Shifra alarmante të dhunës ndaj grave, për 24 orë, 6 burra sulmojnë bashkëshortet në Tiranë

Shifra mjaft alarmante shënohen për dhunën ndaj grave në Tiranë.

Brenda 24 orëve, në kryeqytet  konstatohen  6 ngjarje të dhunës së burrit ndaj gruas.

Sipas Policisë së Tiranës burrat kanë dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht bashkëshortet e tyre.

Mësohet se për gratë e dhunuara është lëshuar urdhër i menjëhershëm mbrojtje.

Ndërkohë për burrat, blutë e qytetit kanë referuar materialet në Prokurori për “Dhunë në Familje”.

Fenomeni i dhunës ndaj grave vijon të jetë i lartë sipas Policisë. Në Tiranë çdo muaj lëshohen rreth 100 urdhra mbrojtje.

Një fakt i tillë tregon se burrat ende vijojnë të dhunojnë gratë.

Sipas Policisë shumica e rasteve të dhunës në familje vijnë për shkak të konflikteve që mund të kenë familjet, mungesa e të ardhurave por edhe probleme të tjera.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Shifra alarmante të dhunës ndaj grave, për 24 orë, 6 burra sulmojnë bashkëshortet në Tiranë”

  1. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

    Nje thirrje publike Hanemeve vajza: Te mos martohen me sunite,shiite,tourkocame,shpellare apo kosovare!
    Kjo,pasi gjaxoret muslims jane cnjerzore dhe dhunues te femrave,kshq lerini te bejne treshe me hoxhen,normalisht duke i rene sumes,sport ki i nisur shekuj me pare nga Mohamedi…………..
    Thirrja nuk DISKUTOHET per femrat kristiane pasi per ato eshte e ndaluar rreptesisht bashkejetesa me nje………turkoshak!
    Me kujtohet nje thenie e gjyshes[ndjese paste]:”………kur vajza martohet me nje myslimon,klene kai ta keramidia….”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *