Trepça ’89 shkruan historinë, kampione e Kosovës

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Trepça ’89 e ka shkruar historinë duke e fituar titullin për herë të parë titullin në kampionatin Kosovar.

Mitrovicasit kanë mposhtur ditën e sotme ekipin e Besës me rezultat 2-0 në Pejë, duke u kurorëzyar si kampionë.

Otto John është konfirmuar edhe një herë hero i mitrovicasve duke shënuar golin e parë në fund të pjesës së parë.

Kurse, Muharrem Jashari shënoi golin e qetësisë në minutën e parafundit të ndeshjes.

Një sukses historik ky për Trepça ’89, që festojnë titullin kampion, i cili u siguron pjesëmarrjen në garat evropiane për sezonin e ardhshëm.