FOTOT/ Dalja e parë publike e Macron si president përkrah Hollande

Emmanuel Macron daljen e tij të parë publike si president i Francës e realizoi përkrah presidentit në ikje Hollande pasi të dy morën pjesë në ceremoninë e zhvilluar në nder të viktimave të Luftës së Dytë Botërore.

Ata ishin të pranishëm në homazhet e mbajtura tek “Harku i Triumfit” ku vendosën lule për të kujtuar fitoren ndaj nazi-fashistëve.

Ndërkohë Macron do të betohet këtë të dielë si president i  Francës. Lajmi u konfirmua nga presidenti në ikje Hollande i cili u shpreh se ishte shumë i emocionuar që do tia kalonte detyrën Macron-it i cili dikur ka qënë pjesë e stafit të tij.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron8.jpg","attachment_id":"680967"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron7.jpg","attachment_id":"680966"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron6.jpg","attachment_id":"680965"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron5.jpg","attachment_id":"680964"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron4.jpg","attachment_id":"680963"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron3.jpg","attachment_id":"680962"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron2.jpg","attachment_id":"680961"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/macron-4.jpg","attachment_id":"680959"}]

1 komente në “FOTOT/ Dalja e parë publike e Macron si president përkrah Hollande”

  1. alb.genocide-turkey 1385-1912 and continue... says:

    ja ndyshimi MADHOR mes nje shteti kristian dhe nje haleje sunitesh ,zgjedhjet erdhen u bene dhe iken pa asnje ”kurban” ndersa gyzelet e Erdoganit ne Albanistan akoma ………………..!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *