Fati i zgjedhjeve të 18 Qershorit në duart e Gjin Gjonit, gjykon padinë e PD. “Goglat” si gjithnjë në raste të tilla e nxjerrin relator

Kolegji Zgjedhor ka hedhur shortin për trupën e gjyqtarëve që do të shqyrtojë ankesën e Partisë Demokratike, bërë nëpërmjet Partisë Agrare për çregjistrimin e listave për zgjedhjet e 18 qershorit.

Pas përzierjes së goglave nga shorti u vendos që anëtarët e trupës gjykuese që do të shqyrtojnë padinë e opozitës janë Tomor Skreli, Gjin Gjoni, Sotiraq Lubonja, Ridvan Hado dhe Artur Malaj.

Relatori i padisë do të jetë Gjin Gjoni, gjyqtari nuk ka qenë i pranishëm në momentin e hedhjes së shortit, ndërsa ka autorizuar një nga sekretaret, Dafina Morinën për shortin për të tërhequr goglat.

Nga tërheqja e goglave ka rezultuar se do të jetë pikërisht Gjin Gjoni relatori i çështjes së PD, i cili gjithnje për çështje të tilla kur diskutohej ndonjë vendim për PD ka pasur “shans” me “goglat”.

Partia e Agron Dukës është i vetmi subjekt opozitar i regjistruar në zgjedhje dhe sigla e tij është përdorur për të përfaqësuar opozitën në Kolegjin Zgjedhor, me argumentin se dita e fundit për dorëzimin e listave ishte 28 prilli dhe jo data 29, kur ky veprim u krye nga partitë pjesëmarrëse në zgjedhje.

5 anëtarët e trupës gjykuese janë:

Tomor Skreli

Gjin Gjoni (relator)

Sotiraq Lubonja

Ridvan Hado

Artur Malaj

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Fati i zgjedhjeve të 18 Qershorit në duart e Gjin Gjonit, gjykon padinë e PD. “Goglat” si gjithnjë në raste të tilla e nxjerrin relator”

 1. Sandi says:

  PD, ja ka arritur qellimeve!!
  GJIN-GJONI, – ka në dorë fatin e zgjedhjeve!
  E kemi dhuratë nga politika ,QETËSI-dhe DASHURI!
  Ju rroftë!!! e paçi me shëndet!!😖😖😖😖😫😫

  1. The Punisher says:

   Ha mut tani o Edi Rama. Nuk ta mbajti bytha t´i diskretitoje me zgjedhjet e Kavajes, shijoje tani. Sa per popullin, le te rrije e te beje sehir…telenovela turke, kafe makiato dhe cigare slims.

 2. Nona says:

  KUKU, MI NONE, ÇNA KA GJET!😰😰

 3. Kola says:

  Qysh kur voten tone e menazhojne banditet e tipit Xhin Xhon, ky vend eshte dhier perfrundimisht dhe meriton vetem nje cunam qe ta zhduk nga faqja e dheut

 4. valentina says:

  Ka shume fat ky biri kurves gjithmon ben bingo.Por rregulli eshte mbas nje te mire ka edhe nje te keqe behu gati gjin maloku se po afron se po te afron dita.

 5. DALLTON says:

  Po akoma me Gjin -Leshat merri per zgjedhjet po beheni me referendum o “Kunguj”.

 6. mafia says:

  Ca prisni me Like floririn president qe ska lene gur pa levizur duke i krijuar pengesa qeverise per hir te “dialogut”!!

 7. Emiljano says:

  kur shikon kta te dy te kujtohen personazhet e filmit nje qorr dhe nje shurdh

 8. drejtesi do bjer mbi ju,z.gjin gjon says:

  Te gjitha goglat kishin te shkruar emrin e gjin hajdutit,sherbetorit te Sales e Bashes.PSE nuk u be verifikimi i letrave qe u hodhen ne gogla?Spese Jane mesuar te vjedhin gjithshka

 9. Alex says:

  Nga alaska-zelanden e re – afriken e jugut -island: japoi -argjentine teperfundosh te gjin gjoni;,,nuk thoshte kot ai’jam sali berisha une ”te gjithe qeshnim :ka te drejte braqe e ngjela keta jane barbare nuk kane limit ;jane ne gjendje te vrasin veten vetem mos te dorzohen,po sikur te kishim nje ligj kush vret veten te shpallet hero , i pari do ishte sala,vetem me kusht per familjen se per tjeret u vendos flaken pa ditur se mund te digjet vete mbrenda vetem vetig mund qe shqiperia te ece perpara ;;te tjerat jane prralla.

 10. Elbasanlliu says:

  O gazetar LESHI…..na bane lamsh…..nji here thoni se partial e Dukes nuk eshte rregjistruar (nja dy tituj perpara) tani thoni eshte rregjistruar…..ore kur shkruani ku e keni mendjen…mos i shkruani duke bere seks o Qafira…

 11. Dajti says:

  Ketu luhet kukamcefas keto filma i luan Ilire hajduti qe kure lujten goglat e kolegjit zgjedhore dhe tani e kane bere apostafat qe gjin maloku te jet ne gjukim

 12. Poku says:

  Mos u merzisni se ne fund ka dhe nje referendum qe do ti bej populli te vlefshme dhe pastaj do dalin qe nga prokuroria gjykatat dhe te tjere me radhe jashte loje si profedionist ashtu dhe politikan vetem me referendum popullor behet drejtesi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *