Për bastardin dhe perversin me valixhe druri që nuk guxonte të shkonte në kullën e tij dhe vrau gjithë djemte e Tropojës, prej urrejtes për vendlindjen

Sali Berisha deklaroi këtë të enjte nga çadra e PD-së, se Edi Rama është duke futur përçarjen krahinore.

Sipas tij, Rama e urren veriun.

Por atij i është përgjigjur një njeri që e njeh mjaft mirë, ish-badigardi i tij Izet Haxhia.

Ky i fundit thotë se nëse ka një njeri që e urren veriun, ai është Sali Berisha, që futi në gjak gjithë Tropojën, duke sjellë vrasje të panumërta.

Nëse ka njeri ne kete vend qe se paku i takon te heshte e te mos hape gojen persa i perket ndasive e perçarjeve krahinore, eshte “veriori” Berisha.

Sepse ai regjim qe shtypi me zjarr e hekur me batalionet e brigadat e ndjekjes, te gjithe antikomunistet e veriut, e mori kete pervers me valixhe druri, qe nuk guxonte te shkonte as ne pushimet e veres ne kullen e tij per shkak te perversitetit te vet, dhe i dha strehe, e shkolloi dhe pas ketij shkollimi, i dha shanset qe te vazhdonte punen e jeten ne kryeqytet, edhe pse ishte “verior”.

Shans qe shume veriorë te tjere as qe mund ta enderronin.

Jo vetem qe i dha kete shans, por fale aftesive te tij “gojore” e komunikuese, arriti te futej deri ne strofullat e kupoles “jugore” komuniste here si varketar e here ne balle te oxhakut.

Fale ketyre njohjeve e sherbimeve qe u beri kupoles komuniste, ai ishte i zgjedhuri i tyre ne stafeten e ndërrimit te sistemeve dhe emrave te partive qe u quajt pluralizem.

Misionin e ngarkuar ai e kreu me sukses te plote.

Bashke me misionare te tjere, grabiti partine e pare opozitare.

Pasi mblodhi rreth vetes te gjithe spiunet e çdo lloji, u kujdes t’i jepte damken kesaj partie si partia e “verioreve”.

Ishte kjo nje strategji e menduar mire ne skutat e errta te Beogradit e Athines.

Kjo “damke” qe dhandrri i Serbise i dha me djallezi PD, si parti e verioreve, u perdor ne skenarin vellavrases te 1997 per te perçare e futur ndasite krahinore mes shqiptareve.

Vete armatosja e PD me armet e shtetit dhe ndersimi i paramilitareve te armatosur nga Shaba me urdher te marshallit kunder jugut “komunist”, ishte pjese e strategjise dhe skenareve vellavrasese jug -veri.

Edhe pse deshtoi me turp ne ate skenar vellavrases te vitit te mbrapesht 1997, ka pafytyresine dhe guximin edhe sot pas 20 vitesh, e na ben kercenime ne emer te veriut.

Del e ben kercenime ky bastard qe eshte skenaristi dhe frymezuesi i pergjakjes se vendlindjes se vet, Tropojes.

Ne ate skenar vellavrases humben jeten me qindra djem te Tropojes, vetem per arsye te urrejtjes qe kishte ky bastard per vendlindjen e tij, ngaqe e perzuri me 10 janar 1991 nga mitngu i pare i PD.

Nuk e di a e urren “kozmopoliti” Rama veriun apo verioret.

Edhe po i urrejti, kujt i rruhet per Ramen apo ata qe urrejne veriun apo jugun, e rendesishme eshte qe dashuria dhe respekti qe kemi ne shqiptaret veriore dhe jugore, per vendin tone ne çdo cep te tij, eshte shume here me e madhe se urrejtja qe kerkon te mbjellin kukuvajka te tipit Berisha” shkruan Izet Haxhia.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Për bastardin dhe perversin me valixhe druri që nuk guxonte të shkonte në kullën e tij dhe vrau gjithë djemte e Tropojës, prej urrejtes për vendlindjen”

 1. Alban Dega says:

  JA CFARE BERI SALI BERISHA PER VERIUN DHE VENDLINDJEN E TIJ MALESINE E GJAKOVES !

  From: [email protected]
  Date: February 21, 2011 at 9:22:53 AM EST

  MESAZHI I PADEGJUAR I TROPOJES DHE TRAGJEDIA SHQIPTARE

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Kam nje kerkese vellazerore per te gjithe lexuesit e komentuesit e cilesdo gazete e medias shqiptare. Mos e ngaterroni Malesine e Gjakoves, Tropojen me Sali Berishen me asnjerin prej ne tropojaneve. ” Nuk ka pyll pa derra” thote sovrani.
  Ia mori fytyren Malesise se Gjakoves. I shami shan, thone bashkevendasit e tij . E ai vazhdon adetin e te shamit.

  Sa trim eshte Sali Berisha!? Kembet e lehta faqja e bardhe !

  Per me teper ishin populli i Malesise se Gjakoves, bijt e bijat e Tropojes , te paret ne Shqiperi qe organizuan spontanisht protesten e pare mbarepopullore, protesten spontane, protesten uragan kunder Sali Berishes, Azem Hajdarit, Arben Imamit e co. me 9 janar 1991.
  Aty shihet qarte si drita e Diellit edhe trimeria e Sali Berishes dhe kacakeve te tij …
  Si Sali Berisha, edhe Azem Hajdari, edhe Arben Imami… edhe krejt ceta e kacakeve te tij u bene ere para urganait popullor tropojan
  “Heronjt e demokracise” u bene ere perballe sovranit! Ata lane mbrapa vetem hijen e pardesyve te bardha, dhe kembet e shpejta te lepurit te bardhe! Kembet e lehta faqja e bardhe!
  Kjo eshte trimeria e vertete e Sali Berishes! Trimeria e lepuri!

  Me syrin e se vertetes plot 20 vjet mbrapa

  “Kurre ne jeten time nuk kam pare nje uragan te tille popullor… U ndez qyteti i Bajram Currit nga zjarrmia e shpirtit demokratik dhe sic e tregoi koha edhe te parandjenjes se sovranit se cka do te vinte” me thoshte njezet vjet mbrapa vellai im Agim Dega , i cili ne ate kohe udhehiqte opoziten ne Tropoje.
  ” As qe behej fjale per ndonje organizim ose qofte edhe nje gisht e aq me pak dore te fshehte tonen si opozite ne ate proteste”, sic na akuzoi PD-ja ne ate kohe… “Kurre nuk do t’ia arrinim ta organizonim nje uragan te tille te papare ndonjehere ne historine e Tropojes…

  Nese nuk e besoni shikoni filmimet e cunguara te asaj ngjarjeje… Pyeteni edhe korrspondentin e RTSH-se Ilir Bucpapaj e mijera tropojane deshmitare te gjalle te asaj ngjarjeje, qe ka qene te pranishem e ka filmuar apo kane perjetuar ngjarjen.

  Terbimi i Berishes nuk fal as femijet!

  E ate dite nuk u thye asnje xham. Nuk u shkel asnje fije bari. Nuk u rrah as nuk u lendua asnje milingone….”
  E parandjenja e popullit u vertetua…. Asnje rreth si Tropoja nuk e ka paguar aq shtrenjte harxhin e politikes qe do te zbatonte biri i tyre, Sali Berisha. Mbi 165 tropojane, mbi 90 per qind te moshes nen 45 vjec, u vrane ne vitet 1997- 2000 per shkak te kesaj politike, per nje fjale te nje 16 vjecari ndaj Berishes ne qershor 97 . Pra dyfish me shume se sa ishin pushkatuar per gati gjysem shekulli diktature ne Tropoje.

  A e dini pse !? Nje djalosh 16 vjecar , Shkelqim Haklaj kishte thirrur kunder Sali Berishes ne mitingun e mbajtur ne Bajram Curri nga PD-ja per fushaten elektorale ne qershor te vitit 1997. Berisha ishte terbuar kunder nje femije!
  ” E dua gjalle ose vdeke ate djale ne Tirane” u hakerrye edhe ate dite ish- Presidenti shqiptar Berisha para mikrofonave. Eshte e incizuar dhe eshte transmetuar ne kronikat e “ Xhungles” se gazetarit me te mire hulumtues shqiptar te te gjitha kohrave Artan Hoxha.

  Zjarrvenes i Tropojes- Zjarrvenes i Shqiperise

  Zjarrvenesi i Shqiperise nuk mund te mos i vinte flaken edhe vendlindjes sone , Tropojes… As ato fantazma nuk do ti ndahen regjizorit edhe te kesaj tragjedie tropojane as pertej varrit derisa te zbulohet e verteta cullak ( lakuriq ) e derisa te jepet drejtesia nga shteti ligjor per kete tragjedi tropojane qe do te ishte pjese e tragjedise se madhe shqiptare me te njejtin regjizor, Sali Berishen!

  Zjarrvenesi i Tropojes nuk mund te mos i vinte zjarrin edhe Shqiperise. Zjarrvenesi i Shqiperise nuk mund te mos i vinte zjarrin edhe Tropojes!

  Si njera edhe tjetra jane duke paguar edhe sot haracin e asaj tragjedie, plaget e se ciles do te vazhdojne te kullojne gjak derisa te jete vene ne vend drejtesia nga shteti ligjor, para te ciles duhet te jene te barabarte si Presidenti edhe ai 16 vjecari krejt i pafajshem, si krye- ministri edhe secili prej te ekzekutuarve me urdherat e tij direkte me 21 janar 2011. ne Bulevardin “Deshmoret e Kombit”

  Keshillat qe rane ne veshin e shurdher i Berishes dhe Azem …. ari

  “Tri dite para se te vinte ne Tropoje u takova rastesisht me Berishen tek Pallati i Kultures ne Tirane”, tregon Agimi. “U pershendetem vellazerisht… Me thote se do te vinte ne Tropoje dhe me pyeti per ndonje sugjerim. I uroj paraprakisht mireseardhjen dhe i jap tre keshilla:

  E para, mos merr me vete Azem Hajdarin se tropojanet kane alergji per te.

  E dyta mos merr shume lidere te PD-se me vete se tropojnave u duket sikur po u ben karshillek.

  E treta , mos fol ashper kunder Enver Hoxhes tani per tani sepse akoma nuk eshte krijuar mjedisi per kete hap ne Tropoje…”

  Beri krejt te kunderten per secilen keshille. Cfare mbolli korri!!!

  Te nesermen duke shkuar ne Tirane per te raportuar per ngjarjen ishja ne nje traget me suiten e Berishes, perfshi Azem Hajdarin. Isha ulur prane nje plaku te mencur e shume hokatar nga Puka dhe po pinim kafe. Pak caste me vone afrohet Azem Hajdari dhe fillon te bertase e kercenoje pse gjoja i kishim organizuar antimitingun. Iu pergjigja me qetesi . Ai vazhdoi ne te tijen.

  Ne kete kohe plaku qe kishja prane e keshillon qe te qetesohet se ishim vellezer. Azemi terbohet edhe me keq dhe ofendon plakun quke e quajtur “matuf”.

  -A e di ti mor matuf se une jam Azem Hajdari, i hakerrehet Azemi duke uleritur.

  – Si e kishe emrin si e kishe!?, i thote plaku hokatar.

  – Azem Hajdari dora vete Azem Hajdari , i pergjigjet ai.

  – Manete i thote, ti emrin mund ta kesh Azem Hjadari… Po ti kake ( qenke ) Azem K….ri…, iu pergjigj me gjithe forcen e shpirtit plaku i mencur pukjan.

  Kujtese per cdo shqiptar !

  Malesia e Gjakoves, Tropoja, e dha mesazhin e vete demokratik per krejt Shqiperine. Fatkeqesisht ai mesazh nuk u degjua dhe aq me pak nmuk u kuptua ne kohe… Ndaj mos shani Tropojen. Tropoja nuk ka asnje faj. Tropoja e kishte kryer detyren e vet atdhetare e qytetare.

  Jo vetem ne ato fillime demokracie. Shume me heret. “ Ruaju pabesise se shkaut ( serbo- malazezit ) dhe sherrit te Berishes” e ka thene tash e mbi njeqint vjet.

  Jo vetem kete por edhe filozofine per berishsit. “ Berishsin edhe kur mbytet mos i kerko kufomen teposhte lumit. Kerkoje perpjete. Jo vetem per se gjalli por edhe per se vdekuri ata ecin mbrapsht,

  Nese kini dyshim shihni rrugen e politiken, shihni ecurine e Sali Berishes! Aty keni jo vetem deshmine e mencurise tropojane por edhe nje mesazh per te gjithe shqiptaret. E kur nuk te do katundi tend si mund te doje qyteti, rrethi , krahina, shteti, kombi tend!

  Katrahura 97, Otrantoja, Grushti klasik i shtetit 98, Gerdeci 2008, 21 janari 2011 jane deshmi mjaft tragjike per ti harruar. Kush harron eshte i denuar te perserit te njejten tragjedi.

  Kambanat bien per ata qe kane veshe te degjojne… Po bien… bien…bien!

  SHENIM: NDAJ MOS E SHANI, MOS E NGATERRONI TROPOJEN ME ASNJE BASTARD TE SAJ….
  ASNJE TROPOJAN KUSHDO QOFTE AI NUK MUND TE FUSE NE THES KETE PERLE, ZANE MALESH E JATAK BURRERIE, TRIMERIE, BESE E MIKPRITJEJE LEGJENDARE…
  ZJARRVENESI I SHQIPERISE SALI BERISHA SE PARI IA VURI FLAKEN, MINAT, RRENIMIN VENDLINDJES SE VET, MALESISE SE GJAKOVES = TROPOJES…
  E GJETI PERLE, E GJETI QYTETIN E ALPEVE, BAJRAM CURRIN, E GJETI NE PUNE KAMIN E KROMIT…
  I LA TOKE TE DJEGUR, KANDAHAR, SKAM…!
  PER 16 VJET PRESIDENT,KRYEMINISTER SALI BERISHA NUK LA NJE KRUA ME EMRIN E TIJ NE VENDLINDJEN E TIJ TROPOJE !!!
  AS RRUGEN E VALBONES NUK E MBAROI … E PAGOI TRI HERE ME TAKSAT E SHQIPTAREVE “KRYEMINISTRI I RRUGEVE” QE ME SHUME SE ASNJE PUSHTUES E DESPOT,UA DHA RRUGET E BOTES, TROPOJANEVE E SHQIPTAREVE, POR KREU VETEM 6 PREJ 20 KILOMETRAVE TE SAJ…
  PARET E SAJ I VODHEN CIFLIGARET E TIJ NE KRYE TE TROPOJES , I KTHYEN NE VILA, HOTELE, ZAPTIME TOKASH ….NE PLACKITJE E KORRUPSION MASIV QE KANE TRIPOJEN E SHQIPERINE RRASE NE DIELL , SIC THEMI NE TROPOJANET!
  SA TE ZBATOHET VETINGU E REFORMA NE DREJTESI DO TI GEZOJNE NE QELITE E BURGJEVE E PRANGAVE…
  SARAJET E DUGAJAT NUK FUTEN NEPER XHEPA E AS NE BANKAT IN E OUTSHORE TE KUSARISE BERISHIANE !
  HAKA DO KTHEHET TEK I ZOTI, TEK POPULLI TROPOJAN E SHQIPTAR!
  ASNJE PARALAJMERIM I FUNDIT ALA KIM JONG UN E ZGJIDHJE PERFUNDIMTARE ALA ADOLF HITLER NUK DO TA SHPETOJE SALI BERISHEN DHE BANDEN E TIJ TE GANGSTEREVE FAMILJARE E POLITIKE NGA DREJTESIA DHE LIGJI !

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   Me valixhe druni
   Zbrite ti o Salë
   Të priti Tirona
   Si me të pas djalë.
   Si priti jugorët
   Priti veriorët
   Lalët, vllehët, grekët,
   … dhe malsorët.
   Të priti Tirona
   Si me të pas djalë
   Si pervers që ishe
   Dule bukëshkalë.
   Karaduz Tropoje
   Si me t’pas pjell dreqi
   Pri të gjithë harromve
   Dule më i keqi.

   Me valixhe druni
   Zbrite ti o Salë
   Nashti valo huni
   T’u dhi nusja n’kalë!

   1. Xen deledashi says:

    Hahahahahaa me në fund dole edhe ti bre Gopist.
    Bukur ja paske qendisur halese

    1. Edkari says:

     Hamdi Dega e Izet Haxhija jane puro qytetare prandaj kane goje te flsin.
     Shtoj se Izeti nuk pati guximin te vinte ne Shqiperi kur i vdiq i ati
     se si thone qytetaret-goja llap e shpina dap-.
     Jo me pak trim eshte dhe ish spiuni sigurimit Hamdi Dega
     qe sot
     ka rilindur Alban.

  2. ta says:

   po ti paske bere roman,shqiptaret e dine kush eshte saliu se e kanë patur në kurriz,

 2. ISH ANTIENVERIST says:

  Izet !

  keto “bubullimat” tuaja nga Turqia nuk kane asnje lloj efekti…
  .
  me cfare ke thene te 4 intervista te dhena para dy vitesh te zonja Kazhani
  prisja qe shteti amerikan te shpallte berishen
  terrorist-kriminel
  dhe duhej te vepronte…
  .
  me keq ardhje po te them se berisha
  eshte kriminel perbindesh i lindur
  por absolutisht nuk eshte fajtor se shume
  krime te tij i ka pranuar si burrat.
  .
  fajtore jane dipllomacia euroatllantike qe po tolerojne ne menyre kriminale kete djall qe ju ka dale nga kontrolli

  fajtore jane socjalistet e nanos-metes-rames

  fajtore jeni dhe ju tropojanet qe jargaviteni neper gazeta dhe nuk formoni nej SIX NAVY si bene amerikanet per bin ladenin
  .
  komentshkruesi ka qene anti-enverist kur Izeti me 20 “i” nga mbrapa i bente gojore enverit por jashte
  deshires time them se amerika europa te perndjekurit politike dhe ju demon-komunistat e elezbiberizuar te tropojes e bete enverin si krishti apo muhameti

 3. Arjan says:

  Te lumte Izet Haxhia ,dermoje kermen,doktorin e spitalit nr 2 Qe nje dite Te bukur kujtoj se u be mbret.

 4. Janet says:

  kriminel komunist i rrezikshem mbeti Sali Berisha

 5. lio says:

  Izet, mesohu me hallve se nuk ke per te levizur nga Turqia…aty do lesh kockat..

 6. Marku says:

  Kushdo qe ka qene ne pushtet,duke filluar nga A.Zogu ka bere dicka per vendlindjen e vet,per zonen e vet elektorale ! I vetmi qe e mbyti ne gjak vendlindjen e vet ,Tropojen,dhe e beri te pabanueshme zonen e vet elektorale Kavajen,ishte Sali Berisha !Imagjinojeni sa mund te beje per pjesen tjeter te shqiperise!Asnje minister,asnje deputet nga Tropoja ne mandatin e tij te fundit.Une vete nuk jam tropojan,por ky vemje nuk ka asnje lidhje me Tropojen kreshnike ,mori prej saj vetem emrin dhe i dha turpin.

 7. Arjan says:

  Pse nuk I hedh comentet o moderator.

 8. BERISHA PO VDES NGA MERAKU I PROVOKIMIT TE NJE LUFTE CIVILE
  A KISHTE TE DREJTE RAMIZ ALIA TE VINTE NE KRYE TE PARTISE DEMOKRATIKE BERISHEN?
  Lexoni ketu.!
  Berisha e gjeti pushtetin ne Tavoline si dhurate ne rrespekte nga zona ku vjen dhe nga miqesia qe kishte me Enver Hoxhan.
  Vinte nga Vendi i patriotve te medhej si Mic Sokoli, Haxhi Zeka, Sef Kosharja, Barjam Curri. si dhe nga vendi ku u mbajt mbledhja e Bujanit. Mbi keto baza edhe Enver Hoxha (gabimishte) e afroi Sali Berishen mjek teke Bllokut. Madje ai kishte mardhenje shume miqesore sa ky shkonte edhe ne zyren e tij.Mos harron shkrimin e Sali Berishes. Me zuri sherri me Enverin une thote Berisha- i hapa kompjuterin Enveri u zemrua pore .Sokoli(djali I Enverit ) me normalizoi dhe perseri ata ngelem miqe. Mos harroni fotat vozitse ne liqenin e Pogradecit e plote aktivitete te tjera pran familjes Hoxha.
  Sali Berisha u orjentua nga rregjimi, per te marre kreun e shteti duke menduar, ata se shqiperin do ta lejme ne dore te sigurta edhe perse kaloj ne Demokraci faktoret e meseperme e bejne te besueshme kete qe them une. Mbi keto baza Sali Berisha e mori pushtetin ne Tavoline Ata mendoni dhe besoni tek besa e malsorit. Dhe tek patriotizmi i kesaje Treve.!Ne fakte ata harruan se atje ku eshte Besa eshte edhe e kunderta e saje. Atje ku eshte burreria dhe trimeria eshte edhe ligesia e saje, e kjo ligesi ishte treguar edhe kure ata e vran trimin e maleve, heroin tone Bajram Currin e bile ase nuk e varrosen atje , pore e mori Hasi dhe e varrosi ne krahinen e vet me qender KRUME!
  PO PERSE SALI BERISHA LUFTON KUNDER ENVERIT.
  Arsyeja kryesore qe E LUFTON Enverin eshte se Berisha ra ne kontakte me Nacionalistet te cilet iken ne bishte fashizimi, ata bashke me qarqet e egra antishqiptare e blen i dhan para dhe e orjentuan drejte destabilizimit te vendit ndryshe ata do te nderhynin per ta larguar nga pushteti(PRA PER TE KRIJUAR BESUSHMERI TEK PADRONET E TIJE TE JESHTEM DHE BRENDESHEM).
  Ata i rrekomanduan provokimin e nje lufte civile te cilen duhet te laheshin hesapet me ata qe i perzune bashke me NaZistat. Per kete koken e kesaj ideje te orjentuar e shfaci Arshi Pipa, ne Shkoder sapo erdhi per her te pare ne Shqiperi nga Amerika.!.
  Samiu rrekomandoi dy porosi.:
  1. Te hiqet sa me pare drejtshkrimi shqiptare qe u vendos ne viti 1972.
  2. Cdo shtyll elektrike te kete te varur nga nje komuniste.!(pore qe do qe I pari duhet te veihej Berisha ne litar si komuniste e ketu u ngel sharra ne Gozhde.)
  Kjo deklarat eshte e arshiviuar ne arkivin e TVSh Tirane.
  Mbi keto baze Berisha ka provokuar gjithnje nje gjakderdhje te madhe ne shqiperi pore fale krehut te majte te Partise Socialiste e cila e ka shmangur me sukses.
  -Keshtu Berish provokoi me 2 Prill ne shkoder duke vrare kater veta dhe duke akuzuar shtetin per terrorizem.Pore populli I Shkodres e dine mire qe vrases eshte me porosi te Sali Berishes.
  – Provokoi ne vitin 1996 kure beri vjedhjen masive te votes dhe dhunoi deputete e opozites.
  -Provokoi ne viti 1997 ku dergoi ushtrin per te shtypur protestuesit ne Jugun e shqiperise. Nga ku dergoi edhe dy avjon me LHL per te vrare popullin e Jugut.
  – Provokoi me vrasjen e Azem Hajdarit i cili me arkivolin e tije goditi dyert e kryeministrise dhe organizio grushtin e shtetit.
  – Gjithashtu pes largimit te tje nga pushteti dhe me kthimin e tije berisha provokoi perseri.
  -Provokoi me vjedhje masive te votes si ne vitin 2009 ashtu dhe ne zgjedhjet e pushteti vendore per Tirane ku pushtetin e mori me forca policore pa asnje fitore.
  -Provokoi me 21 Janar.
  -Provokoi me dhenjen e detit Greqise.Te gjith keto jen provokim te cilat i kishte marre nga ustallaret(Qarqet antishqiptare dhe monopolet te cilet asnjeher nuk jakane dashure te miren shqiperise pore gjithnje shqiperin e kan hale ne sy.! Berish garant I tyre per ta realizuar nje lufte civile dhe per ta gjakosur vendin .!
  ARSYE TJETER QE Q E LUFTON ENVER HOXHEN ESHTE:.
  -Nje arsye shume e forte se Nacionalistet kurre nuk e ngriten gishtin kunder pushtuesve Nazi Fashiste ndaj dhe ata perfunduan ne fundrina te kombit dhe Berisha , mori persiper te behet pinjoll i tyre dhe mendoi qe tashme erdhi koha te shfrytzoi kohet e arte edhe ne kohen e Demokracise ndaj Berisha jo vetem qe Sa her krijohen situat ai nxjerre ne pahe Enverin pore nuk arriti te ndez lufte me shqiptaret nadaj Berish ju kundervu ashper ekonomis se vendit te ndertuar ne kohen e Enverit. Ne keto kushte Barish rrafsho cdo gje dhe arriti ta fundos tere ekonomin e vendit.
  Sote nga dora gjakatar e ketij njeriu kane humbur jeten ne shqiperi mbi 28 000 veta si rezultat i papunsise i amullis qe krijoi dhe nga drejtim dhe keqmengjim arriti qe shqiperi te jete sot ne keto nivele kaqe te renda.!Pra Berisha per te krijuar Bindje teke ustallaret e tije dhe prapavija antishqiptar ku mbeshtete mobilizoi anadollaket e Partise Demokratike nga Veriu e Jugu I Shqiperise dhe vershoi ne gjurmet e Xhafer Deves kunder Jugut te shqiperise duke e derguar vendin duke e quar vendin ne pragun e nje lufte civile.Pore edhe ketu fale krahut te majte te cilet e shmangu kete lufte pore pati edhe viktima sporadike ne njerze.
  Pra Enverin e kishte idhuj dikur pore Berisha perdori luften kunder Enver Hoxhes dhe kunder komunisteve si pretekse per te shkatrruar vendin per ta demtuar shqiperin dhe per ta penguar ne ecjen e drejte realizimit te aspiratave te populli shqiptar per demokraci dhe shtet ligjore.!
  Edhe sote ne kete proteste qe kane hyre ne muajne e trete ai vazhdon te aspiroi per nje destabilizim ne tersi te shqiperise , pasi situate qe eshte sote edhe ne Maqedoni dhe ne tersi ne hapsiren shqiptare , Berisha po u ben armiqve tan argatin me te madhe ne histoin kunder popullit te vet Shqiperi.!
  Shkurte : Kokat e menqura te tipin akademik Qose , te forcave politike qe jane serjozishte per intersat Kombetar duhet mendojn serjozishte per tu prere rrugen ketyre avanturjerve te cilet per te shpetuar nga zullumet qe I kan bere vendit te tyre kerkojn ta djegin perseri shqiperine.!

 9. arti says:

  Izet Haxhia jam 100 % dakorde me ty bravo.

 10. tomsojeri says:

  Po si skeni turp o popull !!Ju ben thirrje Evropa e ju thot cop” JA KU E KENI DREQIN ” Ju a le edhe me shkrim gje qe ska shqiptar qe nuk e di ,por dhe tani qe po ju thon hapur edhe ata qe nuk jan shqiptar,juve i shkoni pas (flas per plehrat mercenar te paguar ) Po organizohuni o popull .o rini se keni ter boten perendimore me vete e hiqni qafe kta bandit pjell dreqi te shpetoni Shqiperin ,femijt tuaj ,te ardhmen ! Ju corr maska e duan ta hedhin Shqiperin ne dor te armikut qe ti shpetojn gjynaheve !Merni lopata e kazma e shkulini nga cadra te mos din nga te futen e askush nuk do ju denoj !Kercenojn ,ju tallin keta bandit qe mbledhin pas vetes llum te paguar nga paret qe ju kan vjedhur ! Shpertheni me ne fund or shqiptar se u bem rezil ,se u poshteruam e sna la fytyr ky kriminel vucidoli qe do varur aty ne cader! …..Kot llafet ,ska me cte thuash se jan then pafund krimet e tradhtia e tij e tani turpi nuk esht i tij por i joni …………Kemi rastin me 13 Maj, te shohim sa mut nxjer ky komb neper ruget e Tiranes …….

 11. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Te lumte Izet ! Vertet je malësori më trim, që kam njohur (permes shkrimeve ). Shpesh pyes veten: Si mund të nxjerrë malësia e Gjakovës një monstër kaq te paskrupullt,një kriminel, i cili mund të krahasohet vetem me personazhe të filmave më horror !? Urojmë të jetë sa më i afert e më tragjik fundi i tij, per të këqiat që i ka shkaktuar këtij populli…

 12. Sharmuta says:

  mere me ngadale Izet..Po te fillon Ramazani dhe te ndihmon t,i lash gjunahet,se edhe ti perezvativ I Berishes ke qene.Pasi te perdori dhe te hodhi ne plehra fillove te kakarisesh.
  Rri urte aty ku je se ka edhe me keq per ty.Te pakten aty ku je I con bythet perpjete 5 here ne dite,se po fole shume per Salen te con ne ndonje vend tjeter qe te ben ta perdoresh bythen per tjeter gje pastaj…

 13. Dyrdyl says:

  Cfar urrejtje per Biriahe?!
  As Qenverin nuk e keni shar kshtu!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *