Lulzim Basha e ka me Henri Çilin: Do ndryshojmë ligjin për arsimin e lartë. Konkurro ose do marrësh këtë (dhe i tregon bërrylin)

Kreu i opozitës Lulzim Basha nuk i del e keqja nga debati që ka pasur me Henri Çilin, pronarin dhe administratorin e UET.

Basha nuk ia ka falur rreshtimin përkrah kryeministrit Edi Rama ish-këshilltarit dhe mbrojtësit të tij Çili, teksa u shpreh se që në ditët e para të ardhjes në pushtet do të zhbëjë ligjin për arsimin e lartë.

Kreu i PD ka deklaruar se këtë ligj do ta bëjnë njerëzit më të mirë në fushën e arsimit.

Basha nuk mungoi që nga çadra e protestës të bënte një paralajmërim për Çilin duke e kërcvënuar se në Republikn e re duhet të përballet me konkurrimin.

Që ditën e parë që do të vijmë në pushtet ne do të zhbëjmë ligjin për arsimin e lartë. Ligji i ri do të shkruhet nga kolosët dhe akademikët më të mirë në vend.

Edhe Henri Çili dhe shokët e tij do kënë një vend në Republikën e Re. Jeni privat dhe nëse do keni mundësi konkurroni, nëse jo këtë do merrni  kete (i tregon brrylin)”, ka deklaruar Basha.

Duke u hakmarrë në këtë mënyrë për pozicionimin hapur kundër çadrës së opozitës nga ana e Henri Çilit.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/bashi-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/bashi.jpg","attachment_id":"680864"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/BASHA-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/BASHA-2.jpg","attachment_id":"679044"}]

5 komente në “Lulzim Basha e ka me Henri Çilin: Do ndryshojmë ligjin për arsimin e lartë. Konkurro ose do marrësh këtë (dhe i tregon bërrylin)”

 1. kastkris says:

  Po ti pse nuk konkurron.SHKO VOTO VETINGUN; HYR NE ZGJEDHJE DHE PO FITOVE BEJ LIGJIN:Kjo quhet konkurrence.Kriminel hakmarres.

  1. AMY says:

   ky eshte komplet i dale nga mendja, i duuket vetja se kush eshte, eshte nje kryetar i nje partie kriminale, dhe ky nje kery kriminel per vjedhje dhe vrasje i akuzuar, po a do arrij ky te behet ndonjehere kryeminister ? eshte mssion i pamundur me kete njeri, nuk kane per ta votuar te vetet, jo me te tjeret qe e neverisin,

 2. timo says:

  Edhe në qoftë se ndonjëherë PD do të marë pushtetin (ndofta, as edhe një herë) ti ske për të qenë kryeministër. Mos ëndëro kot.

 3. Atdhetari says:

  Keta derdimen e kishin arsimin dhe e degjeneruan. E filloj i pari njeriu qe zbriti nga malet me ndertimin e plepave dhe e vazhduan me universitetet private ku pa mbaruar te mesmen merje te larten dhe me pas mund tju jap edhe shembuj mund te beheshe drejtor drejtorie ne ministri. Ky ishte krijimi I njeriut te ri kohen e Berishizmit, Kush di nje sektor ekonomik qe keta e ndertuan apo e zhvilluan. Edhe te huajt kur vinin te investonin pasi pronat qe i la Sheqerja Saliut ishin te lira duhet te paguanin haracin tek Gita apo Zeni qe te jepte aprovimin Sali baba. Nuk besoj se nje pushtues do e bente me keq kete vend sec e beri krimineli Sali me zagaret e tij. Dhe sot per te ruajtur gjene e vjedhur genjen disa varfanjak e tru shpelare qe te ngrihen e te bejne trazira.

 4. Albania says:

  Cfare race e ndyre qe eshte ky njeri!
  Eshte kryetar e nje partie (qe ia kane vene emrin Demokratike, por qe nuk ka snje lidhje me demokracine, por me fashizmin), dhe tregon berrylin. Hajde kryetar partie hajde! Por nje gje te tille as rrugacet me licence nuk e bejne, e jo me nje kryetar partie, dhe aq me shume nje kandidat per kryeminister. Kryeminister palaco! Kete e enderron ky zoteri, por me kete mendje qe ka ky s’ka per t’u bere kurre kryeminister.
  Mendoni per nje cast Kryeminister nje kriminel, vjedhes, mashtrues dhe spiun, cilesime keto te gjitha te verteta.
  Tani e ka marre ne lidhje agjentura ruse, se me ate serbe ka mbaruar pune, kjo do te thote se eshte ngritur ne detyre, se bashku me Salihin e Berishajve te Karaxhicit.
  Fatrekeqesi per kete vend dhe per kete popull!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *