Duka tregon se si Basha i propozoi Durrësin dy vjet më parë: U tërhoqa se…

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka foli për herë të parë se si Basha ia kishte propozuar fillimisht kandidimin për kryetar Bashkie të  Durrësit dy vjet më parë.

I ftuar mbrëmë në emisionin “Fol me mua, fol me ata” të gazetarit Enkel Demit në TVSH, Duka tha se u tërhoq nga ky propozim për shkak të presioneve të brendshme.

Unë nuk e di që të ketë vendosur Berisha për kandidimin tim. Është e vërtetë ajo që thua ti se unë kam pasur një premtim nga Basha madje në fillim hezitova se duke parë të kaluarën time, e ndjeja të vështirë që të kandidoja në Durrës.

Megjithatë duke parë një reagim pozitiv nga njerëzit atje, qofshin të PD-së, apo të partive të tjera politike, më rrejti mendje dhe i thashë Bashës “po”.

Më vonë pati një farë refleksioni. Nuk besoj vetëm nga Berisha. Unë mendoj ndoshta edhe nga njerëzit afër Bashës, afër PD-së, duke e konsideruar që edhe nëse fitohet “Agron Duka nuk është tamam i PD-së”.

Besoj se ai u gjend përballë një presioni të tillë, nuk i rezistoi dhe më kërkoi që të mbështesja një kandidaturë të PD-së. Në fillim i thashë OK, unë do rri indiferent dhe më pas unë e mbështeta kandidaturën e PD-së”, tha Duka.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Duka tregon se si Basha i propozoi Durrësin dy vjet më parë: U tërhoqa se…”

 1. Dritani USA says:

  O po cfare rrace jemi ne,ky Duka i krimit dhe i klanit te Zemunit (sipas Saliut),vete i lepine mender bythen shpellarit nga Vicidoli qe e shante nga mengjezi ne darke,thjesht per nje karrike deputeti.Edhe pa buke te ishte,jo qe eshte i pasur,nuk duhej te bente veten legen,njeri pa dinjitet,pacavure.

 2. xy says:

  Shko more pelle. Duka i krimit – Klani i Zemunit . Zaten legen dhe njeri pa integritet.Nuk po mer pjese ne zgjedhje sepse pret te maresh nje vend ne listen e Bishe – Berishe – Bashe krimineleve.Turp. Gjithsesi ti je pa integritet, sepse Sala te ka bo n…. dhe prandaj i thua babe. Felliqesire qe ben avokatine e Berishe kryekriminelit

 3. labi says:

  ik mor hidhu tek kalaja ne vlore ,vari vetes nji gur ne qafe se je i pa turp

 4. ilia says:

  o gon duka jeni qenje me e korreptuar dhe ske cer me ba por vecem llap llap kot me kot .dhe pjirth se lirohesh

Lini një Përgjigje te xy Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *