VIDEO/ “UFO” amerikan zbret në tokë pas 2 vitesh në hapësirë

Një aeroplan ushtarak i hapësirës pa pilot zbriti në Qendrën Hapësinore Kennedy të dielën.

Kthimi i Automjetit të Testit Orbital të Reusable X-37B (OTV-4) përfundoi një mision pothuajse dyvjeçar në orbitë.

Avioni “AIR FORCE X-37B” kishte mision sekret.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO/ “UFO” amerikan zbret në tokë pas 2 vitesh në hapësirë”

 1. Qytetari Analog says:

  O manall, po si mund ti shkoje nje UFO-je mbiemri “amerikan” kur “UFO” eshte shkurtimi per “Unidentified Flying Object” qe shqip do te thote “Objekt Fluturues i Pa Identifikuar” (OFPI)?
  Ky objekti fluturues amerikan qe permendni ju, eshte jo vetem i identifikueshem por eshte edhe plotesisht i identifikuar.
  Duhet te jesh ndonje nga ata (qe jane shume) qe edhe alienet i quajne UFO dhe qe per te treguar se dikush nuk ja hedh dot perdorin shprehjen “pse cfare me di ai mua, UFO?”
  Dhe qe ta dish, te quajta “manall” per eufemizem, se juve po tju thuash “injorant” ju mbetet qefi me shume.

  1. lloqelloqeqelloqe says:

   Qytetari Analog – po te kesh kryer ciklin e detyrueshem te arsimit ne Shqiperi, do te kishe ditur kuptimin dhe perdorimin e thonjezave ” “.
   Projekti Air Force X 37B eshte nje projekt ushtarak sekret. Si projekt sekret qe eshte i lejon shkruesit/gazetarit te perdori nje METAFORE/krahasim simbolik e jo faktik. Qe do te thote perdor nje cilesi te egzagjeruar per te forcuar nje ide, kjo nuk do te thote qe krahasimi duhet marre fjale per fjale.

   Me emertimin Qytetar Analog i rri ngushte fjales Qytetar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *