Shpërthen Spartak Ngjela: Çadra nomade, marrëzi e Berishës. Lejimi, bamirësi apo frikë e Ramës e Xhafajt nga barabaria antiligj?!

Avokat Spartak Ngjela akuzon kryeministrin Edi Rama dhe ministrin Punëve të Brendshme  Fatmir Xhafaj për lejimin pa limit të çadrës së opozitës, përkrah Kryeministrisë.

Duke e cilësuar këtë çadër si “nomade” kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi ka shprehur shqetësimin se nuk ka asnjë arësye dhe sens që shqiptarët ta durojnë këtë marrëzi të Berishës në mes të kryeqytetit.

Njëherësh Ngjela hedh dilemën nëse është bamirësi e lëshim apo frikë nga ana e Ramës dhe Bashës që nuk e pastrojnë vendin.

Është turp për një shtet që të lejojë një çadër nomadësh në qëndër të kryeqytetit të vet.

Nga na vinë këta nomadë?

Nuk ka më sens që shqiptarët të durojnë shkeljen pa fund të marrëzisë Berisha në qëndër të Tiranës.

A ka kryeministër normal ky vend, apo ka vënë si kryeministër një nomad që toleron barbarinë?

Po e bën nga bamirësia këtë lëshim kryeministri ynë bashkë me ministrin e Brendshëm, apo ka frikë nga barbaria antiligj?”, shkruan Ngjela në rrjetin social.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Shpërthen Spartak Ngjela: Çadra nomade, marrëzi e Berishës. Lejimi, bamirësi apo frikë e Ramës e Xhafajt nga barabaria antiligj?!”

 1. Mersin says:

  Duket ka frike.

  1. Kujtimi says:

   Avokat Ngjela ke shum te drejt keshtu nuk duhet lene me
   Keta me njecader plerash duan
   destabilizim te vendit
   Boll kane 4 vjet qe vetem remuje kerkoin
   Basha dhe Berisha nuk e kan lejuar vendin te shkoi perpara.
   Ate qe nuk e ben vete kerkoin te pengoin me cdo kusht qeverin dhe Ramen ne vecantiqe te mos bejne gje
   Nuk ka arsye qe kjo Qeveri te largohet se do luli me disa bandit
   Populli nuk i do me
   Do jet shum reat pa ata rugac

  2. Kujtimi says:

   Avokat Ngjela ke shum te drejt keshtu nuk duhet lene me
   Keta me njecader plerash duan
   destabilizim te vendit
   Boll kane 4 vjet qe vetem remuje kerkoin
   Basha dhe Berisha nuk e kan lejuar vendin te shkoi perpara.
   Ate qe nuk e ben vete kerkoin te pengoin me cdo kusht qeverin dhe Ramen ne vecantiqe te mos bejne gje
   Nuk ka arsye qe kjo Qeveri te largohet se do luli me disa bandit
   Populli nuk i do me
   Do jet shum reat pa ata rugac
   Ata jan pakica

 2. . says:

  Ka frike nga bashibozuket e kriminelit anti shqiptar Sali.
  Por kam frike se me keto mend qe ka KM,me 18 qershor mund te japi dorheqen.Ose e vetmja menyre eshte tI beje thirrje popullit te cohet te mbroje voten me 18 qershor

 3. art says:

  Ça do te thote barabaria?!!!

 4. Kalopi says:

  Nje burit te mencur i ze rrugen nje budalla dhe i thote .une nuk i hape rrugen budallait une i tha i mencuri po dhe e lejon te kaloj keshtu u lirua rruga. Te tjerat i kuptoni vet.

 5. kombi says:

  Nuk i intereson marrezia e lulit te concert,eshte me mire, qe lulka ta mbylli cadren vete ,me nje perfundim te dhjere.

 6. alban says:

  Cadra normade? Inteligjenca e ulet, pagdhendesi, kapricot, injoranca, intolerance, munges respekti per ligjin …… jane disa nga tiparet e shqiptareve. Nuk eshte hera e pare qe ngrihet te tilla cadra ne Shqiperi. Edhe Edi & Co kane ushtruar te tilla praktike gabelsh e harxhinjsh. Partite kane mesuar nga njera tjetra praktika per te marre pushtetin me dhune e me cdo kusht. Ka mese nje cerek shekulli qe Shqiperia eshte karakterizuar nga kaosi, rrumpalla, grindjet, luftrat per pushtet. Por fajin e ka bageti, populli, qe eshte ende i pagdhendur.

 7. butrinti says:

  NUK ESHTE PUNE FRIKE ..POR… JU KANE LENE NJE HAPSIRE LEHESE PER TI PARE BUKURINE E LEHJES ……….. TEATER …..

 8. Amant Ndregjoni says:

  Cadra si nje ativezim te mendjeve te ndryshkuara e krejt barbare sigurisht e ka edhe nje fund, edhe pse ajo ka qendruar aty fale tolerances se pranueshme te nje qeverie qe ka dashur te rezatoje ne perditshmerine saj kulture demokratike. Keshtu e shikoj dhe e perceptoj une personalisht. ma do mëndja dhe llogjika te shpie qe fundi i saj do te jete 13 maji. Per pedene ajo e kreu funksionin duke mbajtur peng dhe duke bere presion politikes se vendit per hesap te friksuarve nga vetingu. Lideri i opozites qe nuk e levizi dot per dy muaj e ka nje shans mirkuptimi qe ta heqe pikerisht diten e protestes se thirrur si per tu thene qeveritareve se populli e vendosi dhe ai po e heq. Ky lloj mesazhi i shpeton dhe u a “ruan nderin” perballe militanteve te vet se sipas tyre çadra i ka percjelle mesazhet qe kane dashur ata per “zgjedhje te lira”
  Ne te kundert, ky fakt do te tregoje se çadra ka qene projektuar per te bere gozhden e naserdinit nga ku eshte menduar qe te filloje mosarsyeja dhe destabilizimi i vendit qe me sa duket ka qene projekti final i ideuar nga dy te çmendurit e asaj partie.Do te shohim se ne çrrjedha do te shkase e gjithe kjo histori qe ka pasur si qellim e leitmotiv per opoziten “voten e lire”, edhe pse ata aktualisht njihen si renuesit , grabitesit e saj me te eger pergjate kesaj periudhe te stergjatur tranzicioni. Tung nga Bostoni

 9. Epo kjo pune! says:

  eshte bere dhe rrezik infeksioni… grope septike… avokat, po nuk i shkeli syrin Luja nuk ben dot gje rama se gropa septike ka pas rusin e serbin e grekun ndaj do e lere sa te qelbet dhe te dalin duke zene hundet ata qe kane bere diete farash luledielli.

 10. loku says:

  Ky ka rrjedhur, shkumon nga goja si qdn i terbuar..

 11. Asus says:

  Ram; lere facebook-un dhe shko hiqe cadren. Ajo cader eshte nje hale ku shurrojne rojet e saj nates, pengon levizjen e qytetarive, te makinave dhe autobuzve urban. Dergo policine te nxjerr ata qe rrine brenda dhe nje vinc qe ta ngreje ate cader qelbesire. Asgje nuk ndodh. Te nesermen Luli do uleras dhe te pasnesermen cadra eshte harruar.

 12. Anpan says:

  Cadra eshte turp ne sy te botes.Ne fund te fundit eshte nje ndertim pa leje ne mes te kryeqytetit. Ska nevoje per te pritet urdher nga kryeministri per ta hequr. Policia Ndertimore duhet te veproj me inisjativen e saj. Po te duan politikanet e deshtuar le te ngrehin cadren ne oborin e SHQUPIT. Turp per renegatin e komanduar qe dy here ne dite flet sikur ka zbritur nga hena ne toke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *