Fatos Lubonja: Perëndimorët i manipulon Rama, ata s’i pyet njeri në Europë. Në Francë populli i hodhi poshtë, kanë dështuar Europën dhe tani na japin ne mend

Fatos Lubonja thotë se ndërkombëtarët që vënë vulën me opinionet e tyre për çështjet e nxehta në Shqipëri, janë po të njëjtët që kanë dështuar vetë Europën.

Në emisionin “Të paekspozuarit” në News24, Lubonja tha se edhe diplomatët ndërkombëtarë janë përgjegjës për situatën në vend.

“Ne e dimë që ndërkombëtarët mbrojnë qeverinë, por hipertrofizim që i bëjmë atyre, dhe ajo që më shqetëson është se këta nuk kanë asnjë refleksion në 20 e ca vite, çfarë kanë bërë këta këtu me kanalizimin e të gjitha problemeve.

Është dështim total i tyre, se kanë legjitimuar një kastë kriminale.

I kanë legjitimuar, tani i thonë uluni atje e vazhdoni fasadën demokratike e pas fasadës bëni ç’të doni.

Prandaj nuk kam shumë respekt për këto që thonë ndërkombëtarët.

Këtu kemi një mjeshtër si Edi Rama që manipulon ndërkombëtarët.

Ne i shohim vetë gabimet tona, Rama thotë dëgjoni ndërkombëtarët.

Duket sikur e thonë këta, sikur e thotë Zoti.

Jo, ata kanë dështuar Europën.

Partitë që përfaqësojnë dolën nga zgjedhjet në Francë.

I hodhi populli. Janë përfaqësues që i ka nxjerrë jashtë populli francez” – tha Lubonja.

REMOTE_ADDR:[]

25 komente në “Fatos Lubonja: Perëndimorët i manipulon Rama, ata s’i pyet njeri në Europë. Në Francë populli i hodhi poshtë, kanë dështuar Europën dhe tani na japin ne mend”

 1. shqiperi says:

  Europa ka nevoj per mend nga ty o Fatos. Prreshi Lis te eshte bere… fluturo fluturo

  1. toni says:

   Tos beqiri, ti ashtu si PD-ja nuk raprezentoni popullin shqiptar!

 2. Qytetar says:

  Ik ore bajge.Skizofren.

 3. Shefi says:

  Po mire o Tosi, ben dhe ti nje parti si puna e Makronit ti kundervihesh sitemit egzistues!

 4. saliu says:

  Je vertete kaq budalla , apo hiqesh Z. Lubonja !
  Nderkombetaret e njohin Shqiperine deri ne goxhden e vogel qe ngulet ne nje ndertese, sepse kane te gjithe informacionin nga te gjithe organizmat e instaluara ketu, gjithashtu nga Ju spiunet pa para qe nuk leni gje pa thene e shpifur. Rama nuk ka asnje mencuri per manipulimin e nderkobmetareve sepse ata e njohin vendim me mire nga ai vete.
  Te mohosh punen e nderkombetareve per ndertimin e demokracise dhe vendit eshte se paku dashakeqesi.
  Te tregohesh me i mencuri nga te gjithe eshte se paku “gomarllek”
  Te jeshe kunder Rames eshte te jeshe Fatos Lubonje. Vetem ketu ke te drejte.

 5. londi says:

  Ky ben parti me budallenj si puna e ketij kormes, psikopat tamom paraqitje budallai, shikoni fytyren.

 6. skenderbeu says:

  PO pse o Fatos ti qe spiunove babane tend do ta shpetosh Shqiperine? Gazetare sorrogato,,,,, njerez te ligj.

 7. dulla says:

  Lidhja islamike eshte me e pershtatshme per Berishen dhe klanin.Ti Lubonja je vetem lehes inatcor.

 8. eli-tiv says:

  …po pse do shume mend per te kuptuar qe saliu po jep shpirt…e po ben te pamunduren…jo vetem per pushtet…por te ekzistences se tij…fatosi eshte pjese e shebetor i llumit…e shqiperia duhet mirepaguaj helmin e tyre….Dil i pavarur….puno…e pastaj na thuaj ndonje gje parazit

 9. drakula pan says:

  Mjaf me me gomarlleqe si ti dhe analistet e tjere. Jeni krejt te papjekur, Nuk kuptoni asgje, por nuk eshte faji juaj, eshte faji dhe pergjegjsia e mediave qe u marrin mendime, ju pranojne shkrimet tuaja krejt bajate, shkrime qe te habisin nga permbajtja teper e ulet, e pakuptimte. se si jeni ju dhe shume si ju analiste dhe gazetare, kjo nuk kuptohet. Kush ju fut juve ne lsita te tilla dhe majmeni me para e pasuri vetem per te shkaterruar kete shtet. Po merrni guxim duke u treguar me te mençur, kur jeni vetem budallenje nga trute e kokes. Nje shprehje e vjeter na meson se “njeriu qe nuk di por mendon se i di te gjitha, duhet te largohemi prej tij”. Te tille jeni ju kalemxhinjte e haleve, qe dini te shkruani te kundertat e te drejtave, te vertetave. Lipsur qofshi. Do zoti ktheheni prap atje ku keni qene. drakula pan

 10. ABC says:

  Ky te shkoje e te kurrohet se s’eshte mire. Nuk i ve faj se nuk eshte e lehte tja fusesh babait por ky po nxjere inatin kunder shqiptarve.

 11. qamo says:

  Ky “filizi” i Bllokut (psikopati Lubonja), është mësuar dhe kërkon përsëri “parajsën” e diktaturës së shpellarit dhe na hiqet si filozof dhe analist i madh…(?!) Pika bythës…!!!

 12. Tutu says:

  Keta jane disidentet e komunizmit, spiune te sigurimit dhe mercenare te thekur…gjaku nuk behet uje Fatos…bajga bajge ngelet…se edhe yt ate nje bajge me ngjyre pak me ndryshe nga bajgat e tjera ishte…je thjesht nje plehre..!!!

 13. koli says:

  ore e denoncove babain apo jo, keto na thuj. si per cudi ky dhe kastriot myftari kane te njejten forme koke….

 14. betixho says:

  DO ME THENE,ATAE I MANIPULON RAMA,TYJ JO.OOOUUUUU.KUSH JE TI MORE DEBIL Ç’FARE E KUJTON VETEN.TI NUK MANIPULOHESH NGA E VERTETA LUBONJA,SEPSE TI E DI ME MIRE SE UNE SE I PA MANIPULUSHMI OSE ESHTE N JE MENDJENDRITJUR MBI HANH,FLEKESHTAIN,KUKAN ETJ.OSE NJE I SHITUR,I PAGUAR DHE KEJO E FUNDIT NE SHQIPERI ESHTE PROVUAR NGA HISTORIA.

 15. arben muhameti says:

  Njeriu me llapaqen ,pseudoanalist,nje gomar i teri ,qe na jep mend ne shqipetareve.nqs ne jemi kaq mbrapa nga evropa nuk na e kane fajin vetem politikanet por edhe keta gomere me shumice, qe bejne analistet , dhe per cudi ne kete vend jane shume .Ti nuk kupton mor trap se po flet si yt tate ne kohen e Enverit ?Po luftoni evropen ore te ndyre ,qe po perpiqet ta ndihmoje kete vend ,mos po kerkoni ti mbyllni prape kufijte si ish lideri juaj ?Cfare i djathte je ti mor spiun ,nje spiun burgjesh ,nje ziliqar njeri .??Perfitoni te gjithe ju antishqiptaret se ne kete vend nuk cohen dhe tju zhdapin ne dru ,e mos ta hapni me gojen ,ndyresira.

 16. tironsi says:

  Te na rroj partia se mend kan hik me koh

 17. Tani says:

  Francezët zgjodhën pikërisht të kundërtën e asaj që thua. Kur votuam Macron-in e votuam sepse projekti i tij ishte qartësisht pro-europian dhe propozon madje disa reforma në nivel europian për t’a shtyrë Europën drejt bashkimit përfundimtar në të gjitha fushat. Ajo e cila bënte të njëjtat deklarata si ty dhe që i deklaronte institucionet europiane si të dështuara dhe propozonte izolim (sikurse PD-ja), në vend të reformave, ishte pikërisht autoritarja Le Pen, pjellë e një mendësie izolacionaliste sikurse lidershipi i PD-së.
  Sjellen tuaj dhe e disa “gjithologëve” të tjerë idhnakë, nuk arrij ta kuptoj. Analogjitë janë shpesh të gabueshme por pozicionimi juaj është si sjellja e pjesëtarëve të një familjeje që merret me karakterin e kritikën e kryefamiljarit kur disa familjarë të tjerë çakenj me shkrepëse në dorë janë bërë gati ti vejnë flakën shtëpisë e ti djegin të gjithë brenda. Hiqjani pushtetin familjarit sikurse e mori, nëpërmjet votës dhe jo nëpërmjet flakës.

  1. Bayrou says:

   Koment i shkelqyer, sepse teresisht I VERTETE !

   Fitorja e Macron eshte KREJT E KUNDERTA e asaj qe pretendon Lubonja.

 18. mikel says:

  ore ka tru ne kok ky ,apo jane gazetaret qe na provokojne ,megjithate i bjen me qene ,n,q,s ndercombetaret kane deshtuar si dhe shembulli i frances kshu qe ne duhet te marim ne dore punet e evropes 2 jane gjonat m,q,s, dum UE ,o te na drejtojne o ti drejtojme ,dhe une deri ktu jame dakort, por nuk kuptoj UE eshte siper kalit dhe i varen komet ,kurse ne nuk dime ku kemi koken?,,,,,,, ku dreqin jeni ju gazetar ju njerz mbi te gjitha qe keni dy pare men qe nuk i ndaloni kto jashteqitje te kombit se po lejme nom ne syte e botes ,e ngjut kadaren ,po na vjen turp nga vetja me qen shqiptar , cfar kemi bo qe ti majme turpin ndalojeni more su flliqem si komb mos i postoni komentat

 19. timo says:

  Për analogji or ti Lubonjë, po ashtu si populli francez, edhe ai shqipëtar, ju ka hedhur dhe nxjerë jashtë juve nga sistemi dhe një parti po aq europiane si ajo e Macron po udhëheq Shqipërinë me gjithë shkopijtë që ju i fusni përditë në rrota. Dhe një gjë është e sigurtë, o i biri i Todit, se ju keni dështuar. Jeni dështakët më ekzemplarë të të gjithë historisë shqipëtare.

 20. Malesia says:

  Pse i jepni hapsira ketij greku që dhe Himara qenka greke sipas ti, se di sa para ka marr nga sherbimet greke.

 21. Nardi.l says:

  Me vjen keq per te gjithe ish te burgosurit politike dhe per vuajtjet e tyre me kohen e diktatures,por ky trapi lubonja e paska pasur hak burgun qe ka bere.Lufte civile nxit ne Shqiperi more maskara?

 22. Maloku says:

  Nje pyetje kam??? Ti Fatos je budalla i lindur ,a hiqesh vete sikur je budalla. (Budalla dhe une ,pres pergjigje nga nje budalla)

 23. Bond says:

  Sa qesharak eshte ky Lubonja!
  Shqiptaret (qe e kane ndritur!) nuk mund te marrim mend nga Europa pasi kemi vete ca tipa “te mencur” si Lubonja, Luli apo komuniste te kalcifikuar si Berisha, qe mund t’i japin mend Europes!
  Por shyqyr qe nuk arrin deri aty sa te thote qe Europa te ndjeke edhe ‘modelin’ tone ‘demokratik’, ekonomik dhe social! Ky do te ishte kulmi i marrezise!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *