“Kaçi i Bardhë”: Më 13 maj merr fund “rruga e butë”, nëse Rama nuk tërhiqet do e rrëzojmë me çdo mënyrë

Kastriot Islami, që deri disa vite më parë thirrej “Kaçi i Zi” në PD, pasi kishte bërë thirrje për t’u çarë kafkat demokratëve, është kthyer në zërin që inkurajon demokratët kohët e fundit.

Dhe tani nuk konsiderohet më “Kaçi i Zi, por “Kaçi i Bardhë”.

Ai thotë se më 13 maj, PD do të braktisë “rrugën e butë” dhe nëse Rama nuk tërhiqet, demokratët do ta rrëzojnë atë me çdo mënyrë.

“Opozita vlerëson se cdo ditë që kalon dhe sa më shumë afrohet data 18 qershor, gjetja e zgjidhjes për zgjedhje e lira e të ndershme zhvendoset nga “rruga e butë” e dialogut në rrugën e përballjes masive të qytetarëve.

Ka shumë gjasa që pas datës 13 maj, pra pasi të mbahet marshimi qytetar, në Rama s’tërhiqet, do të mbetet si mundësi e vetme zgjidhjeje largimi i Ramës përmes përballjes masive të qytetarëve me rregjimin e “krimit, korrupsionit dhe kanabsit” që kërkon t’ju heqë qytetarëve të drejtën e zgjedhjes me votë të lirë.

Objektivi i realizimit të zgjedhjeve të lira e të ndershme do të arrihet në cdo rast. Vrasja e pluralizmit dhe vendosja e monizmit do të ndalohet me cdo mjet.

Fitorja e një maxhorance të “krimit, korrupsionit e kanabsit” dhe e një opozite fasadë do të ndëshkohet me cdo rrugë.

Cështja që shtrohet lidhet me koston e kësaj beteje. Rama në cdo rast do të ndëshkohet edhe për koston e kësaj beteje të paprecedentë.

Provokimet e reagimet e papërgjegjshme të Ramës do të ishin shkaqet e vetme të trazirave dhe destabilitetit eventual. 

Mesa duket “bylmezi” Rama po gjen rrugën drejt fundit të merituar….

Shumë njerëz të afërt e shtyjnë në këtë rrugë nga marrëzia e budallallëku kurse disa të tjerë po të afërt mezi presin të hakmarren”, shkruan Prof.Dr Kastriot Islami, apo siç iu pëlqen demokratëve ta thërrasin tani, “Kaçi i Bardhë”.

REMOTE_ADDR:[]

22 komente në ““Kaçi i Bardhë”: Më 13 maj merr fund “rruga e butë”, nëse Rama nuk tërhiqet do e rrëzojmë me çdo mënyrë”

 1. Lulushani says:

  Çmerreni me Kaçin.!
  KA DEGRADUAR FARE!!
  LERENI PENSIONISTIN ,TË BËJ QEFIN E VETË!😀👎👎👎🖕

 2. AMY says:

  KACI I ZI APO I BARDHE DHE ARMAND SHKULLAKU JANE 2 KRIMINELE SI ATA DHE FAMILJARET E TYRE, DHE PERPIQEN TE NXITIN LUFTE, HARROJNE QE JANE DY FRIKACAKE QE I MBUSHIN BREKET SAPO TE DALIN ATJE NE MEJDAN, LE TE GUXOJNE TE BEJNE DHUNE, SE DHUNA I PRET, KRIMINLEE DHE LUFTENXITES, ANTISHQIPTARE

 3. I drejti says:

  Nje mut do hash o fytyre muti e urryer. Ne te semes do vesh edhe ti.

 4. Rrema says:

  Kaci i ka thene bashes se Edi Rama eshte frikacak se e njoh mire , por Kaci si njeri negativ ne shpirt , nuk ka ber llogarit mire, sepse ketu nuk behet fjal per tipe individesh trim apo frikacak, behet fjal me ne fund qe do ket ndonjeher shtet dhe reform ne drejtesi.
  USA eshte e bindur qe llumi i shqiperise se korrupuar qe renkon keto 25 vite eshte pikerisht dora e zez e berishes qe ka len me qellim shqiperine pa institucione , por llogarit nuk i dolen tamam sepse usa e ka kuptuar pse berisha emeroi Llallen, Nishanin, kryetarin e shikut, kryetarin e gjykates se Lart, kushtetuese etj etj, qe mos ta prekte askush edhe per 20 vite, po ne fakt ajo po ndodh brenda 4 viteve

 5. kombi says:

  Qeshni vetem qeshni me keta kllaune.
  Nuk i ka mbetur asgje tjeter, shpresojne tek dhuna. Jane bere gazi i botes, i Shqiperise, jane bere me kohe.

 6. Astrit Moriseni says:

  me vjen kec qe shteti nuk funsionan sipas ligjeve sot dikutohet per dhune ne protesten e qadres apo te 13 majit dhune ka dite qe ushtrohet mbi qytetaret dhe dhuna me e rende eshte ajo psikologjike qe e degjojme qdo dite nga politikan e sharlatan si armande shullaku qe thot ska problem qe shkatrrohen objekte e biznese

 7. shqip says:

  Kellire . Sharlatan te tille vetem sa ndosin ajrin. Perballja e sateme e tyteti. Bindem gjithnje e me teper qe metodat e Enverit ishin sa te domosdoshme , aq edhe efikase . Sikur ne kete vendin tone te mbushur me shpellare, te zbatoheshin vetem 20% e ligjeve te Enver legjendes , sot do flisnim per hekurudha, aeroporte, apo bujqesi te zhvilluar. Po mqs politika ka mbetur te kafkat e kellirave , nuk ka shanse qe ne te behemi njerez . Edhe nje gje . Meqe je kaq trim o njeri 1,5m i l’arte nga toka , dil i pari dhe provo ta prekesh Ramen apo ligjin. Mos ver Baftjaret e genjyer me qofte, dil vete Nese ta ndjen. Keta pederet e Kane te domosdoshme nje klizem . Rrace bastardesh orientale . Shpellare qe su beri derman as bota.

 8. Gjergji says:

  Eshte vertet per te ardhur keq me Kastriotin por paska rjedhur fare. Ik o k..e kandari se nuk te pjerdh njeri ty

 9. AMELA says:

  Ishalla zoti ta dhente atje ku te dhemb.
  Ty qe ju uron shqiptareve dhune dhe vellavrasje.

 10. Sorkadhjash says:

  Sa te vegjel jeni nga trute, mendja dhe trupi. More Kaç a si te thone, si e justifikon ti kete veprim qe mendoni se do veproni ? Ti per inat te Rames, kerkon te perdoret dhuna? Po nese e ke kaq inat dhe je i vendosur per dhune me 13 maj ne te dale…., futu ne mes te turmes dhe thyej xhama, digj goma, etj. etj. dhe do te shikosh se çdo shikosdh. Po mos fol keshtu sot dhe neser te shikosh ngjarjet e tua nga vrima e shqupit. Maskarenje te pa bese pa identitet. lypsur qofshi. asgje nuk do arrini. sorkadhjasorkadhja

 11. Alban Dega says:

  KUJDES NGA KAFKETHYERESI I ZI !

  Jo Prof. Dr. por Nobelist absolut bythelepirjeje

  Do tua thyeje kafkat me gjuhen e tij qe nuk ka lene bythe pa lepire nga Ramiz Alia e Fatos Nano e deri tek Sali Berisha e Lulushja i tij !!!
  Jo Profesor Doktor e Akademik por Nobelist i padiskutueshem boteror!?
  Po te kishte nje Cmim Nobel per Bythelepirje Kaci i Zi nuk do te kishte konkurent ne Bote !

 12. Zgalem says:

  . Kaci eshte ne rolin e mercenarit . Revolucioni nuk behet me mercenare , por me idealiste popullore . Veprimet e dhunshme , qe degjojme keto dite , jane veprime te ISIS. Mos i kurseni shkopijte e gomes . te rrihen si gomari ne duhan . kur shkopi i gomes te thyhet vuni ne veprim gazin lotselles dhe ujin e zjarrfikseve , te behen si pula te rrahura nga bresheri . Rendi kushtetus eshte i pa prekshem . Kush nuk e meson me fjale , e merr fuqine shkopi i gomes . Zgalem

 13. Shqiptari nga Kosova says:

  -Ne ka gje me te urryer ne kete bote eshte Kaç Islami dhe soi e sorollopi si ai.
  -Ne ka gje me te ulet eshte Preç Zogaj dhe soi e sorollopi si ai.
  -Ne ka gje me idiote ne kete bote eshte Artan Hoxha( qe desh na u be president) dhe soi e sorollopi si ai.
  -Ne ka gje me te peshtire se Ben Blushi jane soi e sorollopi si ai.
  Prandaj Edi Rama aspak ska pse te friksohet ( se paku kete nuk e ka pasur kurre dhe nuk e ka)..!
  Me Edi Ramen kryeminister me ne fund Shqiperia behet shtet normal dhe behet shtet me dinjitet..!
  Hajt tung, te fala Sales edhe Lylit..!

 14. Life is game says:

  Or. KAQ, respekt per PS, nga ” Kaci i Zi” i Berishe Pd te kane bere ” Kaqi i Bardhe”. Performance pozitive.
  PS te do bre Kaq! Rama prape pret ge fusi edhe njehere hurin ne b..
  Respekt Maqi, kujdes ne 13 te majit. Marinsi amerikane (rus ose filo rus) do me can ferren ne 11 ose 12. Eshte trim po ka ca pune ne ukrahine.
  Paret i ka marre !

 15. BUJARI JU DEGJON says:

  “Trimi” Kaci,sa nje mut cobani po kercenon shtetin… 🙂
  Vazhdo,o “trim” bubuzhel,por a e dini perfundimin e forces???
  Ja,po ta them une :
  Ju Plehra do qani me “oii” nga gazi lotsjelles… 🙁
  Populli do qeshe me lot me ju… 🙂 🙂 🙂

 16. kozmo says:

  Policia e shtetit, mos te kurseje shkopinjte e gomave, per keta protestante, qe ngrihen per te dhunuar me urdher te Berishes ,i cili ka frike nga vetingu . Sa te jene keta ne opozite, ky vend nuk do te kete paqe .Uroj qe te largohen sa me shpejt, qe populli te gjej qetesine.
  QOFTE PROTESTA E FUNDIT PER KETA ANALFABETE, QE DALIN NE RRUGE, POR NUK DINE PERSE PROTESTOJNE.

 17. Vesi says:

  Kaci eshte mbetje e komunizmit. Ky nuk eshte trim se trim te ben e drejta. Ky eshte nje dhjaks qe per interesa meskine kalon nga nje gardh ne tjetrin.

 18. timo says:

  çadra ka zëvendësuar spitalin psiqiatrik.

 19. labi says:

  Kaci i zi, kaci i bardhe kac pislluku,kac ndyresira kac kamaleonti as varri sdo te mbaje or pis se spaske burreri je qelbesire e madhe dhe e kupton se po te vjen fundi ty dhe funderrirave te tjera Sali pisi dhe kompania e juaj . Nuk jeni gje tjeter vetem jashteqitje e shoqerise tone dhe do tu gjendet vendi.

 20. ilia says:

  PO KY CER SHIKON SE MOS IU KA RRITUR.

 21. Fratari says:

  Na nxive Mallakastren o gomar me zile.

 22. Amant says:

  Po çkeni me kaçin e zi? Ai eshte me misionin me te madhe e historik te jetes se tij prane pedese. E ka bere nje betim dhe do ta mbaje. po shikon dhe po studjon situaten qe se shpejti do tu hape kafkat me menderen e tij ose do te çahet b……as. Kjo eshte e çeshte. Do te na kerkoje me pas qe edhe ta dekorojme…Komedia qe nisi si nje tragjedi dhe qe po perfundon ne nje romance alla komuniste me drejtuesit e pedese ish antare te vjeter te saj por qe luajne per te mos lejuar asnjehere te djathten ne shqiperi, sepse ata vete jane te paret. Tung nga Bostoni

Lini një Përgjigje te I drejti Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *