Lulzim Basha flet pas deklaratës së paprecedentë të Hahn: Kukumjaçkat e së vjetrës s’na trembin dot, bashkohuni të shtunë me familjen time

Lulzim Basha ka folur për herë të parë, pas deklaratës së paprecedentë të komisionerit Johanes Hahn.

Ai ka folur pasdite nga çadra e PD-së, duke qenë se paraditen çadrën ia kishte zënë Berisha, ashtu si çdo të enjte.

Sipas tij, kukumjaçkat e republikës së vjetër nuk e trembin dot opozitën.

“E ardhmja e Shqipërisë do të kalojë nga autostrada e 13 majit, që do t’i japë vendit zgjedhje të lira e të ndershme, të vetmet zgjedhje që do të bëhen në Shqipëri.

Bashkohuni me ne, me familjen time.

Bashkë do të shembim çdo pengesë, bashkë do të nxjerrim në pension kupolën e republikës së vjetër” është shprehur Basha tek mbështetësit në çadër.

Ai tha se asnjë shqiptar nuk duhet të mungojë në këtë moment të historisë, pasi të shtunën është dita e referendumit për republikën e re.

Në asnjë cep të kontinentin europian, nuk luftohet kaq fuqishëm për vlerat e Europës sesa në këtë shesh të lirisë, prej 18 shkurtit dhe deri më sot.

Europa e vlerave është Europa e zgjedhjeve të lira. Pa zgjedhje të lira nuk ka për të pasur Europë”, tha Basha.

“Miqtë tanë anembanë botës, e dinë fare mirë se rruga europiane e Shqipërisë nuk do të kalojë dhe nuk do të kalojë nga asgjësimi i garës së vërtetë dhe nga rikthimi i monizmit pas 27 vite”, tha më tej Basha.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...