Chelsea shpallet kampion i “Premier League”

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Chelsea ka fituar matematikisht titullin në Premierligë, pas triumfit 0-1 ndaj West Bromwich Albion

“Blutë e Londrës” moren nje fitore te cmuar ne transferte, për t’u shpallur edhe matematikisht kampion, kur kanë mbetur edhe dy jave deri në fund të kampionatit.

Golin e tri pikëve dhe të titullit e shënoi Michy Batshuayi në minutën e 82-të.

Ky është titulli i gjashtë për Chelsean në histori të klubit.

Hera e fundit kur Chelsea e fitoi këtë trofe ishte sezoni 2014-2015 në krye me Jose Mourinhon.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *