Lulzim Basha flet për mundësitë e destabilizimit të Shqipërisë nga çadra e opozitës dhe shpall fajtor Edi Ramën

Lulzim Basha paralajmëroi sot se Shqipëria po shkon drejt destabilizimit dhe fajësoi për këtë Edi Rama, që sipas tij po shkon drejt zgjedhjeve pa PD.

Duke folur në cadrën e tij në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, Basha tha se “ky është plani kriminal i Ramës, t’ju mohojë shqiptarëve mundësinë për të zgjedhur,

Fillimisht e kishte planin me opozitën në letrën e votimit, por me krimin dhe drogën në qafën e votuesve

Në fakt Rama e destabilizoi Shqipërinë me themele në këto 4 vite.

Faktorët themelorë janë krimi i ngritur në pushtet me institucione dhe deputetë kriminelë, kryepolicë kriminelë, tatimorë kriminelë, dhe me njeriun që drejton këtë ushtri krimi dhe droge që është vetë Edi Rama, arkitekti i Shqipërisë së inkriminuar dhe të droguar.

Kush i solli kriminelët në Kuvend, ne krye të bashkive, në Policinë e Shtetit?

Kush i solli Eskobarët, e mbolli Shqipërinë me drogë? Rama me batalionin e tij të krimin me të cilin sundoi Shqipërinë në këto 4 vite.

Në Korcë ne garuam vetëm e vetëm për t’i dhënë demokracisë garën e ndershme, dy muaj pas humbjes në nivel kombëtar.

Ajo që vlente ishte beteja, por Rama nuk u mjaftua, u filmua duke shpërndarë para për vota.

E vonoi ligjin për dekriminalizimin dhe caktoi kandidatë me rekorde kriminale në Fushë Arerëz, Pukë, Tërmetin e famshëm ne Tepelenë.

Ai është shoku i Ramës ta dini, me atë krenohet, unë kam krenari kur pi kafe me Artan Fugën dhe shokët e tij, ky krenohet me Tërmet Pecin edhe me Gjushin, mos ta harrojmë.

Shqipëria është e destabilizuar se është në dorë të kriminelëve, se qytetarët janë në dëshpërim dhe pasiguri totale.

Kjo nuk është parrullë politike, erdhi me premtim për 300 mijë vende të reja pune.

Jo vetëm nuk i hapi, por me politikat e tij mbylli me qindra mijëra vend pune.

E vetmja shpresë për ta stabilizuar Shqipërinë dhe ta çliruar, kthyer në rrugën e lirisë, jeni ju, është kjo lëvizje popullore, ky bashkim shqiptarësh i pathyeshëm.

Në këtë gjendje të mjerë ku e ka sjellë ekonominë, ai e di mirë se nuk ka asnjë fabul ta shpëtojë para shqiptarëve.

Në traditën e etërve të tij politikë, ka shpikur armikun dhe fushatën moniste për 18 qershorin.

Do e bëjë me armikun e shpikur që nuk është thjesht PD, unë, por gjithë qytetarët shqiptarë që refuzojnë dokrrat e tij, mashtrimet e tij për dështimin total të qeverisjes në këto 4 vite.

Ai e di se cfarë e gjen në përballjen me votë të lire dhe të ndershme, atë, ministrat e tij dhe kriminelët me të cilët ka lidhur fatin e vet, me nje veting që nuk e kontrollon ai me formulën Rama- Tahiri- Xhafa

E di mirë se cfarë e pret nga drejtësia e pavarur njeriun që ngriti krimin, plani i tij t’i shmangë të dyja, as zgjedhje as reformë të vërtetë në drejtësi mos ketë. Por i ka bërë planet pa hanxhi. Hanxhia nuk është PD, sovrani të cilin e ke përjashtuar nga llogaritë përpara të cilit do japësh llogari shumë shpejt është populli shqiptar.

Ky është ultimatumi i brezit të ri, lum kush e kupton mjerë kush e refuzon se ëndrra e rinisë nuk ndalet, fundi i republikës së vjetër po afron. Republika e re mban me vet një premtim të madh për cdo shqiptar. Republika e re do të thotë që resurset e shqiptarëve, taksat, burimet pasurore të administrohet me transparencë, vetëm për shqiptarët.”

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në “Lulzim Basha flet për mundësitë e destabilizimit të Shqipërisë nga çadra e opozitës dhe shpall fajtor Edi Ramën”

 1. Interist says:

  xaxaxaxxa cfare kaqoli qe eshte 😀

  1. Kujtimi says:

   Pse eshte fajtor Rama o legen o plere
   Pse nuk te Leshoi karigen e kryeministrit ty o rugac
   RAMA eshte ne rug te mbar
   Munt te kish punuar edhe me mir
   PoTi me gjith banditet e tu keni qen penges
   Ty QELBESIRE te pan sa pun bere ne Bashki
   Ti vetem vodhe dhe fjete

   1. Lulzimi says:

    Ti spiun qe komenton me emer te rreme shpejt do ta shikosh ky do perfundoni. Populli do ju hedhe ne koshin e plehrave!!!.

  2. Kujtimi says:

   Ky plere vetem gjak kerkon lark o legen qe e bere shqiperin te gjith te percar
   Turp o I pabese

  3. Kujtimi says:

   Ky plere vetem gjak kerkon lark o legen qe e bere shqiperin te gjith te percar
   Turp o I pabese …………

  4. Kujtimi says:

   Pse eshte fajtor Rama o legen qe nuk ta Leshoi ty karigen
   Ti je pakica o legen fundurin

 2. devi says:

  Po sikur dikur Shqiperia ka pasur nje prokurori te pergjithshme, a mos valle eshte shkrire ne kuadrin e reformave?
  Ku eshte z.Llalla, pse qendron i fshehur per qendrime te tilla te opozites qe ndjellin vetem zi per Shqiperine? Historia do ta denoje kedo qe ndjell percarje ne kete vend, e aq me teper ata qe e organizojne percarjen dhe destabilizimin. Mendoj se sado qe kriminilet dhe hajdutet te perpiqen qe te destabilizojne kete vend, populli dhe miqte tane nuk do ta lejojne kete gje.

  1. pjeter says:

   pyetje me vlere 1 milion dollare, me te vertet ku eshte?

 3. EKZEKUTUSI says:

  Spiuni i UDB-se Lulic Bashovici, pasi Akuzoj se Edi Rama ka “Blere” me Para Droge, Europjanet Gjermanet, si dhe Ambasadorin Amerikane,kur e pa se Mori Hune ne Bythet, Shpresat i Vari te Fati i Votimeve ne Franece…DUKE JU LUTUR ALLAH-XHEMALIT,uronte te Fitonte Le Peni, e cila do ti jepte Funde edhe Bashkimit Europjane me Ndihmen Russe…
  Le Peni Humbi Zgjedhjet, dhe tani ka Probleme jo vetem me Bankat Russe, por edhe karrjera e saj ne Politike shkon drejt Fundit , duke u Akuzuar se pari nga Babai i saj..
  Pra Lulic Bashovicit, tani si ka Mbetur gje tjeter por TE MBLEDHE MERCENARE ti Paguaj me Leket e Fazllicit apo te UDB-se qe te Destabilizoj Vendin
  por Lulic Bashovici DUHET TE LLOGARISE MIRE SE NUK ESHTE ME 1997-ta, dhe mos te na Shese Moral Politike nje KRIMINEL, dhe i deshtuar ne Politike…BOTA E SHIKON DHE E DI SE KUSH ESHTE Lulic Basshovici…NJE SPIUNE I NDYRE SERBE NE POLITIKEN SHQIPETARE, i Inicuar po nga SERBET…Kujdes Lulic Bsahovici SHTO ROJET…por duhet te dishe se ATA NUK TE SHPETOJNE DOTE NGA HAKMARRJA E POPULLIT SHQIPETARE, Popull qe ti shpesh e Perdor, por qe ti nuk e ke Ndjenjen e tije AI te Denon:NE EMER TE POPULLIT..dhe e shikon veten ne ndonje Kanale ne Amsterdam te te hane Peshqit dhe Bretkosat:::tradhetia PAGUHET ME NJE PLUMBE KOKES..lol

 4. Tony1979 says:

  Popull i PD-se mos beni gabimin me te madhe te beheni “ushtar” te ketyre mbeturinave gjate protestave. Le te jeni PD-ista…le ta votoni PD pa problem…por mos shkoni pas ketyre ftesave per lufte e destabilizimi .
  Si qytetar i ketij vendi qe kam jetuar shume gjate jashte…jam shkolluar edhe u ktheva ne shqiperi..ku me forcat e mia kam gjetur pa problem pune ne sektorin privat…edhe si person qe nuk kam lidhje fare me shtetin, perkundrazi urrej menyren se si eshte katandisur shteti shqipetare si nga te djathtet po ashtu edhe te majtet.
  Por me zgjuarsi edhe maturi nuk duhet te biem pre e ketyre palo politikaneve si Luli e Sala qe kerkojn gjithmon lufte per te shpetuar koken e tyre.

  Po te behet skenari qe thone keta do kthehemi si ne 97, por me nji ndryshim qe Sala e Luli nuk do kene me shpetim. Populli po mundohet te ruaj qetesine por nqs Sala fillon serish si ne 97 do jete shume here me keq per te.
  Sido qofte per mendimin tim do ishte gabim fatal te perseritej 97 per fatet e integrimit ne BE e do na kthente vertet shume vite prapa.

  Cdo njeriu te ndershem e te llogjikshem: BOJKOTONI PROTESTAT ANTI-SHQIPETARE TE SALES E LULIT!!! MOS SHKONI PAS KETYRE QE KERCENOJN PER LUFTE CIVILE!!! QOFSHIT EDHE PD-ISTET ME TE MEDHENJ. CDO GJE BEHET PER INTERESA PERSONALE TE SALES E LULIT!

 5. Kaqoli says:

  Hahaha. Artan bythen kafe pika Lyl Kari? Hajde trap hajde. Paska gjet vegla veglen.

 6. Zani Burimi says:

  Ti, more Lyl, je vete nje nga ingranazhet e republikes se vjeter dhe mos na e nxij atmosferen me shume me te ashtuquajteren Republike e re qe do te na ndertuake ti o plesht. Nuk ke kellqe, o pallua qe je bere njeriu qe zgerdhihet dhe ne dite morti. Ti me ata qe pi kafe sot (ishte shtuar dhe Profi Artan, neser , o derezi ata kopuke nuk do te t’i hedhin syte. E ke nisur si spiun dhe tash po iken per lesh: Do te kesh fatin e tradhetareve te Tradhtise se Larte, ne Esfel te qofte.

 7. xy says:

  Edi Rama eshte cun Tirone mos e harro kete.Eshte perhere disa hapa para malokut dhe kryekiriminelit Bisha – Berisha dhe ty o Pall Basha.Ti i tunde gocen – Giten Bishes dhe bisha po ta tund mire ty sumen.Kur te kuptosh se ku ke hyre do te jete shume vone.Ke gelltitur lugen e corbes se prishur te Kryekriminelit,nuk ke ku ne sateme te futesh .Behu gati per perplasjen perfundimtare.Fama dhe paraja kane nje cmim,sikurse dhe QETESIA – qetesia ka nje cmim. Nuk ka si qetesia Lulke !!!!!

 8. ToniTR says:

  Mishi kokerr… Mbas fjalimit te Martin Luther King dhe te John Kennedy ky esht fjalimi me emocionues qe ka mbajtur ndonjehere ndonje politikan! Forca luli! Ndertoje republiken e re ashtu sic ndertove bashkine dhe tramvain e ri te Tiranes. I gjith populli po pret te shikoj prijesin e tij trim ne maj te tankut se shpejti!

 9. Ta gezosh e tma rrofsh says:

  Baftiar Voto VETINGUN te keqen vellai.✌🏻💣🇦🇱

 10. Gjon Leka says:

  Ku ke qenë deri tani, ô nur i bukur? Ti që n’a mashtrove, ti që na vodhe, ti që na vrave ! Do të na i hedhësh për herë të dytë e të tretë? Por, një herë kalon miu në nustaqe. Lul, rruga jote shpie në gjyq e në burg.

 11. kombi says:

  Nuk i shkojne keto fjale aspak ,nje partie qe i nxori ujin e zi Shqiperise. Ju shkon vetem te jepni dorheqje.

 12. Lexuesi temes says:

  O Mero! Paguhesh per te botuar matezite e Lul Bythes ne çader? Mos na detyro qe te mos klikojme fare ne “tema”. Me mire shiko ndonje reportazh nga Hollanda per te na treguar pergatitjet e mbeses se Vehbi Alimuces qe te zere vendin e zonjes se pare dhe perkujdesjet e Hollandezeve zemermire qe ta argetojne ne keto dite te veshtira.

 13. qamo says:

  Siç duket, këtij gomari, i kanë treguar se si ka lindur, prandaj është bërë kaq kompleksik dhe kërkon të vrasë dynjanë…!

 14. timo says:

  Republika e vjetër, bashkë me ju çadristat, ka vdekur që në 2013-tën. Republika e re po marshon qysh prej katë vitesh.

 15. deda says:

  KJO esht tja fuç vrapit mer zot , flet tjetri per destabilizimin dhe shkaterrimin e vendit me nje entuziazem te pa par , kta jan puro antishqiptar , kurr nuk foli nje her te vetme kjo parti per zhvillimm , por qe diten kur u krijua per destabilizim dhe shkatrrimin e kti vendi ka punuar ,

 16. Xen deledashi says:

  Mirë mire po ti o i zi ku do futesh !? A e ke bere gati planin B për veten tënde ?

 17. Shkopi says:

  O Lul faqe plloçka. Sipas kesaj qe thua ti Edvini qenka i zoti oerderisa drejton nje armate te tere kriminelash dhe nuk e gjen gjë as nga prokuraria as nga gjykata dhe as nga ndérkombëtarët. Ai i duhet Shqipërise dhe jo ti që qenke nje qullac i ndershem dhe nuk. di si fitohet oaraja.

 18. Duhet te vdes sali serbi says:

  Ne qofte se te “dhimbset” shqiperia pse kerkon ta destabilizosh. Apo je futur ne valle dhe nuk del dot

 19. Republica says:

  Kush mund te fali pjes te detit Republika e Re. Kush mund te vrasi Republika e Re. Kush mund te vjedhi. Republika e Re
  Republika e Re me vrim te vjeter.

 20. Tirana says:

  Nenshkroi Marreveshjen e Shitjes se Detit te greket kjo fytyre dhe pergjerohet per kombin! E rrezoi Gjykata e tij Kushtetuese dhe tani ben patriotin!!! Kuje, kuje!!!!
  Vrau si Minister i Brendshem nga maja e taraces se Kryeministrise 4 protestues te pafajshem dhe pergjerohet per demokraci!
  Vodhi dhe e kaloi me procedure Superkrimin ekonomik te Vjedhjes se Rruges se Kukesit dhe pergjerohet per drejtesi sociale!
  Ndihmoi grupe antishqiptare – gjoja si perkthyes – per te hedhur balte mbi UCK-ne dhe pergjerohet per Shqiperine mbasi i futi thiken pas shpine Kosoves!
  Merr udhezime nga pasardhesit e KGB-se dhe UDB-se (Pse e hengri barku te takoje para ca ditesh Ambasadorin Rus???) dhe pergjerohet si amerikanist!
  Bashke me oligarkine e PD-se e shnderruan Lazaratin ne cifligun e familjeve te tyre. Tani qe nuk ka me Lazarat, por fakirfukarenj qe perpiqen te nxjerrin ndonje lek me rrenje droge, tani Shqiperia qenkerka Kolumbi!!!! Domethene kur droga nuk shkon te Luli dhe tek padroni i Lulit, Shqiperia qenkerka narkorepublike!!!
  Ka mbledhur e do mbledhe taborre biellogardistesh per 13 maj, por i mbulon me nje “marins” amerikan.
  Mjere kush i vete pas ketij jashteqitjeje te kombit qe s’rron fare ne Shqiperi familjarisht.
  Mjere PD-ja ku ka mbritur, se gjynah, ka kapacitete te tjera qe mund te konkurojne denjesisht jo me Bashizem e Berishizem
  Thirri mendjes o popull i Shqiperise se neser meriton kete Lule si Kryeminister!!!!!

 21. Gri says:

  Lul, voto vetingun ose thuaj “Brawn” rus per nje bilete, me 19 te Qershuerit.
  Bravo Berisha e perdore mire kete koqe. Largoje dhe akuzoje Lulin si Hajdut ( vile me leket e popullit ne Holland, 230 te zhdukura, bonus nga shitja detit, me celulare nga tarraca e km kur vriteshin 4 shqiptar).
  BERISHA FIYJA TANI , KE RASY DHE… FTPJE TR VOJR PRAPE KUR TE MOS JESHE!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *