Armand Shkullaku: Nuk është fundi i botës nëse do ketë dhunë nga PD më 13 maj, do i shërbejë demokracisë!

Armand Shkullaku mendon se protesta e 13 majit që do të organizohet nga opozita mund të ketë edhe dhunë.

Por sipas tij, kjo dhunë nuk do të ishte fundi i botës.

Në fakt, sipas Shkullakut, kjo mund t’i shërbejë edhe demokracisë.

“Nuk do të jetë fundi i botës nëse protesta e 13 majit do të ishte e dhunshme.

Kemi parë protesta të dhunshme.

Ja ku i kemi në Greqinë pranë, ku u thyen dyqane, banka etj.

Protesta në vetvete nuk e ka dhunën të thyerja e xhamave, por një protestë është e dhunshme kur nisesh për diçka që nuk ka lidhje me qëllim të caktuar.

Nëse protesta e 13 majit do të jetë e dhunshme, do të thyhen ca xhama, kjo nuk do të thotë se vendi ynë nuk është demokratik, përkundrazi.

Pastaj do të shohim si do të sillet policia, për të bërë dallimin e një shteti demokratik”, u shpreh gazetari Armand Shkullaku.

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në “Armand Shkullaku: Nuk është fundi i botës nëse do ketë dhunë nga PD më 13 maj, do i shërbejë demokracisë!”

 1. Abc says:

  Ketij mjekroshit i duhen thyer xhamat e shtepise se tij ne nje ore kur gjithe familje te jete brenda qe ta zeri e shoqja me bisht te fsheses. Legena.
  Ka edhe protesta me xhama te thyer apo me njeres te vrar, por nuk gjej asnje arsye perse ne te na shkoje mendja pikerisht te kesi lloje protestash, kur ekzistojne dhjetra protesta te tjera ekspresive dhe pse jo te bukura ne ate çka shprehin dhe si e kerkojne.

  1. korçari says:

   Rrallehere perputhet paraqitja e jashteme me ate te brendeshme por ne rastin e Shkullakut te dyja jane identike te shemtuara ku del ne pah injoranca dhe harbuteria .Vetem ne Shqiperi mund te hane buke me profesionin e nderuar te gazetarit keta lloj shpellaresh te cilet kane ngateruar zanatin dhe duhet te merreshin me rritjen e dhive.

 2. drita says:

  Ata te dyqaneve duhet te rrine me pushke tek dera e tyre dhe kush tu prek dyqanin tu thyejne koken e ne radhe te pare Shkullakut se i kane vene me gjak, ndersa Shkullaku i ka vjedhur. Seicili ti dale zot prones se tij.

 3. Rrushbualli says:

  Ky shkullaku e Bushati qenkan si Coli dhe Loli. po njelloj i bien legenit. Flasin per dhune, ne nje kohe qe nromale do te ishte distancimi nga dhuna. Pse duhet te reklamosh dhunen dhe jo demonstrimin pa dhune? Po qe se eshte keshtu une propozoj qe perpara demonstrates te shkojme nga laga e Shkullakut, te thyejme ca xhama atje (edhe shtepise se Shkullaku) se nuk eshte fundi i botes dhe ndoshta i ben mire demokracise. Logjika e perdorur nga keta eshte prej kalamani si ne tregimet e Aventurave te Cipolinos. Duket se nga keto mund te jete frymezuar edhe Shkullaku. Ah inatçiu i vockel Shkullak!

 4. Neutrino says:

  Zoti Baze! Nuk e di se kush e ka të drejtën të protestojë kundër këtyre gazetareve neofashistë. Unioni i Gazetarëve? Nuk besoj. Shoqëria civile? Nuk egziton. Të paktën, Ju, si gazetar me eksperience dhe tolerancë, është koha të dënoni ashpër dhe publikisht çdo formë dhune të propozuar, ushqyer dhe përkahur nga këto të ashtuquajtur gazetarë. Kur i gërvishtet pak makina e një gazetari në Shqipëri, bëhet çështje kombëtare dhe pritet të dënohet “dhuna” ndaj shtypit të lirë. Nëse duam shtet duhet të pranojmë ato rregulla që janë miratuar nga shumica. Një grup gazetarësh që kanë probleme personale me kryeministrin, nuk kanë të drejtë të mbjellin urrejtje në popull dhe të propagandojnë luftë.

 5. nora says:

  Arrestojeni ,!Do ti vër zjarr Tiranës!!👹👹

 6. Analisti i paanshem says:

  Te intevistos, ta pranosh si analist, kete venje pa tru, nje militant i rendomte i PD, i cili shpreson te perfitoje ndonje therrime nga nje kamarjer i pareformuar( te me falin kamarjeret) qe hiqet si drejtues i PD, eshte turp. Por TV, qe hane ne dy krahet nga elozhet pshtirosese qe u bejne partive, me duken shume bajate ti degjojme , ata analist qe bejne thirrje per dhune, duhet te terhiqen zvarre, me e pakta, me e keqja eshte se prokuroria ne ikeje e kesaj natyre ,nuk vepron, mbyll qeshtje me rendesi per popullin dhe behet shou me ndonje dalje ne TV dhe injorantet shqyej syte duke degjuar keto pervers…..!!!

 7. Durresaku says:

  Aman kush do dali ti japi nje dru ketij palo gazetari dhe hajduti expert.

 8. Infermieri says:

  Po si quhesh gazetar ti mor shushllak qe bene thirrje per protesta te dhuneshme te pa arsyshme se nje grup politikanesh nuk do te votoje e zbatoj vetingun

 9. Dorina says:

  paska lajthitur shkullaku. uroj qe kjo dhune te bjere ne familjen e shkullakut dhe tek ata njerez qe i dhemb me shume shkullakut qe ta kuptoje mire se c’do te thote dhune. plehrat e dreqit.

 10. shoku says:

  Armand, po ti do te jesh pjese e dhunes? I pari? Me ç’mjet do te dhunosh ti me gojë?
  Armand, ke femije ti? Si i meson te dhunojne, te shajne, te zihen me shoket?
  Armand je shqiptare ti?
  Çfare je ti Armand gazetare? I kujt i ISIS qe mbjellin dhune e terrore.
  Turp, por nga ana tjeter une besoj Armand se ka nje Zot ( pavaresisht se ti mund te nenqeshesh tani, pasi vetem ata te lidhur me djallin flasin keshtu), qe me fuqin e tij do vendos DREJTESI ( pse jo dhe mbi ty Armand).

 11. L leshi says:

  Uroj qe me 13 Maj te fusin nje dru te mire dhe ty o shkullak aq shume qe edhe ajo kurva qe te ka pjelle ty mos te te njohe me……

 12. Vojo Kushi says:

  Ku e ka shtepine shullaku ose ça targe makine ka se e fillojme atyt ja bejn di mengjese lufte me çekanin e qymyrit
  Harrojn keta buthqira lulishtesh sa djem nenash u vran nga rremujat ne 97

 13. ABC says:

  Nje pyetje ketij injorantit. Po ta kapesh ne rruge dhe ta rrahesh, apo ti thyesh xhamat e shpise se tije apo makines se tije…ka per ti sherbyer demokracise???

 14. Ciu ciu says:

  Edhe diten kur Shqiperia te behet pjese e BE(nese do te ndodhe ndonje dite me kushtin qe kjo toke mos te linde me cibane si Shkerdhaku qe duan ti vene zjarrin) akoma si qytetar do te kem dyshime te forta mbi potencialin tone shtetformues sepse gjithe keto vite demokraci e dhjere vertetua katerciperisht dy gjera,se pari qe shteti pervec llustres se jashtme mbetet i dobet dhe se dyti ne cdo beteje force me dhunuesit e vet shteti ka marre goditje shume te renda qe e kane demtuar mjaft keq imazhin e vet,tani per tu kthyer te thirja per dhune,ky rruspia duke e ditur dobesine e ketij shteti ben thirje te tilla te cilat duhet ta cojne direkt ne burg,duke e ditur se dhe precedentet e mosndeshkimit te dhunes i kane nxjerre banditet shpesh pa lagur,ky rruspi e ka fare te qarte ciklin nxit dhune ,con destabilitet,con dobesim te shtetit con ne kaos e rremuje dhe praktikisht e degdis shoqerine pas ne koherat e erreta,nxit fatalizmin tone proverbial se ky vend nuk behet,rrikthen edhe njehere bindjen tek faktori nderkombetar se shqiptare jane kafshe me bisht,dhe duan mjeshtin me kamxhik qe ti zbuse dhe ndonje kocke per ta lepire,shkurt Shkerdhaku eshte nje baxhelle hesapi qe e do ne goje

 15. Dajti says:

  Ore kamikaz po si kerko dhun ti ore ndyresirat e PD pake dhune ka kalu vendi ne drejtim te pd te parit po filluat dhune do e fillojme me ty o mjekre cap dhe me rote e shtepise tende dhe te gjitheve atyre qe bejn thirrje per dhune.kerkoni dhune per te mbrojt kriminelet e 27 viteve po ju u ka lene mendja te gjidheve te cadres se krimit

 16. ENDRI says:

  TI DUHET TE ARRESTOHESH I PARI O INJORANT. O BREKE GRISUR QE KE NGEL PA LEK SE TE JANE PRERE RRUGET.

 17. Exheli juaj says:

  Ju lutemi,RUHUNI nga SHPELLARET se do Na hane KARET !

 18. Shkullaku shkërdhaku says:

  Po të japin një dru të mirë ty jam i sigurt që do protestosh deri në Uashington, nuk do thuash i bën mirë demokracisë kashaitja jote.
  Mgjs. në fakt po të rrihesh vënçe ti dhe disa të tjerë demokracia fiton shumë. 😀

 19. pjeter says:

  dhune kunder kujt more pusht? po ti ku dote shkohs pastaj?bejini llogarite mire, se pas asaj nate do te filloje me te vertet nje revolucion, kush shkel ligjet e vendit, te jete 100 per100 i sigurt se dote dale para gjyqit, kesaj radhe nuk ka kush ju shpeton.

 20. besniku says:

  Ja nje perfaqesues i denje i islamizmit primitiv ne Cadren e Liri Berishes.
  Po kur t’ia bejne gruan ketij gazetari, cfare do te thote pastaj! Se dy duar per nje koke jane!
  Ku do te futet ky, bashke me kopilin e Berishes me emrin Andi Bushat Berisha?

 21. shaba says:

  Ashtu mendon ti o shkullak? Epo mire. Nese dyqanit tim do ti thyhet qofte edhe nje xham, po te betohem se do te te vije ne shtepine tende e pasi te ti theje dritare, dyer e makine, do te ti …edhe robt e shtepise o histerik qe kur flet te dridhen nofullat.

 22. Shqiptari nga Kosova says:

  Ne ne Kosove ketij lloj gazetari i themi , me nder me than, shkulë . Shkulë dmth kur te pret barku qe duhesh urgjentisht me shku ne WC, per te dh…r..!
  Te fala Lylit..!

 23. mirel says:

  Jam shume dakort me Shkullakun.
  Te gjithe shqiptaret te mblidhen ne 13 Maj dhe ti hyjne PDse me hunj e drunj, dhe me ndonje shishe benzine po te jete e mundur, dhe ti qerrojme njehere e mire keto plera.
  Merr pak kurajo o popull dhe tregoju hakun ketyre krimineleve. Vete po e kerkojne.
  Dhe e ndihmon seriozisht demokracine

 24. demokrati says:

  Ne Nuremberg nuk u denuan vetem sadistet naziste por edhe gazetaret qe pergatiten mendjet dhe duart qe ben krimet. Ne rastin e Shkullakut thirrjet per dhune dhe gjak nuk mund te shfaqesohen me problemet psiqike nese neser ai duhet te gjendet para drejtesise. Ajo qe po bejne bushati, shkullaku, lubonja , rakipi, lela,pasradhesi i republikes se mirdites gjekmarkaj,hiena fevziu, eshte perpunimi i opinionit publik , justifikimi i dhunes qe ka per qellim permbysjen e rendit kushtetues me dhune. Fjala dhe mendimi i lire nuk kane asgje te perbashket me nxirjen e dhunes dhe kaosit.Ndalini perpara se te jete teper vone.

 25. artan says:

  Kush nuk ka pare ndonjehere shimpaze ne Shqiperi, le te shikoje fytyren e ketij kafshes me fytyre njeriu.

 26. oni says:

  Normal kete cdo here qe dal jashte ne avion e shoh…..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *