“Kuvendi” i PD në çadër, Berisha e krahason Kavajën me Vaterlonë: Tirana të hapë dyert për protestuesit…!

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Sali Berisha është shfaqur sot në çadrën e opozitës nga ku ka mbajtur fjalën si çdo të enjte. Ish-kryeministri ka përshëndetur banorët e Kavajës pasi sipas tij, në një akt madhështor ata e kthyen Kavajën në Vaterlo.

“Kavaja, me një mesazh të jashtëzakonshëm i tha Edi Ramës së data 7 Maj do të jetë fundi yt. Kavaja i tha Edi Ramës se më datën 7, do të japim ty atë që i dhamë Ramiz Alisë në 1991. Kavaja i tha Ramës mjerë ata që prekin pluralizmin sepse disfata e turpshme i pret” – tha Berisha.

Sipas Berishës, 13 maji do të jetë protesta më e fuqishme në historinë e protestave të vendit. Ai tha se drejt Tiranës do të marshojnë nga mbarë Shqipëria.

“Ju bëj thirrje qytetarëve të Tiranës të hapin dyert e tyre për ata që do të vijnë në protestë. E ftoj Edi Ramën të rrijë në dritaren e kryeministrisë më 13 Maj sepse ne e kemi protestën paqësore. Por se cila është çadra, do të tmerrohesh” – tha ish-kryeministrit.

Edhe pse Kuvendi ka përfunduar punimet, opozita vijon të enjteve seancat plenare paralele në çadër. Traditë kjo që ka nisur prej shpalljes së bojkotit më 18 Shkurt.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

5 komente në ““Kuvendi” i PD në çadër, Berisha e krahason Kavajën me Vaterlonë: Tirana të hapë dyert për protestuesit…!”

 1. Ron says:

  Plak I degjeneruar

 2. Maloku says:

  Shqipetaret nga jugu, nga Shqiperia e mesme, nga veriu , o kriminel Berisha jane nje ,por maloke si puna jote e mercenarve te A, Hajdarit duhen varur prej llape ne mes te Tiranes.

 3. genci.d says:

  Kur te gjen me budallain e nuk ke se c’ben me e mira eshte ta injorosh , mos I jep rendesi…Ju bej nje kerkese ju te Temes: A ka mundesi te mos botoni lajme dhe deklaratat te ketijn “Psikopati”…Ky eshte per ne pavionin 117 ndryshe si e ka zene do coje gjithe Shqiperine atje….Ju e dini qe ky eshte MALLKIMI YNE dhe na la 27 vjet ne vend per sa I perket DEMOKRACISE…KY eshte symbol I DIKTATURES dhe Kavaja beri 25 vjet ta kuptoje dhe ne 2015 ja futi krahun ne bythe ketij PSIKOPATI….e ky del e nuk ka turp dhe permend Kavajen me goje….Fajin e ka ai Zdapi kur zgjedh kandidate me njolla se mbaruan djemte dhe vajzat e zgjuar dhe me shkolle e jo si puna e atij analfabetit qe shkon e puthet me Lulon…Mjere ne se cfare e ardhme na pret…..

 4. Leta says:

  Burg per kete shkerdhate Vucidoli.

 5. timo says:

  Sali Kërma, në dritare ke ndejtur vetëm ti kur vrave katër burra me duar në xhepa. Ajo është dritarja jote . Nuk të zevëndëson njeri o kriminel. .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *