Qytetarët nuk i binden Enno Bozdos, vonohet takimi i Bashës

Sekretari organizativ i PD-së, Enno Bozdo duket se ka qenë mjaft i tensionuar sot në çadrën e protestës.

Në rolin e organizatorit, ai nuk ka mundur të bindë dot qytetarët që të afrohen rreth ndenjëseve ku flet lideri i opozitës Lulzim Basha.

Bozdo është detyruar për rreth 1 orë të marrë mikrofonin dhe të urrdhërojë qytetarët që të bindeshin.

Edhe pse bëri thirrje herë pas here, qytetarët nuk e dëgjuan fjalën e tij që të afroheshin në forumin e  organizuar nga kryeopozitari.

Kjo gjë bëri që Bozdo të humbasë qetësinë, duke drejtuar një apel ndaj organizatorëve të rretheve që të marrin masa për të afruar njerëzit.

Mosbindja e qytetarëve ndaj urdhërrave të Enno Bozdos bëri që takimi i Lulzim Bashës, edhe pse ishte njoftuar në orën 10:00, të shtyhet me 30 minuta.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Qytetarët nuk i binden Enno Bozdos, vonohet takimi i Bashës”

 1. kaqi i zi says:

  kjo i bjen ikni per rusi

 2. Kujtimi says:

  Basha eshte nje llapaqen qe nuk ka shok
  Keta jan te cudicem
  Kerkoin te ken NE DOR EDHE OPOZITEN DHE POZITEN
  KETA MJER AN KERKOIN TE DETYROIN EDHE PARTIT E TJERA KE TE VEN NE LISTE
  KE TE VEN KRYEMINISTER
  BOZO ESHTE NJE GOMAR TURI MAJMUNI

 3. Kujtimi says:

  Basha eshte nje llapaqen qe nuk ka shok
  Keta jan te cudicem
  Kerkoin te ken NE DOR EDHE OPOZITEN DHE POZITEN
  KETA MJER AN KERKOIN TE DETYROIN EDHE PARTIT E TJERA KE TE VEN NE LISTE
  KE TE VEN KRYEMINISTER
  BOZO ESHTE NJE GOMAR TURI MAJMUNI ,,,,,,,,

 4. Alidemsi vjeter says:

  Cfare te besh o Enno tere jeten ngele peng i “supes” qe hengre tek Bashkia……Bisht qeni do te ngelesh tere jeten..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *