Dy ditë para protestës së PD ambasadorët takim me Xhafajn, ministri: Po u tentua destabilizimi, policia do ndërhyjë fort

Ambasadorët e SHBA, BE dhe OSBE në Shqipëri po zhvillojnë një takim me ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Takimi ka nisur rreth orës 12:00, ndërsa akoma vijon në zyrën e ministrit të Brendshëm.

Në qendër të takimit mes ambasadorëve Donald Lu, Romana Vlahutin dhe Bernd Borchardt është situata politike në Shqipëri, procesi zgjedhor dhe padyshim protesta e 13 Majit, pasi takimi vjen vetëm 2 ditë para tubimit të paralajmëruar nga Partia Demokratike në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’.

PD ka lajmëruar se protesta e 13 Majit do të jetë më e madhe se ajo e 18 shkurtit, ndërsa ministri Fatmir Xhafaj deklaroi se policia do përgjigjet ashpër, nëse synohet destabilitet!

“Policia ndërhyn pikërisht atëherë kur protesta nuk është paqësore, por kur përdoret vullneti i shqiptarëve për të protestuar, për të destabilizuar vendin dhe policia do ndërhyjë fort” u shpreh Xhafaj pak ditë më parë.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Dy ditë para protestës së PD ambasadorët takim me Xhafajn, ministri: Po u tentua destabilizimi, policia do ndërhyjë fort”

 1. ardi Mane says:

  zoti xhafaj eshte njeri qe flet me gjuhen e punes edhe nuk mund te lejoje qe disa persona pa udhe dhe shkaterues ti hedhin posht punen e tij me veprime per destabilitet

  1. Kujtimi says:

   Po e ben hak thyejani brinjet
   Te part Sali qeni dhe Luli adoleshent

  2. Sali serbi says:

   Po preken qofte edhe nje pllake te bulevardit qe eshte blere me leket tona bastardet e kriminelit berisha dhe kukulles pederast lulushe po nuk ja q…. n… me mire zhdukuni vete edhe ju qe keni marre mandatin dhe paguheni me parate tona per te na mbrojtur dhe siguruar jeten.

 2. Arber says:

  Po cfare lloj monstre eshte ky Basha se spo e marr vesh?!Ben thirrje per destabilizim te vendit.Ben thirrje per destabilizim e Shqiperise atdheut tane te perbashket.Po ska faj qafiri pasi per vete ka shtetesi Hollandeze, madje edhe vile ne Hollande.Ska se si ti interesoje Shqiperia ketij tipi.Shqiperia i ka interesuar vetem per ta zhvatur per sa kohe ishte minister jo per gje tjeter.Ky mesa duket qenka meraku i fundit i Bashes ne raport me Shqiperine.Destabilizimi i saj.

 3. Alketa says:

  Krenar per Ministrin e Puneve te Brendshme i cili foli Shqip perkunder Lulit i cili vetem shqup din te flase.Kjo ishte pergjigjja te cilen e meritojne eksponentet e Partise Demokratike te cileve vetem destabilizimi i ketij vendi u kishte ngelur pa e arritur por qe ky plan i tyre me kete minister I cili eshte personi i duhur dhe per me teper edhe ne momentin e duhur do tu ngelet thjeshte e vetem nje enderr ne sirtar.

 4. Almario Ndoj says:

  Policia e shtetit ka detyrimin te nderhyje per te mbrojtur qytetaret e thjeshte te ketij vendi qe nuk kane lojtur per tu marre me republiken e cadres. Keto thirrje destabilizuese jane te papranueshme dhe Luli duhej ta dinte kete meqe esht diplomuar ne Hollande

 5. Mentor says:

  Po cjane keto thirrje per destabilitet ne 2017-en o mjerane?!Po skeni si te mos beni thirrje te tilla ju pasi ju ka lene koha mbrapa.Nuk behet opozita ne cader dhe as pushteti nuk merret me dhune.Nuk e ve ne dyshim qe ju se keni kuptuar akoma kete gje po te pakten merrni shembull nga Kosova ku qeveria u rrezuar me mocion mosbesimi ne Kuvend institucionin te cilin Juve e keni Noj Kot UAE me kohe.Te tilla instrumenta perdorni edhe juve pasi rruge tjeter ska.

 6. Franko says:

  Policiaa ka gjith t drejten dhe detyren t nderhyjj.ajo duhet t beje punen esaj nuk mund t lejoj marrezin e bashes qe kercenon me dhune..nuk e meriton ky vend kete opozit ..nuk jane shqiptaret keta qe basha kerkon ti beje..mos lejoni deatabikizimin e vendit

 7. Andi says:

  Ne te tilla raste duhet puna e shikut dhe sherbimeve
  Sekrete. Te ken informacion nese do ket dhune.
  Po qe paqesore, edhe 5 milion te behen no one cares

 8. Fiqo says:

  Nburg, përgjegjësit e gjuhës së dhunës !
  PD, zjarrvënëse!👎👎

 9. bonifaci says:

  a ka ardh koha me qit kerrbacin nga sirtari a?
  m duket se shum jan vonu kta nderkombtaret.
  dajaku zotni. dajaku. esht ilaci me I mir per me vendos demokraci te qendrueshme.
  kush s merr vesht me llogjik merr vesht me hu.
  sepse huri eshte zanafilla e vet qenijeve te gjalla. e ekzistences se tyre ne vazhdimesi. ja me thoni ju. po nuk ju fut “huri” femnes,a ben dot fmij ajo?
  shum pak gjasa ka. me shkenc ndoshta po ne realitet huri ben cudin.
  prandaj ngrefeni hurin dhe mbajeni gati si shpat skenderbeu mbi krye Turku..
  po levizi sumen sala,tak futi hurin dhe drejtoja.
  po levizi luli sumen ,edhe lulit m hu n byth bjeri dhe do rrij squk ai masanej.
  huri duhet te jet:
  I gjat
  I trash
  I drejt (si banana)
  kokmodh
  I rend ne pesh
  I pathyeshem
  I palodhur si kinez
  energjik
  shperthyes
  vigjilent
  vetmohues
  blindcpues
  I vendosur
  I pameshirshem
  luftarak

 10. kombi says:

  POLICIA TE BEJE GATI, PER TALIBANET, GAZIN LOTSJELLES, SHKOPINJTE , UJIN ME PRESION.
  VETEM HURIN MERITOJNE. VANDALET E SALES.

 11. Peco says:

  Zoti Xhafa, bisedoni me Erion Veliajn dhe gjejuni ndonje vend qe eshte ne projekt per t’u prishur dhe ne bashkepunim me zotin Berisha dhe zotin Basha , ua lini per detyre ta kanalizojne turmen te shtunen drejt ketij objekti per ta shkaterruar dhe me kete rast shfryjne dufin. Heren e pare gjetet ate bunkerin tek ministria e brendeshme, qe I vune flaken, tani gjeni ndonje objekt tjeter. Jane turma te ngjashme me ate qe del nga burgu dhe nuk ka bere seks per shume kohe, ndaj shkon tek e para bordello qe I tregojne. Keshtu duhet te beni dhe ju per t’u shfryre mbingarkesa e kesaj turme.

 12. alda says:

  Tregojuni,vendin.✊🏻

 13. emigranti says:

  Zoti Minister ! Se protesta del jashte kontrollit,te parit qe duhet t’u thyhen brinjet eshte S Berisha,L Basha e ndonje tjeter qe ka kete mendje.

 14. Xhetua says:

  Hahhahahaha, sidomos me keta te rinjte qe ke vene ti o xhafe, po as ne bulevard sua mba te dalin me keta te sales. Po ca thua o xhafe, mos e pacin ne mend se te zyra u vene pa thyer nje xham. Hahhahahaha, do reagoj fort policia, hahahahahahha.

 15. Mos na prishni rehatine says:

  Cne sikur that populli proteston me te gjitha menyrat ska problem,tani qenka problem te mos ju prishet rehatia.reshikoni komentet tuaj mbas 21 janarit.jo 2standarte ju lutem.

 16. Minera says:

  Xhafaj eshte kelysh pjelle ekeqe kriminel i pa shpirt vrases kukull i enver pederastit ka vrare ne ate kohe do vrase edhe sot pa ta provoj se ku do fshihet ky rob qire mevone a do ket vrime miu ta mare brenda

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *