Trukimet e Skëndërbeut, Ardjan Takaj pritet të dëshmojë në prokurori

Presidenti i Skëndërbeut, Ardjan Takaj, do të paraqitet në prokurori, për tu marrë në pyetje në lidhje me hetimet ndaj klubit të tij.

Takaj do të pyetet mbi raportin e UEFA-s, që e ka akuzuar drejtpërdrejt klubin korcarë dhe drejtuesit e saj se kanë trukuar ndeshje.

UEFA e ka dënuar Skëndërbeun për shkak të trukimeve me një vit pezullim nga Liga e Kampioneve në sezonin 2016-2017.

Më herët në prokurori për të dëshmuar kane qenë dhe tre lojtarë të kampionëve të shqipërisë si dhe trajneri Mirel Josa.

Tashmë do të jetë rradha e presidentit, Ardjan Takaj, për të dhënë dëshminë e tij, ku emri i tij është i përmendur në raportin e UEFA-s.

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *