Fatos vodhe tezat e provimit te matures , Xhozi , Majlinda dhe Eduardi nuk kishin lindur. Vjedhja me blerjen ne rastin qe ti thua jane te barabarta. Kur ke vjedhur vete te duket se te gjithe blihen.

 26. Bambi says:

  Tos. Je bere si Shaban hundderri. Nuk rri dot pa dhene opinionin tend idiot per cdo gje.
  Bej pak pushim or djale se u lodhe dhe ti: ham e gam

 27. muzhaka says:

  Nga kush i pret zerat kunder ky analist !?Nga kac Islami apo Dogjan kuksjani !A per analist qe kemi.

  1. fredi says:

   Mjere ky popull qe degjon e lexon keta lloj analistesh si fatos lubonja.ka shume te tille

  2. fredi says:

   Mjere ky popull qe degjon e lexon keta lloj analistesh si fatos lubonja.ka shume te tille

 28. Kushkuqi says:

  Fatosi ndoshta ka te drejte. Keta mund te jene blere, por ngrihet pyetja: po Pollo, Spaho Strazimiri jane blere? Kush i ka blere? se nje mendje normale e do qe te mos sillen keshtu si po sillen, atehere mbetet qe jane blere nga Basha. Edhe une dyshoj se Fatos Lubonjen e kane blere, se jo per gje por kane blere me pare ketu tek ne. Atehere pas te gjitave ketyre aresyetimeve vjen llogjikisht pyetja: kush nuk qenka i blere? Me trurin e Fatosit i bie qe ska te pablere. Hajde mendje hajde. Te kripsha trute!

 29. Arti says:

  KY TRAPI,,,E NGATERRONI .ME VETEN E TIJ QE ESHTE SHITUR DHE BLER QE NGA MONIZMI E DERI ME SOT…..KY KA LEPIR KOCKAT ,,,DHE DUKE LEPIR KOCKAT QE I HEDHIN DO VDESI,,,,SE KY ALLA ANAL-IST PARAZIT NUK JETON DOT NDRYSHE,,,,,,,,,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *