Nisma “Dhuro Dashuri” / Shpërndahen ndihmat për familjet në fshatin Verri

Nisma “Dhuro Dashuri” së bashku me Spitalin Amerikan dhe donatorët Tea Co shpk, Euro Petrolum shpk, Gjani shpk nisën shpërndarjen e ushqimeve në familjet e varfëra të fshatit Verri.

Përveç 100 pako me ushqime të shpërndara në këto familje, famijarëve iu afruan edhe vizita, ilaçe dhe asistencë mjekësore nga stafi i Spitalit Amerikan.

Donatorët u shprehën se ky aksion do të vazhdojë edhe në zona të ndryshme. Nën moton ” Bamirësia është dashuri ” nisma Dhuro Dashuri fton të gjithë bamirësit t’i bashkëngjiten bamirësisë.

Qarku i Fierit ishte stacioni i rradhës duke treguar se bashkë mund të ndihmojmë njëri tjetrin dhe askush përveç vetë ne, nuk mund ta bëjë këtë vend social, të jetuar mes njëri tjetrit për të mos qenë indiferentë në hallet tona…

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-2017-05-09-akt-10.06.43-150x150.jpeg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-2017-05-09-akt-10.06.43.jpeg","attachment_id":"681360"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-2017-05-09o-at-10.06.42-150x150.jpeg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-2017-05-09o-at-10.06.42.jpeg","attachment_id":"681359"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-2017-05-09-at-100.06.43-150x150.jpeg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-2017-05-09-at-100.06.43.jpeg","attachment_id":"681358"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-2017-05-09-at-10.06.40-150x150.jpeg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-2017-05-09-at-10.06.40.jpeg","attachment_id":"681357"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-2017-05-09-at-10.06.42-150x150.jpeg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-2017-05-09-at-10.06.42.jpeg","attachment_id":"681356"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-2017-05-09-at-10.06.41-150x150.jpeg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-2017-05-09-at-10.06.41.jpeg","attachment_id":"681355"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-20o17-05-09-at-10.06.42-150x150.jpeg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/WhatsApp-Image-20o17-05-09-at-10.06.42.jpeg","attachment_id":"681361"}]

1 komente në “Nisma “Dhuro Dashuri” / Shpërndahen ndihmat për familjet në fshatin Verri”

  1. Servet says:

    Kaq shume eshte rritur ekonomia tek ne

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *