Rama ironizon Bashën: Luli o Luli dil të lozim! Zgjedhjet filluan e nuk e ka më mendjen njeri tek ti

Kryeministri Edi Rama, ka ironizuar kreun e Partisë Demokratike dhe vendimin e tij për të mosmarrë pjesë në garën elektorale të 18 qershorit.

Shefi i qeverisë ka postuar një fotografi të animuar në profilin e tij në Facebook, ku shfaqen disa arinj.

Këta të fundit i drejtohen kryeopozitarit me fjalët: Luli o Luli dil të lozim! Zgjedhjet filluan e nuk e ka më mendjen njeri tek ti,” shkruhet në fotografi.

Edhe më herët, lideri i PS-së ka adresuar mesazhe të ngjashme drejt Lulzim Bashës.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ramaaaa-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ramaaaa.jpg","attachment_id":"681652"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-4-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-4.png","attachment_id":"665554"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-1-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/rama-1-3.jpg","attachment_id":"666262"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ramaaaa-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ramaaaa.jpg","attachment_id":"681652"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama-zgjohu-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama-zgjohu.jpg","attachment_id":"680764"}]

9 komente në “Rama ironizon Bashën: Luli o Luli dil të lozim! Zgjedhjet filluan e nuk e ka më mendjen njeri tek ti”

 1. Sefer Loku says:

  O kryeminister, behu burre dhe mos u merr me shakara idiote. Me keto lloj ngacmimesh askush nuk mund te kete frike nga shteti se mendon qe je thjesht nje palluqe. Behu serioz dhe trego dhembet e shtetit , leri postimet pa buke ne FB. Askujt nuk i ngjall besim se do i dalesh zot vendit kur falangat e kerrmave do perpiqen te mbjellin terror.

  1. Edkari says:

   Mos ki merak,do luajme luftash.

 2. rob i zotit says:

  eh mor edush edvinush, ta shofim kush do fshihet me 18 qershor, se e tregove vetem me 7 maj…

 3. salie says:

  Me lepurushin Lulush dhe hijenat e Vicidollit do te trembin Arushat keta PD-rasat .Po ky Edi ste le as te enderosh e as te vdesesh.Mir qe sfituam asgje po na lini ne mjerimin tone..hengrem 27 vjet dhe na i nxin per 6 muaj….Si i thoshin asaj batutes (zbehet shaka me mjellin e Gjermanit) Kurse PD-rasat sdeshen tja dine asper Europen Dhe Ameriken …Partizani ne gremin po shkonte ka mar salen me tambore,ky lulushi lepurushi nga vetingu breket mbushi.

 4. santiago says:

  Luli o Luli…erdhi Donald Lu dhe do ta nguli

 5. SPQR says:

  Dhe mua si qytetar i shqetesuar se disa falanga antishqiptare po synojne ta fusin vendin ne kaos, kjo shaka kineze supozohet te me beje te qesh? Apo te me jape me shume siguri se asgje nuk do te ndodhe dhe shteti do tregoje forcen e ligjit ne 13 maj? Trego seriozitet ndaj “kolltukut” ku je ulur dhe leri karagjozlleqet se je duke i dhene zemer anarkisteve me keto biseda kukllash!

 6. tomsojeri says:

  A e kupton se u bere ti karagjoz or zzzzz Kryeminister !!!!!! Vec batuta e ironi je i zoti ! E tani me ty po qeshin “jevgu matu e gaxhoi fut “, i thon ksaj E tani po tall gopin edhe Monika, qe kujtove se pazari do te leroj duarti te vazhdosh pushtet te plot ! Kshtu ta futi Saliu ,kshtu ta futi Iliri e tashi futi grun ne valle e keshtu po ta fut edhe bythqiri holandes e te ka bo me hije ! Bukur ti thot edhe Seferi me lart Na u katandise “gjel plenash “o mavri ,te rofte boi qe na prishi mendjen ! Po hyre edhe kte radh me gjysem bythe ne pushtet ,shko mbytu ma mir, se nuk te vlen lekura ma e do jesh zhgenjimi me i madh postkomunist, pas kriminelit, qe vazhdon te na mbaj peng prej cburreris tende me kto “levizjet taktike”……….

 7. Arjan says:

  Kesaj I thone Qe fshati po digjet dhe kurva krihet,Kryeministri i Shqiperise eshte duke punu rende duke luajtur me adoleshendet ne facebook kurse neper greqi dhe itali kapen kamiona me droge .Luli dhe Sala po e dhunojne shtetin Shqiptar ne cdo moment kurse rahmuti ben humor,O Rahmut o i dhjere behu burre bashke me rilindasit e tjere si Majko Ruci balla dhe kopilat e tjere dhe zgjidhni situaten mos e lini shtetin jetim ne dore Te banditeve dhe klikave antishqiptare.Akoma su ngopen me gjakun dhe djersen e Shqiptareve.Vazhdoni lojen ndarje parash , pronash ndermjet partive kryesore kurse Shqiptaret Po emigrojne po vriten dhe priten nga serbet greket dhe Shteti Shqiptar nuk ekziston.PD dhe PS dhe kurva LSI jane pergjegjese per gjendjen e krijuar.Dhuna e PD eshte e papranueshme ne asnje vend demokratik nuk lejohet Rahmut populli Te ka dhene voten respekto kushtetuten.Si thoni ju a e fut ne burg hajduti hajdutin.

 8. Albann says:

  Vetem nje kryeminister idiot kruan nje plage qe do qelbe dynjane…Stresi i akumuluar qe ka PD per shkak se nuk sheh drite per te ardhur ne pushtet me vote padyshim do gjeneroje dhune…Ti ironizosh demokratet,te tallesh me deshtimin e tyre eshte si te ngacmosh nje gjarper nga i cili i vetmi reagim qe mund te vije eshte kafshimi(dhe lidershipi demokrat ka dhene prova per kete)….Vetem nje kryeminister obssesiv ne mos torollak mund te sillet ne kete menyre…
  Me kete atmosfere negative qe krijon kryeministri i shqiperise dhe cifti Berisha-Basha ka te ngjare ta shtyjne popullin e varfer te perqafoje rrymat radikale…neofashizmin,neonazizmin dhe ISIS.Nje popull i mbushur po qe eshte apo qe sheh veten te paafte te heqe qafe politikanet e ndyre qe e drejtojne e gjen shpetimin ne ekstremistet fetare apo nacionalistet e semure…
  Ky eshte kontributi me i keq qe nje kryeminister mund ti jape paqes dhe populli.”Gjella me kripe,e kripa me karar”.
  O kryeminister ,te mundurit i jepet dora,bile mundesisht i permenden cilesite pozitive qe ka.Ta ironizosh,te peshtysh,ta shash…do te thote ne rastin “me pozitiv” te vetvritet,ne rastin negativ te tentoje te te vrase ty,te vrase te jeret dhe veten dmth te marre ne qafe gjithe dynjane….Dhe kur s je i afte ta izolosh kjo s eshte shenje zgjuarsie….
  TE SHPRESOJME TE TE VIJNE NE VESH KETO FJALE…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *