VIDEO/ Udhëtarët humbasin durimin dhe përleshen me polcinë në aeroport

Aeroporti i “Fort Lauderdale” në Florida, SHBA është përfshirë nga dhuna dhe kaosi, kur udhëtarët kanë humbur durimin pas anulimit të fluturimeve nga linja ajrore “Spirit Airlines.”

Pamjet e filmuara me celular, tregojnë udhëtarët, ndërsa përleshen me policinë dhe stafin e sigurisë.

Ata kishin pritur 2-3 orë në aeroport, kur u njoftuan se fluturimet isin anuluar.

Të paktën tri persona u arrestuan nga policia gjatë përleshjes.

Gjithçka vjen pas një konflikti të gjatë midis linjës ajrore “Spirit Airilines” dhe Shoqatës Ndërkombëtare të Pilotëve. Pilotët kërkojnë kontrata më të mira, pasi sipas tyre, ato janë poshtë standartit të industrisë.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *