Lulzim Basha si Robin Hood: Do u marrim paratë oligarkëve dhe politikanëve dhe do ua japim shqiptarëve

Lulzim Basha paralajmeroi sot nga çadra e PD-së, se parate e “oligarkeve dhe politikaneve” te korruptuar do t’i nxjerre nga bankat dhe do ua ndaje shqiptareve.

Të gjitha paratë i bëri rrush e kumbulla, pjesën më të madhe e ndau me oligarkët, me Nushët me shokë, me koncesione korruptive që nuk sjellin asnjë leverdi as për shëndetin e shqiptarëve, as për mirëqenien tuaj, as për xhepat tuaja, por vetëm për xhepat e Vilma Nushëve e të Edi Ramës me shokë.

Ku i ke paratë thotë.

Pyete Vilma Nushin se ku i ke paratë?

Do t’i nxjerrim paratë nga valixhet dhe kontot dhe bankat e oligarkëve dhe pushtetarëve të korruptuar dhe do t’ia kthejmë shqiptarëve, zotërve të vërtetë të tyre”, tha Basha.

REMOTE_ADDR:[]

40 komente në “Lulzim Basha si Robin Hood: Do u marrim paratë oligarkëve dhe politikanëve dhe do ua japim shqiptarëve”

 1. WEB1 says:

  hahahaha,fillojë nga llogaria jote,,,o bylmez
  .Përderisa në shqipëri kjo lloj bagetie vazhdon dhe quhet,dhe e quajnë opozitë ky vend nuk ka për tu bërë kurre

  1. Kujtimi says:

   Po parare qe ke vjedhur ti dhe Berisha kujtdo tja japesh o plere mashtrus, genjeshtar
   HAJDUTI THERET KAPENI HAJDUTIN
   TURP PER TY DHE ATA QE TE NDJEKIN

   1. Mbreti says:

    Kur do i kthesh parat e vjedhura more mangup Lul Berisha! E ke len rrugen e Kombit si lemsh te pariparueshem, 7 Ura te vjedhura, Autostrade ku hyjn lopet shkak mosgardhezimi i rruges, Mbikalime dhe Ura manget ku mund te thyesh qafen nese syt nuk i ben 8 ! Edhe Autostrada dueshte te vente deri ne durres pa luajtur ko..q.. Et nga rresheni deri durres! Tashti del puna 10 fish nese don te zgjerosh autostraden! Xsaj i thone hedh nje budalla 1 gur ne uj e duhet 5000 vet te kerkojn mbas gurit!

  2. Saligradi says:

   Po vjerri jot, babai asaj kurves holandeze qe ke te shpia e shokut, ish-administrator i VEFES do i ktheje parate????
   Pse kurva qe ke o Lul Berisha mban nenshtetesi holandeze? Per te mos i konfiskuar parate…sipas ligjeve holandeze???
   Parate qe vodhe ti e Saligradi tek rruga e kombit do i kthesh????
   Po leket e lesbo Xenit me gerdec e koncesione do i kthesh apo do ja lesh Karmines ti shijoje me dashnore???
   Ndersa leket qe morre per te bere dosjet e UCK, Fatmir Limajt me shoke ato mbaji si ti ka dhene Serbia nena gjenetike e jotja, saligradit dhe Lirije kurves.
   Te fala kurves tjeter qe ke perzemer, Argites

 2. L leshi says:

  Po miljonat qe i vodhe rruges se kombit do tja kthesh popullit ti? Po Saliut dhe familjes se tije do ja marresh valle dhe te ja kthesh popullit? Nuk ma do mendja, por sa te rroje malokeria injorante shqiptare ti do besh hajer….

  1. Kujtimi says:

   Basha si Robin Muri

 3. Milan says:

  Ne fillim te marim paret e tua qe ke vjedhur

 4. jimmy says:

  Dhe breket e Karmines.Filloje nga Pd dhe vetja dhe all is good.

 5. jimmy says:

  No really , a ka me idiot qe e besojne kete loqe ne Shqiperi??????

 6. reforma says:

  po shihka ne enderr sikur po ja marrin ato qe ka vjedhur dhe shkon vrap te cadra i mbush mendjen vetes per te kunderten

 7. piramida says:

  po te piramidave do tjua kthesh? pyet salen.

 8. Milo says:

  Ah tani po na e mbushe mendjen. Po fillo nga vetja dhe familja serbe Berisha pastaje ja merrni dhe te tjereve po ju ra radha te vini me ne qeveri 😂😂😂

 9. EKZEKUTUSI says:

  Filloje nga Vetja..Po Shkelzen Berishes do ti marresh Leket apo “Do ti lepish Topet”???ik o Kurve e Ndyre….se kete lloj perralle e kemi degjuar pa-lere ti ne kete Bote…KEREM SERBE..lol

 10. pjeter says:

  patjeter, ka fi lluar te te zieje byca lulush?

 11. artan bala says:

  ooooooo zot na ruaj nga ky idiot.

 12. artan bala says:

  ooooo zot na ruaj nga ky pervers.

 13. j says:

  I ke marë leje padronit që the këtë gjë,apo ishte mufkë personale ?

 14. Populli says:

  Po parate qe te dha greku per shitjen e Detit do ia kthesh popullit apo do i paguash me gijotine

 15. Rei says:

  Do marre parate e Edi Rames dhe do ja jape vetes hahahahaha Robin Hood versioni shqiptar…

 16. Lari says:

  I ka thënë Maloku të thotë kështu !

 17. Robi says:

  hA HA HA HA HA AHA HA HA HA, ohooooooooooo, me ne fund po shohim shfaqet e Estrades se Shtetit, ve bast qe edhe Skender Sallaku po te ishte gjalle do ta kishte zili Lulushin per humorin qe ka.

 18. Skela says:

  Po ato qe vodhi te rruga do i dorezoje sa i pa fytyre po keta idjote qe i vene nga mbrapa nuk arij ta kuptoj sa injorante ka ne shqiperi edhe deputetet shume te pa afte
  Luli e beri gjithe kete se kishte frike te hiqte deputetet qe si donte nga lista ne kete menyre ai ju thote ti ti ti nuk erdhet ne ombrelle ik pirdhu behet dhe trim shuraku

 19. Haha says:

  Une e besoj kete. ..kane. shume para. ..shkelzeni argjita. ……

 20. dori says:

  Mos i qani hallin Bashes. Ai e di qe po luan me zjarrin por ka shprese se gruaja hollandeze do ti jape nenshtetesi hollandeze dhe keshtu shpeton nga inkriminimi.

 21. BB says:

  DO SHPRONESOJE BORGJEZET E KULAKET DHE TJA JAPE POPULLIT. GJETJE E BUKUR, POR SHUME VJETER, PO TI KU HYN.

 22. Falcon says:

  S’do kete njeri me hipokrit e kaqole se ky Luli. Ky me kujton Tariq Aziz, ministrin e jashtem Iraken gjate luftes ne Irak. Trupat amerikan ishin ne qender te Bagdadit; ushtaret irakene ja kishin mbathur. Ai thoshte: i zbythem Amerikanet.
  Kaq qesharak dhe genjeshtar i ulet- s’ka ku shkon me. Nje dite do behet objekt i gallatave te shumte; mjere ata njerez ne çader qe e dëgjojne

 23. shushica says:

  Te shkosh mbas nje te cmenduri fashist si Basha ,te pakten duhet te jesh ose i çmendur si ai ,ose njeri pa tru ne mes te çmendurve fashiste..

 24. Alban Dega says:

  FILLOJE NGA AURELA QE E MORE PER PARATE E GJALICES!

  Pastaj vazhdoj me 500 milione eurot e Autostrades se Kombit qe i vodhe bashke me banden e Sali Babes e 400 hajdutave te cadres se Berishes e co….
  Lista eshte e gjate o Lul p… jeshka e Berishes!

 25. grand says:

  U pika Luli, po akoma s’je ngopur, Vefa, Rruga e Kombit, etj. Hajdut i perjetshem! Mendjen e ke vetem tek parat! dhe idiotlleqe Republika ee re sipas modelit te SB. Ti dhe babi yt- jeni mallkimi i Shqiperise!

 26. Q.S says:

  EPo te fillojme nga leket e tuaja dhe te berishes.

 27. Emiljano says:

  Bravo,filloje nga vetja jote loqe burre

 28. teo says:

  Prandaj o lulke duhet te votoni menjehere vetingun, pikerisht per te bere keto qe thua ti. Apo ti je vete drejtesia?

 29. xhaja nga Kavaja says:

  Po qendroj dhe ca dit ne çader ky u çmend fare !!!

  Bertet ,ulerin,çirret ,
  kercenon se do vras e se do pres,
  do bej mrekullira e do bej hatan ,
  her i duket vetja shenjt , e her luan !

  Edi Rama mos e bofsh kurr nji kosh tre piksh ,se na nxorre Lulin nga fiqiri e po flet me vete !

 30. Bond says:

  Po Bashes, Berishes dhe super-hajduteve te tjere te PD kush do tua marre miliardat qe u kane grabitur me dhune shqiptareve?

 31. dhalla says:

  ME GERMA TE MEDHA “PARATE QE SHITET DETIN E I MORET GREKUT” O HAJDUT, PARATE E RRUGES KOMBIT O HAJDUT BASHKE ME SALIH KARAXHICHIN, O HAJDUT, O BYTHPIDH QE E QINE TE GJITHE!

 32. ta says:

  do ja mare te pasurve do ja jape fukarait,si enveri ja mori kulakeve po te pakten ai beri fabrika e uzina qe i prishi serbi jone,….

 33. Lomsh para porte says:

  Edhe Nano keshtu u tha shqiptareve saktesisht ne 1997 por goricat u dha.

 34. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: February 20,2017 at 8:25:04 AM EDTm

  LULEZIM BASHA + … NE PRANGA!

  Thirrjet per dhune e guerilje jane akte
  terrori

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Pasi u zgerlaq edhe nga Opinion i Klanit te Klanit te Vicidolit , dje dhe sot, lideri de jure i SHQUP-it, Lulezim Basha hoqi edhe maskat e fundit te demokracise se rreme e te degjeneruar prej ” bandes se gangstereve” te Sali Berishes, Fatmir Mediut, Flamur Noke Stanishicit…. dhe korporates se Krimit.
  Dje ai deklaroi hapur e pa maska se krejt protestat dhe potera e Korporates se krimit te organizuar te Sali Berishes nuk jane zgjedhjet e lira por parandalimi i 7 ligjeve te Vetingut dhe rrenimi i Reformes ne Drejtesi.
  Sot qehajai i Berishes ne krye te PD-se se Berishes shkoi edhe me tej.
  Me nje gjuhe qe te kujton me teper thirrjet e Fidel Kastros dhe Chegevares, ISIS-it e Eskobarit ai Iu drejtua “Xhuponeve te zinj ” falangave te murrme ala neonaziste, skuadroneve te vdekjes dhe njesiteve guerile me thirrjet per dhune e terror te hapur kunder nje qeverie dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike!
  Ngrihuni ne kryengritje per permbysjen me dhune te rendit kushtetues te Republikes se Shqiperise eshte thelbi i kushtrimit te Bashes!
  ” Shpojuni gomat e makinave!
  ThyjunI xhamat e dritaret…
  Qelloni me grushta…
  Nxirrini jashte….
  … lufte do te kene!
  Adelante camaradas ! Perpara shoke lufte!
  Eshte thirrje e hapur per guerilje e terror e telallit te Sali Berishes dhe Bandes se tij te Gangstereve!
  Kryekriminelet me te medhenj te Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Fatmir Medihoxha, Flamur Noke UDBa na bejne engjellin e antikrimit.
  Asnje i burgosur per krime te renda dhe i denuar me ndeshkimin maksimal , ate per jete, nuk ka kryer krime aq te renda sa secili prej cetnikeve dhe terroristeve te siperpermendur.
  Krime qe shkojne deri ne terror shteteror sic ishin ato te 28 majit 1996, katrahura me mbi 10 mije viktima e 97-es, nxjerrja ne prite dhe vrasja e Azem Hajdarit, grushti fadhisto- cetnik i shtetit i 14 shtatorit 1998, Gerdeci me qindra viktima, marreveshja Atdheshitese e Otrantos, ekzekutimi pa vendim gjykate e antikushtetues i Sali Bashes i 4 protestuesve te 21 janarit 2011 pikerisht aty ku kercet tallavaja e vallja e vdekjes se mercenareve te tyre!
  Asnje hajdut e bande kusaresh se denuar per vjedhje ne permasa te medha vec e vec e se bashku nuk kane vjedhur e plackitur sa cka vjedhur Banda familjare e politike e Berishajve vetem me Piramidat e Autostraden e Kombit.
  Po milionat e ” sypeshkaqenit” te Berishes dhe Fatmir Mediut ne Gerdec, interkoneksioni energjitik ne Kosoven i Shkerdhenit, tokat e helmuara te Argita Fazlicit e Lulezim Bashicit ne Durres !?
  Po CEZ- i Sali Kadafit dhe Shkelzen Milices!
  Mbi 3 miliarde euro u jane vjedhur ose tjetersuar shqiptareve dhe Shqiperise vetem gjate viteve 2008 – 2013 nga kjo Mafia e Kusarise, Vrastarise dhe Korrupsionit , MKVK, te Sali Berishes.
  E kryebanditet Berisha, Basha… dhe ish ministrat e Brendshem te Republikes se Lazaratit, Lulezim Basha, Bujar Nishani, Flamur Noka kane goje e fytyre bashke me krye… kryebanditin Sali Berisha te na permendin Eskobara e deri edhe mbledhje Keshilli te Sigurise Kombetare per nje cironke te narkotrafikut.
  A e dini si e justifikoi dhe motivoi kete mbledhje Presidenti sakat nga trute e me shume nga shpirti katran i SHQUP-it po ashtu vjedhur nga banda e Berishes!?
  ” Per aresye se Balili dhe narkotrafiku perbejne rrezikshmeri shoqerore” ! Hajde President K… ari hajde me keshilltare koqe kandari.
  Rrezikshmeria shoqerore eshte ceshtje policesh lagjesh, prokuroresh te shkalles se pare!
  Keshilli i Sigurise Kombetare mblidhet vetem per ceshtje qe rrezikojne Sigurine Kombetare dhe ne mbledhje te jashtezakonshme ne gjendje lufte, si kjo qe shpalli sot kryebanditi e kryekrimineli Lulezim Basha.
  Cfare pret kryeprokuhori i Shqiperise Adriatik Palla e banda e tij e horave te Drejtesise !?
  Merret ne pordhet e intrigat e Bandes se Gangstereve te Berishes dhe me gjurme gishtash ne vend qe te urdheroje arrestimin ne flagrance te Lulezim Bashes dhe krejt bandes se Berishes qe fshihen pas tij per
  1- Cenim dhe rrezikim te rendit kushtetues dhe Sigurise kombetare per llogari e ne sherbim te RIA- a ruse, DIA-se serbe dhe agjenturave armike.
  2- Thirrje te hapura publike per dhune e terror kunder qeverise dhe institucioneve te zgjedhura ne menyre demokratike me mbi 1 milione vota.
  3….
  Te arrestohet ne flagrance Lulezim Basha per krimet e renda te tij te se kaluares dhe ato te sotme!
  Sot ai sterderdhi jo kupen, por cisternen e krimeve pa fund te tij kunder shqiptareve e Shqiperise !
  Lulezim + ne pranga! Sot! Neser eshte kurre!

 35. qamo says:

  Më vjen për të vjellë, kur shikoj atë surrat-petull të lyer me brillantinë, që nuk vlen asnjë fjalë më shumë…!

 36. Shqupisti says:

  O ky eshte ufo,po pak para u mori ky shqiptarve ne mes te dites me diell,po aty e ka friken i shkreti ,tek parate,se e ndjen qe po vjen koha,te dorzoje ato qe ka marre.se nuk kane mundesi as ti justifikojne dhe as ti fshehin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *