Policia: Ja pse e arrestuam Kastriot Myftarajn

Policia e Shtetit ka dhënë sqarime, përse ka arrestuar Kastriot Myftarajn.

“Ne date 09.05.2017 Strukturat pergjegjese ne Policinë e Shtetit ne bashkepunim me Prokurorine prane Gjykates se Rrethit gjyqesor Tirane arrestuan shtetasin Kastriot Myftaraj, 51 vjeç banues në Tiranë, me profesion gazetar e jurist.

Myftaraj ka botuar në media një shkrim ku ben thirrje te hapura per te kryer vepra te dhunshme kunder rendit kushtetues.

Ai akuzohet per thirrje publike per veprime te dhunshme, mbi bazen e nenit 223 te Kodit Penal “Thirrjet e bëra publikisht për të kryer vepra të dhunshme kundër rendit kushtetues, dënohen me gjobë ose me burgim gjer në tre vjet””, thuhet në një deklaratë të Policisë së Shtetit.

REMOTE_ADDR:[]

10 komente në “Policia: Ja pse e arrestuam Kastriot Myftarajn”

 1. qamo says:

  Frojdi thotë se fytyra, pra ana vizionale e njeriut, është pasqyrë e shpirtit dhe karakterit të tij…

  1. qyqa mi Xhevrije says:

   Ky duhet cuar ne psikiatri jo ne polici 😛

 2. tonia says:

  Saliu me Lulin e kane konsumuar me kohe e ne menyre te perseritur kete veper penale.Pse nuk I arrestoni ata?

 3. lori says:

  Bravo policia,ky eshte zbatimi I ligjit.Mire ja bete qenit e llafazanit.Ti kontrollohet llogaria.Vetingu eshte shume I nevojshem per te

 4. L leshi says:

  Epo jepini maksimumin ketije plehre, ketije krimineli qe na qenka dhe jurist….

 5. shqip says:

  Ne Shqiperi te gjithe bejne thirrje per dhune. Po per te qene trasparent me ligjin, fillojeni nga Saliu, Lyli, Kreshnik sorta, e vazhdojeni me Bushatin, Shkullakun , etj. Mos u beni qesharake me kete bullarin qe eshte i rrjedhur. Dhe per ta plotesuar, shikoni Pak ata ukrainasit e marinsat qe pedja i ka pajtuar si instruktore me pagese.

 6. AMSTERDAMI says:

  RRACA E SERBIT.SURRAT PEDERASTI.KY KA VAJT PER LESH ME KOHE E ZEMAN.

  1. E vertete says:

   Ky psikopat me tensionin e gjakut mbi 300,eshte i rrezikshem per mjedisin dhe njerezit e ndereshem.Ky duhet denuar me dekada ne celite e burgjeve te xhaxhit Enver.Bravo Policise se shtetit shqiptare.

 7. Ballabani brenda cadres says:

  Shume zhurme per asgje do te thosha une…
  Prokurori-polici,te cilat veprojne me dy standarte,tallen me popullin.Kastriot Myftaraj duhet te ishte futur me kohe brenda se e ka kupen prej kohesh te mbushur e te derdhur.Perse nuk veprohet po keshtu edhe me Saliun e salovicet e tij?Sali Berisha,ben thirje te tilla qe cenojne rendin Kushttues edhe i zbaton ne praktike keto thirrje,shembuj ka plot.Si ai dhe Luli,ka 2 muaj e gjysem qe bejne po te njejtat thirrje antikushtetuese e askush nuk ve dore…
  Ja perse duhet Vetingu nje ore e me pare,per te tille prokurori….

 8. Lalai says:

  Saliu
  Luli
  Meta
  Rama
  dhe gjithe m.fuckerat e tjere a jan ne burg????
  Kur ata te jene burg,dhe ketij i takon burgu apo gjoba!!!
  Derisa asnjeri nga ata tallin carin me popullin car shqiptar nuk edhte ne burg,ateher ne EMER TE POPULLIT,je ne burg.
  Kur POPULLI ish ne gjum’tttt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *