VIDEOT/ Berisha mesazhe përçarëse veri-jug nga çadra, të rinjtë në Vlorë ja marrin valles së Tropojës

“Ujku” i vjetër i ndasisë, Sali Berisha, ka dalë sot nga çadra duke ndjellë sërish përçarje Veri-Jug.

Një traditë kjo e Berishës i cili sa herë është në vështirësi politike, tenton të përdorë si mish për top veriorët duke i trajtuar ata si viktima, me shpresën se do gjëjnë ngushëllim të ai.

Mirëpo, është Vlora që i ka dhënë në fakt që mbrëmë përgjigje dashakeqësisë së Berishës për ndasi. Siç shihet në videot e mëposhtme, të qytetarët e Vlorës ja kanë marrë valles me këngë nga zona e Veriut, ku njëra ndër to është dhe vallja e famshme e Tropojës.

Në Lungomare është krijuar një ambient festiv në kuadër të kampionatit botëror të hedhjeve nga ajri, i cili do të vazhdojë deri këtë të shtunë. E si ta kishin parandjerë mesazhin përçarës të Berishës, të rinjtë mbrëmë kanë kërcyer pa asnjë kompleks nga ato të doktorit, vallet nga çdo trevë e Shqipërisë.

Kuptohet, Berisha të gjitha i thotë për interesa politike dhe nuk kanë asnjë lidhje me realitetin të cilin ai përpiqet ta krijojë për të ndarë shqiptarët dhe nxitur luftë mes tyre, siç dhe e ka bërë në karrierën e tij politike vazhdimisht.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “VIDEOT/ Berisha mesazhe përçarëse veri-jug nga çadra, të rinjtë në Vlorë ja marrin valles së Tropojës”

 1. BRUKSELI says:

  SAL HALEVIC TI JE MUTI I SERBISE.I RROF TOPET TROPOJES E NJERZVE TE SAJ.

 2. kombi says:

  BRAVOOO VLORA.PERGJIGJE E ZGJUAR.SHQIPETARET NUK JANE KOPEJA E BERISHES.

 3. oktopod says:

  opa!
  plasi lejfenizmi socjalist!
  nuk ju ndan komunizmit mer kta socjalisto jugoret!
  bejn gjasme.
  persa I perket ndarjes very jug,ajo esht dicka reale aqsa s ka klloun lej fen qe ta “suvatoj” brimen.
  eshte natyra njerzore. njeriu esht ne rradh te par me veten e tij,pasandaj me familjen e tij e vijn me rradh,farefisi te afermit,zona ku banon (komshijt) shoqet e miqt,rrethi ku ka prejardhjen apo banon,zona gjeografike,grupi etnik,kombesija e kombi prej nga rrjedh,populli,shteti,kontinenti qe ai perfaqson,planeti I tij(nese ka jashtetoksore dhe ka kompetishen me ta),universi ku banon(se ka edhe universe te tjer paralele apo te largeta)…. e keshtu me rradh. ketu futen edhe “tifozniku” qe ai I ben specjes se tij,pra njeriu esht me njeriun perpara se te jet me majmunin.,apo perkatesija sipas grupimit politik,artistik,sportiv.. etj etj.
  pra,natyra njerzore esht e till qe njerzit te ken perparesira dhe prioritete simpatish. dhe krahina nga vjen eshte nje baz e majme per te kriju simpatit dhe lidhjet midis njerzve. kte e di edhe bufi.
  kurse kta socjalist komunist jugoret ashtu si dikur me ate internacjonalizmin proletar komunist “proletar te t gjith vendeve bashkonju” edhe tash po dun te na hiqen sikur s kan perparesi ndjesore krahinore.
  brrockulla.
  ato ekzistojn dhe problem esht sesi duhen manaxhu.
  ne gjith boten esht kjo. prandaj edhe ka konflikte etnike…
  por,vari cart shqiptarve, mashtruesaa jan.

 4. Kola says:

  Ketaz jane shspellaret tane, fatkeqesia e Shqiperise

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *