“Si u katandis PD-ja, del në shesh me LGTB për të mbrojtur b****n e Zenit dhe Lulit”

Zeni dhe Basha

Lulzim Basha dhe PD kanë arritur një marrëveshje, që ditën e shtunë të mos kenë përplasje dhe të protestojnë bashkë me LGTB në të njëjtin vend.

PD proteston kundër qeverisë, ndërkohë që LGTB proteston për të drejtat e homoseksualëve.

Bashkimi i tyre ka bërë q ëish-badigardi i Sali Berishës, Izet Haxhia, të ironizojë me PD-në, e cila sipas tij, është futur në një situatë të tillë për të mbrojtur djalin e Sali Berishës.

“Dikur ne vitet e universitetit kur erdha per here te pare ne Tirane nga Tropoja e larget, shume gjera nuk i kuptoja apo ti kisha degjuar me pare.

Kjo, fale edhe mentalitetit fshataresk apo paragjykimeve te zones ku isha rritur.

Per here te pare degjova ne ato vite edhe nje poezi qe e recitonin shpesh kryeqytetasit: Mu ke 15 katshi u takun, Torja, Thimi, Baçi…

Nga padija dhe ne menyre te padjallëzuar pyes nje shok se kush jane keta personat qe u permendet emri ne kete poezi?

Pasi i futi nje te qeshure me padijen time ne kete “fushe” te panjohur per shumicen e shqiptareve, beri sqarimet e duhura.

Edhe pse me dukej nje diçka e paimagjinueshme dhe herezi “vesi” i ketyre “burrave” te guximshem per kohen, thelle ne vetvete ndjeva keqardhje per ta, ngaqe kishin ato mangesi te “tmerrshme” sipas psikologjise tone mashkullore te asaj kohe.

Zhvillimet marramendese te menyres se jetes, dalja ne skene ne vitet e demokracise e lloj -lloj shoqatave, qe nga ato te mbrojtjes se të drejtave te kafsheve e deri tek ato margjinale te mbrojtjes se prirjeve seksuale, na ka bere ta shohim me pozitivitet çdo lloj levizje dhe “kauzave” qe mbrojne keto shoqata.

Me te thene te drejten kur degjova lajmin e gezuar qe kryetari i ish- partise time, PD, ishte marre vesh me kryetarin e nje prej ketyre shoqatave (LGBT) qe “fatkeqësisht” ne vitet e para te pluralizmit nuk ka pase ekzistuar, se PD dhe LGBT kane rene dakord qe me 13 maj te bejne mitingjet ne te njejtin vend dhe pa trazuar njeri –tjetrin, thashe i gëzuar me veten time sa ka perparuar “demokracia” ne atdheun tim dhe me erdhi ne mend kjo poezi: Ne bulevard ke çadra, u takuan Luli, Pinderi e Sala….

Hajt pra gezuar 13 majin, diten e madhe te ketij bashkimi ne “mbrojtje” te votes se lire dhe te drejtave të B…..th se Zenit e Lulit”, shkruan ai.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në ““Si u katandis PD-ja, del në shesh me LGTB për të mbrojtur b****n e Zenit dhe Lulit””

 1. zejnullah Tarja says:

  Izet, nese e ke shkruar vete hallall. Me mire nuk ka si shkruhet. zejnullah tarja

 2. shoku says:

  Me bukur nuk ka, koiçdence perfekte.
  Pritet nje pjesemarrje e madhe, pasi ne p.d jane aq te hutuar nga kjo situate sa nuk e dijne se do te marshojne krah per krahe me LGTB-et per te njejtin qellim, per te njejtin ideal.
  Kjo eshte nje gje e mire se nuk do te kete dhune.
  KUJDES, transmetimet live, se mund te kete skena me pulle te kuqe ( ndjes, blu).

 3. Shoku shpati says:

  Pse po’ dilkan kater dite para festes se vet ?
  Kaq shume u ha b

 4. Shoku shpati says:

  Pse po’ dilkan kater dite para festes se vet ?
  Kaq shume u ha b

 5. prisni se skeni pare gje akoma says:

  O izet. Po ku je o derman. U zhduke. Nuk lexohet gazeta pa ty. E ke lene te qete saliun. Po ti i del ne enderr si lugat lugatit. Dil per nate o izet qe mos ta zere gjumi lugatin.

 6. Tajarja says:

  Hahahaaaaaa.
  Lul hollandezi. bythaci. Do dale dhe bythac fevziu dhe ky anal-isti bolonja. Antare ne hije te shoqates. Zeni eshte antar me te drejta te plota. Kemi dhe ca lezbike te pd pershi dhe gocen e sales

 7. Shaljani says:

  Me fal o z,Izet, po Lulja hollandeze prej shume vitesh ben pjese ne shoqaten e pederasteve.!Mos me thuaj qe nuk e ke ditur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *