Ambasada holandeze mesazh qytetarëve të saj: Bëni kujdes për protestën e PD dhe të homoseksualëve

Pas ambasades amerikane dhe asaj italiane, ajo e Holandes në Tiranë ka këshilluar të gjithë shtetasit e saj që të shmangin lëvizjet ditën e nesërme.

Partia më e madhe e opozitës në vend ka bërë thirrje për një protestë masive kundër qeverisë në Tiranë më 13 maj.

Monitoroni mediat lokale dhe ndërkombëtare, kujdesuni e merrni të gjitha masat për të shmangutr protestat dhe demonstratat politike.

Nëse e keni të mundur, shmangni kalimin në sheshin qendror të Tiranës, sheshin Skënderbej, bulevardin, sheshin Nënë Tereza dhe zonën e ish-bllokut.

Një paradë e komunitetet LGBT pritet gjithashtu të organizohet të shtunën në qendër të Tiranës.

Stafi i Ambasadës Holandese në Shqipëri ka këshilluar që të shmangen edhe këto ngjarje sepse në të njëjtën datë do të mbahet edhe protesta e opozitës”, thuhet ne apelin e ambasades holandeze

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/hol-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/hol.jpg","attachment_id":"683931"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/\u00c7adra-e-PD-Basha-mbledh-familjar\u00ebt-e-d\u00ebshmor\u00ebve-t\u00eb-2-prillit-n\u00eb-Shkod\u00ebr-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/04\/\u00c7adra-e-PD-Basha-mbledh-familjar\u00ebt-e-d\u00ebshmor\u00ebve-t\u00eb-2-prillit-n\u00eb-Shkod\u00ebr.jpg","attachment_id":"660464"}]

2 komente në “Ambasada holandeze mesazh qytetarëve të saj: Bëni kujdes për protestën e PD dhe të homoseksualëve”

 1. Plaku Mer says:

  Mesazh Lulit dhe Aureles qitetareve hollandeze.

 2. Futja kot says:

  Une e di HOLLANDEZE..Me “LL” …keto holandeze ku e zbuluat?
  Sipash jush
  Shqiperi-Sqiperi
  Çeki-Ceki
  Slloveni-sloveni
  Turqia-turkia
  E varin trapin thuaj…
  Avas avas se “a” angleze e keni kthyer ne “e” …LL ne “l” e kestu me radh…
  Po anglezet qe “hamiltonit” nuk i thone “hemilton” …mos nuk dine anglisht valle?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *