Përpjekje euro-amerikane për të futur PD-në në zgjedhje, Fleckenstein angazhon senatorin e njohur John McCain

Ndërkombëtarët janë shqetësuar nga sjellia që vijon të shfaqë Partia Demokratike dhe disa forca opozitare të vendit.

Ata dhe një herë i kërkojnë opozitës të braktisë rrugën që ka nisur për të sjellë destabilitet, dhe të marrë pjesë në zgjedhje.

Eurodeputeti Fleckenstein dhe senatori amerikan John McCain nuk i kanë kursyer kritikat dhe këshillat e tyre.

Në një postimi në Twitter Fleckenstein,  është shprehur se ka diskutuar për situatën në Shqipëri me senatorin amerikan John McCain.

“Pata një bisedë me senatorin John McCain në Uashington. Qëndrimi ynë sa i takon situatës në Shqipëri është i qartë. Ne i kërkojmë PD të marrë pjesë në zgjedhjet e ardhshme”, shkruan Fleckenstein.

Edhe pse ndërkombëtarët apelojnë hap pas hapi që PD të reflektojë dhe të mos ndërmarrë iniciativa me qëllim destabilizimin e vendit, Lulzim Basha duket i vendosur për të vijuar thirrjet për bosbindje civile, pa kursyer edhe sulmet ndaj ndërkombëtarëve.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Përpjekje euro-amerikane për të futur PD-në në zgjedhje, Fleckenstein angazhon senatorin e njohur John McCain”

 1. Loni says:

  Koken hongsh o idjot, Ti familja jote Qe Te ka Liru nga Inxhiret, Sali baba me 300 hajdute e kush Ju perkrah Ju o hajduter Kerma tradhetare vrases! Zoti ja u marrte cdo gje!

 2. art says:

  Ne cilat zgjedhje i kerkojne te marre pjese? Nuk ka mbaruar akoma afati i regjistrimit prane KQZ-se?

 3. Timi says:

  Vonë. Iku PD. Votuesit kanë alternativa tjera.

 4. Milan says:

  Ne te semes vafshin

 5. Godo says:

  Pd shkoi ne PS (jo ne Partine Socialiste, meazallah por ne …P… te´semes!

 6. kozmo says:

  Basha mori krah nga vendimi i Rames, duke hequr kandidatin e Kavajes. Tashme Basha eshte i bindur qe me 18qershor Rama do te terhiqet perseri.
  Mendoj dhe besoj, qe nuk ka zgjedhje me 18 qershor.

 7. Asd says:

  Nuk e duam PD ne zgjedhje.

 8. Grand says:

  Flakenshtain & McCain mos gaboni! BERISHA DHE LB. BASHA, nuk ju duhet me imuniteti politik.
  Ata do te largoje ne Rusi, si qytetar te thjeshte per azilin politike,per t’o shpetuar post Vetingut
  e kjo e eshte e parapare ne marreveshjet Perendim Lindj, qe azilin politik reciprocity fitojne veteran qytetare the e thjeshte, PA imuniteti politike. 2B .nuk duan imuniteti. Diamond te iki nga ne Serbia ose Rusi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *