Basha paralajmëron përplasjen finale: Sot mbyllim protestën, nesër do rrëzojmë Republikën e vjetër dhe ngrejmë Republikën e re

Lulzim Basha ka paralajmëruar nga çadra e PD-së, përplasjen finale në protestën e nesërme.

Ai ka thënë se protesta 3 mujore e PD-së do të përmbyllet sot, dhe nesër do të nisë rruga për krijimin e Republikës së re.

12 javë protestë, pra 3 muaj protestë, do të inaugurohen dhe përmbyllen sot, pasi nesër nisim rrugëtimin për Republikën e re dhe rrëzimin e Republikës së vjetër.

Nesër shpresa merr rrugën për zgjidhjen e problemeve të shqiptarëve. 

Nesër bashkohen të gjithë në këtë shesh për të përmbysur Republikën e vjetër.

Nesër bashkohën në shesh qindra mijëra të rinj, të papune, të perndjekur politike dhe biznesi i vogel.

Do të bashkohemi në kërë shesh si kurrë më parë.

Republika e re do të çliroje biznesin e vogël dhe i jep zgjidhje papunësisë.

Nesër nis rrugëtimi i bashkimit të shpresave të çdo shqiptari të ndershëm, i besimit të patundur në të ardhmen më të mirë që na pret, i vendimit të madh për të rrëzuar me forcën e bashkimit nga themelet Republikën e vjetër të vesit, korrupsioni, krimit e drogës të pazareve të ndyra politike, Republikën e vjetër të kupolës së vjetër politike që luajti gjithë këto vite teatrin e ndyrë në kurrizin e shqiptarëve dhe për të themeluar që nesër Republikën e qytetarëve shqiptarë”, tha Basha.

Duke u bashkuar nesër në manifestimin më të madh, të zhgënjyerit dhe socialistët e ndershëm shqiptarë do t’i thonë ndal krimit dhe drogës.

Duam një Shqipëri që qeveriset përmes votës së shqiptarëve dhe jo krimit e drogës. Duam ta çlirojmë Shqipërinë nga kriminelët dhe dallkaukët.

Nga nesër do të nisim marshimin që do të garantojë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Nesër do të bashkohen me ne intelektualët, sportistët, të rinjtë etj.

E nesërmja do të hyjë në historinë kombëtare sepse është marshimi më i madh dhe i padëgjuar në dekada”, u shpreh Basha.

REMOTE_ADDR:[]

50 komente në “Basha paralajmëron përplasjen finale: Sot mbyllim protestën, nesër do rrëzojmë Republikën e vjetër dhe ngrejmë Republikën e re”

 1. ai says:

  mbyll cadren, ben nje proteste sa per te thene neser dhe te henen hyn ne zgjedhje.

   1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


    Zot o Zot, i Madhi Zot
    Pse ktë Lul e mban me hatër
    Ky na vodhi e solli mort
    Pse s’e lë përjetë në Çadër?!

    1. Lil Toronto says:

     Sepse e ka mare cadren me qera, vetem per tre jave.

  1. Kujtimi says:

   Aman Luli mos e mbyll cadren nuk rim dot pa ate
   O koqe kandari

   1. Grigor says:

    Nuk eshte per te qeshur ne fakt. Qe eshte psikopat ky, eshte, por nuk eshte ai problemi. I keni pare ata ne cader? Qysh mund t’ti shkosh mbrapa ketij idioti mbas atyre qe thane diplomacia amerikane dhe ajo europiane? Pra, ata qe dri dje shane Enver Hoxhen se na izoloi nga Europa dhe Amerika, sot mbeshtesin nje psikopat qe kerkon te beje te njejten gje.
    Si keta ne cader, more njerez dhe komentues te mire, ka plot. Ne jemi te prirur ndaj interesit personal dhe jo ndaj patriotizmit apo shqiptarizmit. Basha nuk i fiton dot zgjedhjet, por ama aq njerez sa per te bere nje proteste i ka. Aq njerez sa per te shkaktuar rremuja me porosi te Sali Berishes i ka. Destabilizimi ishte qellimi i protestes ne Kavaje. I njejti qellim eshte edhe edhe me 13 Maj.
    Destabilizimi sjell rrezimin e 18 Qershorit si date zgjedhjesh dhe ky eshte qellimi i tij. Po e arriti, nuk eshte turp per Ramen. Rama eshte vetem nje njeri qe sot eshte neser nuk eshte. Nuk pyet kush per Ramen. Ketu eshte ceshtja qe popullin shqipetar e marrin neper kembe disa te cmendur, dhe ne shqipetaret bejme sehir.
    Dua te jem optimist per daten 13 Maj, qe do jete deshtimi i politikave percarese te Sali Bersihes. Por mendja e tij djallezore cfare nuk pjell.

    Veprimi me i mire qe mund te bejne qytetaret e Tiranes eshte te mbyllen ne shtepite e tyre dhe te mos bashkohen me kete kuceder qe zbriti nga malet shume vite me pare, u perpunua nga armiqte e Shqiperise, dhe sot kerkon perseri t’i veje zjarrin vendit tone.
    Keto perrallat e Republikes se Re i hane keta qe presin vende pune ne shtet nga PD-ja. Pra ne shtet. Atje ku ka ryshfet. Luli nuk flet per zhvillim ekonomik te privatit, por per nje republike fantazem, qe vetem djalli e di se cfare eshte. Them djalli se zoti nuk ka pune me Saliun.
    Por nuk eshte per t’u marre me shaka. AShtu sic vrau me 21 Janar, Saliu eshte gati te vrase prape dhe te thote qe i vrau Edi Rama.

  2. like says:

   qeverria nuk duet te lejoje ne asnje menyre mbylljen e çadres. çadra duhet te jeté aty deri diten e zgjedhjeve.

  3. malokeria = qeneria says:

   Cojini edhe ndonje bunker te kene me se te merren neser sepse nje gje e duan cubat te djegin, thyejne dhe shkaterrojne. Kane kohe qe u hane duart barbareve, u duhet dhene ndonje gje te shkrehen se jane ngrefosur shume. Shpellaret kur nuk i mbyll dot ne shpelle, te pakten t’ua zbusesh pak barbarine duke i rene bunkerit me vare, qysqi, kazma, te djegin ndonje dordolec dhe ndonje flamur te “armiqve” te huaj evropiane dhe amerikane. Po t’i coni edhe ndonje torte si ajo e Pavaresise qe te mbushin ca legena akoma me mire. Te hane e te shqyhen si qener atje ne shesh. Hajde Shqiperi hajde, keshtu ke per te vuajtur per sa kohe te behen majmunet e shpellave njerez. E kam per malokerine qe frymezohen nga Hajdari i Demokracise dhe Ahmet Zogu i kurves. Lere Salkari pastaj, do i laje hakat supermbesa duke ngrene te bardhe e te zinj me gjuhen qe nxjerr jashte. Te q..fte daja Zeni moj supermbese se incestin e keni ne gjak ju. Na nderoni neser, tregojeni fytyren tuaj te vertete se ka akoma ketej nga Evropa qe nuk e dine me ke kane te bejne, me llojin me te ndyre te hajdarit, te pabese dhe te ligj deri ne kocke.

 2. santiago says:

  kush ta ka dhene ultimatumin qe te mbyllesh cadren more Gay..po te vij ky mashtrusi ne qeveri edhe emrin e SHqiperise do ta ndryshoj ,se keshtu do mari urdhera nga Serbet..neser do hani mutin tuaj para cadres

 3. AMY says:

  BUDALLA I SHKRETE, I DUKET VETJA TRIM, EDHE PERSONAZHI I SHVEJK DO TA KISHTE ZILI KETE BURREC PA TRU NE KOKE, KUJTON SE DO TI SHKOJNE NESER CA NJEREZ DHE DO BEHETE HATAJA, NUK BEHEN GJERAT ME DHUNE OR BUDALLA, JEMI NE DEMOKRACI APO AKOMA NUK E DI TE INJEKTON BERISHA SI ANTI DEMOKRAT QE ESHTE, NESER DO TE JETE FINALJA E DYSHES BASHA BERISHA, KJO PO.

 4. Leonard says:

  O lulo na lodhe boll ,keni vjellur qe te gjidhe socialiste e demokrat e LSI ,keni vjelle milionat nga leket tona e tani te gjithe hiqeni si te ndershem boll boll te gjithe vini era MUT o luloooo

  1. tc says:

   bravo leonard, skam cte shtoj tjeter, vecse ere sh sh te keqe vijne

 5. Vlonjati 12 says:

  Ky me kujton te famshmin Don KIshot qe luftonte me mullinjte e eres.
  Republika e Re eshte nje idiotesi sa dhe ai vet nuk e di se ç’eshte kjo Republike.
  Genjeshtra me bisht per ata qe i hane te tilla perralla .

 6. shqip says:

  Neser ? Po pse neser ?

 7. Leonard says:

  O lulo boll te gjithe HAJDUTA jeni socialist,demokrat,LSI e xhvatet kete popull e ropet ja qite nonen dhe toni hiqeni si te lare
  JO TE GJITHE ERA MUT VINI o lulooooo

 8. genci.d says:

  Neser Lulua merr trapin dhe e var ne qafe.Kur e pa qe nuk ja varen te tjeret tha tja vare vetes.I pandershmi flet per te ndershmit , hajduti flet per harbutesi , tradhtari flet per ndergjegjesim kombetar , Robespiere per Republike te Re se te vjetren qe beri Berisha e morri dreqi , sic do marre dhe ty dhe Republiken tende.Popullin e pyete o Harbut apo pyete Berishen se ai ka talent per diktatura tip republike sic do ti….Por fundi po te vjen se populli nuk harron..

 9. valentina says:

  O te shkerdhefshin SHqipetaret e ndershem gruan perse nuk e rrezove republiken e vjeter kur ishe tete vjet ne pushtet?Ti ore bythqire hollande sikur ke gjashte muaj qe ke ardhur nga nje planet tjeter apo i she i zene me pune te ndyra duke vjedhur parate e rruges se kombit apo duke firmosur aktin me te shemtuar prej tradhetari duke i falur pjese te detit greqise apo duke thurur plane ne zyren e kryetradhetarit te shqipetareve sali karadzicit si te ekzekotoje shqipetaret ne bulevard qe po protestonin paqesisht.Per te te gjitha keto dhe shum tjera shqipetaret po presin momentin qe drejtesia e reformuar tju tregoje vendin njeherepegjithmone ju shkaktareve te tragjedive ne kete vend.Dhe shteti te bllokoje te gjitha rruget dhe mos tju lejoje te largoheni per ne rusi ne rast se provokoni gjakderdhje midis shqipetareve por tju kemi ketu dhe te ju rrjepim te gjalle.

 10. Xen deledashi says:

  Më në fund u dorëzua edhe Xeni me Salën. Do dalin nga çadra jo si trima po si bythqima.

 11. Kollodoku says:

  Ky osht koqe kanari per zotin.
  3 muj me cader ndor. Tashi mylle thot , kaq ishte. O koqe ta paskan bo rrop sop mduket.
  Ik tashi fshi bythen, rrasi ene nji tullum masnej ec nburg.
  Ce lale.

 12. malsori says:

  Pirth te cfryhesh o hajdut e vrases bashke me kriminelin e djallzuar Sali.Ne bashkepunim me Vishot ,Llallet,Gjinet e gjithe llumin kriminal paramilitar te mbrojtur nga Jari pa mustaqe, ju do te vrisni neser njerez nga soj i juaj kriminal ndofta edhe prane kupoles drejtuse kriminale te Pd-es vetem qe te filloj perplasja me institucionet legjitime te shtetit Shqiptar.Policia e Shtetit duhet te jet shume vigjilente, e keqia do te vije nga kriminelet brenda kupoles drejtuese kriminale te Pd-es,duhet te veproj me profesionalizem.Policija ka mbeshtetjen e popullit qe e do Evropen,Ameriken dhe VETINGUN,VETINGUN,VETINGUN qe eshte GOGOLI i kupoles drejtuese kriminale te Pd-es.Malsori Boston.

 13. Nje qytetar realist says:

  Z. Lulezim,
  Mos e kujton gje dele popullin? Nje here thua urragan qe mund te dale jashte kontrolli dhe njehere thua miting paqesor qe do te fshije qeverine e vjeter. Bangoprova jane zgjedhjet e monitoruara. Edhe sikur ne 13 maj te mblidhen me shume njerez se ne 18 shkurt perseri nuk mund te pretendosh se perfaqeson popullin. Provo te besh nje llogari te thjeshte (me 5 persona per meter katror) sa persona nxe siperfaqja nga Skenderbeu deri te UT dhe shiko si do te te dale llogaria. Po republika qe pretendon te ngresh ku do ti kete rrenjet? Deri tani ke lene gjurme ne vjedhjeje parash dhe mandati, urdherues per vrasje qytetaresh te pafajshem dhe shitje siperfaqeje te detit territorial. E verteta e hidhur eshte frika nga humbja ne zgjedhje dhe vetting-u.

 14. une says:

  torollaku, eshte bere si esterik, duke ndigjuar Sali Berishen, te beri Berishe karte te djegur, debil

 15. Nardi says:

  Ky qenka lajm !

 16. PPSH says:

  Ky me kujton Meo Bazen si komunist i flakte fshatar.

 17. Real says:

  Sec te kujton aventura e Bashes me historine e Hajredin Pashes…
  Si H.Basha po i shkonte Radikes, kur pyeste ku e bejne mbledhjen kto te qeverise..
  H.Bashen e ka gjet belaja….se ka lidhe besen Meta dhe Rama qeverise Cadren kur mos me ja lane..
  Basha ky hutaq , smiret qeveria o me gerbac
  Basha ku i ke cadristet, n’Diber besa fillun me mi grie..

 18. kombi says:

  Nje dordoleci i papare, mashtron ne cdo fjale, gjoja qe cadren e vetevrasjes, e hapi per popullin fukara, jo per veten e tyre nga frika ewetingut. Tani do ta mbylli si qen i rrahur, pasi doli bllof qe Europa dhe Amerika nuk jane me marrezite e tyre ,por me reformen ne drejtesi.
  Ndersa aleatet e PD le ti bejne fresk Berishes qe i nxori jashte loje.
  LARGIMI I PD ESHTE NJE NDER I MADH PER SHQIPERINE, KY VEND DO TE FITOJE QETESINE E HUMBUR PREJ VITESH.

 19. Vesi says:

  Luli, mbyll cadren, fute bishtin mes shalesh dhe shko ne votime. Si femije qe je, nuk di ti besh punet sic duhet, qendrove kot ne cader.

 20. Po PAS Neser...?! says:

  Mire neser,
  qe do nisin keto qe thua zotrote,

  por a na thua dot, cfare do nis PAS Neser?!

  Se, ti ke qene edhe minister, edhe kryetar bashkie, Sala ka qene…cfare nuki ka qene, apo jo?!

  Ne Republiken e Vjeter keni qene, apo jo? Kush tjeter e krijoi republiken qe kemi, kush e Vjeteroi ate, vec Edit?! Po, po, edhe Edi e Iliri e vjeteruan ne aleance me ju, ndaj njerezit nuk besojne te ju, ndaj duket se na fyeni, kur po ju, Ju te Republikes se Vjeter, na premtoni Republike te Re!

  Hapni rrugen, zoterinj!
  Behuni te tre bashke dhe dilni te Tre Bashke ne Opozite, bashke me Presidentin e Ri, dmth…Na kane ardhur ne maje te hundes Gjerat e Reja, per shkakun tuaj, thjesht se jeni shume te Vjeter! Te Vjeteruar, dmth…

 21. fakti says:

  Ja dhe çadra u mbyll.
  ça bere mor Lul ?!
  Nje ver ne uje !!!
  Keshtu pra,me bisht nder shale u zbythe dhe turpi te mbuloj !
  Ngushellime fanatikve(budallave) te PD.

 22. Luli kush ta nguli ? says:

  Do Zoti te mbyllin dhe brimen e bythes ty. Qe te te dali muti nga goja.

 23. Rrok cubi says:

  Pirdh, pirdh se lirohesh,po si nuk te vjen turp,bllokove bulevardin tre muaj,duke privuar njerezit te levizin lirshem,na mbajte cadren me derzhurn te planifikuar me punonjes te bashkive,ne kundershtim me vullnetin e tyre,duke i kercenuar me largim nga puna,na u bere si klloun cirku duke na dhene cfaqje dy here ne dite dhe cfare bere,nje vrime ne uje,do futesh ne zgjedhje si qen i rrahur,do lepish ato qe beshtyve,do marresh 20~25 deputete dhe me ta do krijosh republiken. e leshit

 24. Zamo says:

  O basha o idjot. Çbëre gjith kte koh me gjith ate budallenj qe te shoqeroun NE çader.nje mut që te hash.Vure kushte qeveri teknike nuk Tu plocua.the ska zgjedhje me ramen kryeminister nuk Tu plocua.ik bë shuren tani budalla.

 25. shushica says:

  Rama po pret….A eshte strategji e drejte…..Si rregull ,mund te veprosh ne mbrojtje ,por ne se je i sigurte qe populli qe perfaqeson ka nerva te forta ,drejtues frymezyes dhe organizatore te afte e trima .Ne te kunderten pritja mund te rezultoje ne katastrofe…Kush ka pare filmimet nga lufta e dyte botetrore ,qindra mijra ushtare franceze ,por edhe sovjetike ne fazen e pare te sulmit ,si kope bagetish ne kollone marshojne komplet te derrmuar fizikisht dhe moralisht nen rojen e disa dhjetra ushtare hitleriane…Ne se do te kishin pak moral ,vetem me frume mund ti zhduknin keta shoqerues naziste …por nuk kishin asgje ,ishin thjesht qenie qe zvarriteshin .
  Po keshtu ,marshimi mbi Rome i Musolinit nuk ishte gje tjeter vecse nje maskarade e disa dhjetra mijrave ,perballe milionave indiferente ,pa moral…Kete ka programuar edhe Berisha …me disa mijra ndofta edhe 20..30 mije mbeshtetes te organizuar dhe te premtuar per tu dhene atyre pushtetin ,,sipas stilit fashist ,te marre pushtetin ,duke perfituar nga presidenti ne detyre Nishani….i cili mund te beje ate qe beri Viktor Emanueli i trete me Musolinin…Kisha propozuar nje manifestim te popullit te majte ne 12..05 17…..Por Rama ,ose si iluminist ,ose nga drojtja e nje perplasje,nuk degjon asnje propozim jashte ideve te tij demoburokratike…Nderkohe ,perplasja eshte e paevitueshme .Ate po e kerkon me çdo cmim ,mundesisht me viktima Berisha….Disa te vdekur jane alibi per rrezimin e qeverise dhe marrjen e pushtetit me grusht shteti fashist ,pakica prej 10 …20 perqind ve nen sundim 80 perqind te popullit Dhe kjo eshte e mundur ,nuk eshte hipoteze …Ka ndodhur ,mund te ndodhe .Askush nuk mund te garantoje se snaipere te paguar mund te hapin zjarr ndaj manifestuesve ..Ne se armet jane sheshit ,eshte mjaft e thjeshte …E vetmja rruge e sigurte per shpetimin e demokracise dhe Shqiperise eshte venia ne levizje e qindra mijrave te popullit te majte dhe te moderuar …Dhe menjehere ,,,,,pa humbur kohe …ne te kunderten ka shume te panjohura te rrezikeshme …

 26. salihi I alkaides me kreshnikun e isis-it, po pergatite aleancen anti euro-amerikane imbeshtetur edhe nga greko-serb e rus.me kete aleance jane bashkuar edhe udheheqes te mbedhenj si ylli manjani, noka I pdk-se, intelektual si preci I sigurimit, nje gjeku I markajve, kac miftari. nuk mungojne analisti fatos lubonja, qe per te lehtesue veten ne gjyqin e diktatures fundosi te atin, sigurisht nuk mungon andi bushati sigurimsi I vogel, qe me intuiten e e deshiren e madhe per te sjelle gjak ndermjet shqiptareve. kete aleance anti euro-amerikane familja berisha e perdore per te ruajt privilegje e perfitime dhe per te shpetuar nga krimet qe ka kryer ndaj kombit e populli shqiptar. ne kete aleance eshte edhe sypeshkaqeni, djali aziatik I gruas se berishes. aq sa jam une I biri marksit eshte edhe shkelzeni I biri I berishes. kujtoni c’beri burri I argites kur lindi djale argita, I shkroi telegram lul bashes e I tha,’argia ka linde djale e fort jam gezue a e ka me ty a me mue’.

 27. emigranti says:

  o luli pastaj do ta lejosh llallen te beje cdo gje me ty te denoje per te gjitha ato qe ke bere

 28. Kollodoku says:

  Redakia pse se postoni komenti tim, ju qifsho robt.

 29. Ledion says:

  Vjen DIKUSH te henen, prandaj mbyll cadren buratini i cirkut.

 30. Termal says:

  O Luli ,o koke tul.Po si ta mori mendja o shelg se ishe ti me i zoti kur Saliu te vuri minister te transporteve .domethene aty ku ishin parate, dhe ku ai vodhi te pakten dyqind e tridhjete milion euro me firmat e tua? Po si o tuhaf kujtove se ishe ti me diplomati kur te vuri minister te jashtem dhe me firmat e tua ju fali grekeve territore te vendit per te siguruar mbeshtetjen e tyre dhe te lobit te fuqishem grek ne Amerike ,per te shijuar rehat parate e vjedhura bashke me pushtetin ? Po si o debil kujtove se ishe ti me trimi kur te vuri minister te rendit dhe te urdheroi te vrisje qytetaret krejt te pafajshem me njezete e nje janar sepse u tremb nga rritja e ndjenjes se revoltes popullore ndaj pushtetit te tij kriminal?
  I ke thene Rames disa here ti vere gishtin kokes sa nuk eshte vone ,por nuk e ke kuptuar ende or hajvan se Saliu ta ka vene me pare gishtin ne bythe perpara se te te bente ” kryetar ” te P.D . Te detyroi ti kundervihesh gjithe botes me kete protesten tende idiote ,dhe ty te dukej vetja i rendesishem dhe me peshe . O budalla,te ngriti cmimin artificialisht qe te dorezoje pastaj koken tende ne tepsi me shprese qe te paguaje e te shlyeje mekatet e tij te pafundme.Dhe ti si leshko vazhdon me kembengulje te hedhesh hapat ne rrugen ku ai te ka kurdisur deri sa te besh edhe hapin e fundit e te vesh ne te … sat’eme.

 31. Malo says:

  Ik pirdhu. …te thane me kohe. …ose fuck you!

 32. DETARI Atllantidhes🌐 says:

  E kruani ,e kruani me shtetin !
  Te henen mberrin ne Tirane ,kinezi,tjeter amerikan dhe thone qe ai e di mire karatene…………
  🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🇩🇪🌍

 33. oni says:

  Shikoj aty ke cadra ish drejtore dhe Sekretare ministrish, si nuk ju mbaruan leket xhanem. Kater vjet opozite e prape shpenzime luksi….

 34. EdiMirKush says:

  Lulushi je rrobi me pa karakter qe ekziston ne bote .po pse mo kokra legenit u dorzove nga Arinjve ,ti ishe simboli krimit koropsionit mashtrusit ordiner kokra kokres ,po trimat e asem hajcarit ku i kamuflive ,po salushken kur do ma qashe dhe te thosha e mban ment qe kur fillove ato ciu ciu me argiten ta kan me te futme ty dhe atij palles ristanit .Mos mos se do merni veten ne qaf dhe ja erdhi dita qe ngele vetem me cadren e mbytur ne 13 Maj. Te pata dal borxhit ri larg milloshevicit Arkanit Fasllicit o Baftjar tani filmit i erdhi fundi gezuar ne shen trialle ti dhe baftjarat e tu . A qyqari ti si perfundove u bere per meshire o mjeran .

 35. saliu says:

  Luli del neser nga cadra me koken lart dhe breket plot.

 36. kozmo says:

  Ha ha ha keto kerma do te bejne Republike te Re? SHPORRUNI DHE PASURINE QE E RROPET DO TA SHPAGUANI. TE PATURPSHEM, KENI MORAL TE FLISNI PER POPULLIN E VARFER QE E KATANDISET JU.
  TRULESHET NESER NE PROTESTE DUHET TI KERCASE HURI.

 37. albani says:

  Kulla e barit nuk do te digjet!
  Cadra e Bulevardit do te mbyllet!

  Sali Berisha,
  d.v. (dora vete)

 38. Lulke fitove te gjatin e veshgjatit says:

  Lul Cadra ku do qe te vesh Gopin e sateme do gjesh Republiken e Kurvave te Cadres coja gruas tende tani
  Ajo mbase eshte me Kurve se ty dhe nxjerr fitime se ti vetem ate te gjatin e veshgjatit fitove dhe kurre mes te dalte nga suma

 39. fteri says:

  Or Lul Basha ore tradhëtar mbylle çadrën si fshatar !

  O Zot i madh,çfar pikllimi ! Po çfarë llojë flijimi qënka ky ? Të jesh i ngujuar ditë e natë për tre muaj në çadër duke u përpjekur ti pëlqesh një njeriu S.Berishës ,dhe njëkohësisht ta keshë frikë dhe ti druhesh atijë më shumë se çdokujtë tjetër në botë ,për të parashikuar se nga do të vijë goditja mbas dështimit të skenarit destabilizimit ,të zbuloshë kurthet e Jozefinës ,Majlindës ,,të lexoshë çehren e Saliut e Zenit për të zbuluar kushë të tradhëtoi ,duke mos patur asnjë mik të sigurtë ,të mbyllësh çadrën me zemër të ngrirë e të coptuar ,duke mos qënë i gëzuar se nuk funksionoi asgje për rrëzimin e E.Ramës dhe destabilizimin e vendit kjo është e trishtë ,kur ti humbe dy mbështetësit e tu më të mirë ; Një pjesë të madhe të elektoratit të PD-së dhe miqët të SHBA-së dhe BE-së. Por edhe i pa sigurtë se sundimtari mundë të flak si limon i shtrydhur ,dhe sidomos nga letra e komisonerit HAN që të ndëshkon rëndë si antidemokratik ,antishqiptar !

 40. kreshniku i maleve. says:

  Memorondumi i Çadrës së L.Bashës kundër qeverisë shkoi për leshë….sa një presh dhe një kastravec një metër të gjatë !!….

 41. TITO,ENVER,RAMIZ,SALI=TERS says:

  Demokrate largojuni kriminelave te republikes se re qe Saliu ka 25 vjet qe vetem shpif vret shet dhe perdhos Shqiperine.Fundi tij eshte i pashmageshem mos ja zgjasni jeten kucedres.

 42. republika e re e bashes ke ka aleat. eshte kunder shba-se e bashkimit europian. kush I mbetet aleat, I mbeten ruset, serbet e greke sigurisht model do te kete bashar al asad ose modeli I udheheqesit per sali berishen. sali berisha ka vrare aq shqiptar sa sirian ka vrare asadi per nr. e popullsise.poshte alkaida e sali berishes e kreshnik spahiut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *