ANALIZA/ Ylli Rakipi: Rama ka marrë sinjale për njohjen e zgjedhjeve nga BE. Ja çfarë ndodh më 13 maj

Drejtuesi i emisionit “Të Paekspozuarit”, Ylli Rakipi ka komentuar aktualitetin politik në vend dhe protestën e opozitës më 13 qershor.

I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në ‘Neës24’ Ylli Rakipi tha se protesta më 13 maj do jetë manifestim i madh dhe nuk beson të ketë përplasje.

PD ka drejtuar vendin pavarësisht humbjes në 2013, ka një elektoral të madh.

Do jetë një manifestim i madh.

Nuk besoj të ketë përplasje në 13 maj.

Kjo protestë mendoj se demonstron forcë.

Ka një antikap në këtë histori pas 3 muajsh.

Kjo opozitë mendon se të gjitha këto probleme do zgjidheshin brenda 2 muajsh?

Jetojë në një teatër politik dhe ka skema të ndërtuara qartësisht.

Pala e parë që ndërtoi skemën është opozita dhe mazhoranca i përgjigjet me skemat e veta.

PS ka marrë sinjale pozitive nga Europa për njohjen e zgjedhjeve dhe kjo mendoj se është një fitore e tij.

Pra kemi dy trena që nuk duan të përplasen, por shkojnë në rrugë krejt të ndryshme dhe ecin pa ndalim dhe nuk dihet ku do shkojnë.

Në vend kemi një gjendje alarmante sa i përket ekonomisë. Jemi drejt një handikapi të jashtëzakonshëm.

Sot duhet të themi një të vërtetë, pasi vullneti politik mungon.”-tha Rakipi.

I pyetur nëse do ketë një zgjidhje për situatën politike, Rakipi tha se ajo mund të jetë aksidentale.

Sipas tij, paketa e dy përfaqësuesve europianë në Shqipëri ishte e duhura për zgjidhjen e krizës.

“Shpresoj që mund të ketë një zgjidhje të beftë, pra aksidentale.

DASH është ai që thotë zërat zyrtarë, ndërsa kongresmenët janë ligjvënës dhe e kanë të ndarë botën ku jetojmë dhe vizitojnë vendet në gjithë botën.

Shpesh sponsorizohen. DASH është ai që merr vendimet.

Sot kemi një retorikë të muskujve dhe përpjekje.

Paketa e dy të dërguarave të perëndimit ishte një paketë domethënëse dhe e qartë, ku kjo krizë mund të ishte mbyllur.

Kalimi në një paketë tjetër mund të jetë i vështirë”, tha Rakipi.

REMOTE_ADDR:[]

16 komente në “ANALIZA/ Ylli Rakipi: Rama ka marrë sinjale për njohjen e zgjedhjeve nga BE. Ja çfarë ndodh më 13 maj”

 1. asd says:

  I vetmi problem per shqiptaret eshte sikur PD te futet ne zgjedhje. Basha do te humbe dhe drejtimin do ta marre … kush ? Prape Berishen do te durojne shqiptaret ? Lere more trenat te hikin. Te hiki njehere ky i djathti e te kepuse qafen. LsI te kaloje ne opozite e ndoshta te marre te tatepjeten edhe PS-ja. Keto parti nuk jane bashkekohore. Nga njera ane e dime qe jane banda dhe nga ana tjeter qajme se nuk mund te bejme pa to. Kulmi i hipokrizise dhe i marrezise.

 2. Kosta says:

  O Raki – pi… …Pi, pi Raki po mos pi mend!

 3. LORA says:

  Bla,Bla,Bla,,,,nga nahija e unionit te gazetareve-hiena kermash.Keta jane ne nje armiqesi malinje me vullnetin sovran te shqiptarve.
  Shpresoj ne nje ngordhje te afert te kesaj race-zgjyre antishqiptaresh.

 4. Neli says:

  IK ,O , PIRDHU TI,!!!LEGEN!!👎👎👎👎

 5. Haha says:

  Ik more pirdhu gazetar leshi. ..rama fit on do apo jo pd

 6. Ledi says:

  ORE!!
  MË DUKET MUA,🙄,APO KY S’FLET MIRË SHQIP??
  😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳😳

 7. E ema zeqos says:

  Boooo booooo. Cpaska thene rakipidhi

 8. BARMASHLIU says:

  Rakipi, .Dhe nja 4vjet,fry sytë në opozitë!!
  Më vonë ,shohim e bëjmë!!😀😀🇩🇪🇪🇺🇦🇱🇺🇸
  BARMASHLIU😹😹😹😹

 9. NAQJA says:

  Çkeni me RAKIPIN?!
  Përshesh HA!🐴🐴

 10. Legenburre says:

  Ylli gagaci ishte ftuar te jepte opinionin e tij.Pyetjes se si e shpjegoni kete situate ku gjendet vendi ai thote:
  -Kjo gjendje eshte….si te them….e pashpjegueshme….
  Hajde analist hajde,po ik o se le nam,nuk je ti per ate pune,bythlepiresi i radhes.

 11. baffo says:

  RAKI thote qe jane dy trena dhe nuk dihet se per ku po vene eshte me se e qarte qe treni i PS po vete drejt EUROPES por RAKIT nuk i vjen mire per kete stcion qe ka zgjedhur PS

 12. Coli says:

  😀😀😀😀😀😀😀

 13. Lela says:

  Rakipi ,bashkë me LULUDHEN,i kanë hipur
  kalit së prapi!!😀😀😀HI -HI-HI!!
  🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴🐴

 14. Populli says:

  Ik ore pianec ordiner!

 15. inf says:

  sa ishte gjalle zonija e tij Vangjush Gambeta yllua aty te pr pinte kafe e fernet qe
  e pagunte gjithmon Zoti Gambeta
  ti ylli i sali lules je dhe do mbetesh nji batakxhi nji injorant nji derr i zi o i mjere
  krriçi i saliut mizerrabel kodosh opinionist je ti o zoorraxhiu i ersekes
  ptyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy kopili i pd o horr me syze je ti,,,,,,

 16. Zhulaku says:

  Prape doli pushti!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *