Shefi i “diplomacisë” së PD i përgjigjet Hahnit: Edhe po të dua të tërhiqem ja kush s’më lë…!

Kreu i Departamentit për Politikën e Jashtme në PD, Kreshnik Çollaku ka reaguar në lidhje me letrën e komisionerit për Zgjerimin në BE, Johanes Hahn, i cili kritikonte ashpër vendimin e PD për të mos marrë pjesë në zgjedhje.

Çollaku postoi një fotot me djalin e tij, ku shkruante se “Edhe po te doja te terhiqesha… ky nuk me le. Kam vendosur ta rris ne kete vend”

Më tej zyrtari i PD i drejtohet komisionerit teksa thotë se “Prandaj neser dhe cdo dite protestoj. Me vjen keq z. Hahn. Djali im eshte me i rendesishem se letra juaj”, shkruan Collaku.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/hahn-symbullur-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/hahn-symbullur-1.jpg","attachment_id":"683922"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/coll-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/coll.png","attachment_id":"683923"}]

31 komente në “Shefi i “diplomacisë” së PD i përgjigjet Hahnit: Edhe po të dua të tërhiqem ja kush s’më lë…!”

 1. Niku says:

  Po te pyesesh Salihun edhe ai te njejten gje thote. Me dhimbset pjella.

  1. €piriiiiii says:

   Ju e soji juaj jini ne gjendje te shisni djalë e byth per 1 cop kartige e karrrrier. Njerez te pështire

  2. Te qifsha gruan ne bythe says:

   Ti fshatari faqekuq i Perrenjasit apo Pishkashit mire e ke qe e thua hapur qe po kerkon te rrisesh djalin, por me gjakun dhe vuajtjet e shqiptareve qe i ke marre peng ti dhe ai bythqiri Lul hollandezi. Kur te behen hesapet mos del me i rendesishem djali i ndonje te keputuri aty ne Shqiperi dhe te qi robt dhe soj e sorrollop ty e ca ke ne fis. Shkerdhate, kur ka ngelur PD tek nje qelbanik qe qelbte tere godinen 1 te Qytetit Studenti, konviktor legen te zuri dhembi buke ty dhe na ben karshillek me racen e karit qe ke nxjerre ne fotografi.

 2. Tarasi says:

  Nga degjenarata si puna tende gjysma e shqiptarve po i rritin jashte shtetit more palo-politikan kurve e rendomte dale nga bordelloja e PDse

 3. SHQIPTARE DHE KRENARE says:

  Po mor po femija eshte gjithmon e para por me drejtesi e me pune te ndershme se edhe ai qe mbledh kanoce neper kosha plehrash ka femij per te rritur e ushqyer
  Edhe ai kerkon mundesi te barabart me te tjeret or ti krokodil!
  Problemi yt nuk eshte se s’te le femija
  Problemi yt eshte si ti lesh atij cifligje pa punuar
  Uuuut meturine!

 4. Ama says:

  Mjerë fëmija yt,që po rritet dhe ushqehet nga një njeri që predikon dhunën dhe urtejtjen!
  Do jetë vonë për të,kur të gjykojë të atin e dhunshëm!👎👎

 5. Populli says:

  Yyyyyyyyyy krimba të gjizës.

 6. nord.al says:

  U be bytha e Kreshnikut ti jape mend politikaneve te Europes. Ku-ku ku kemi arritur.

 7. Lori says:

  PD, e çmendur!👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

 8. i pa besi(Berisha vete) says:

  O Niku o “dipllomat” ,nuk te dija kaq koqe gomari o i zi.Neser une si protestues(Larg qofte ) do vij nga shtepia jote e te ushtroja dhune ,si do te vinte ty,se ty te dhimset djali ndersa per djemt e 75 % te popullit as nuk e vret mendjen. Ku ngeli politika ne doren tende me mire vrit veten e thone asj fjale. Ngushellime o idiot dipllomat ,kafene e mortit te PD do ta pime me 18 Qershor.

 9. Grand says:

  Te beshe potitike te ndyre. ME femijen!??
  Ky BMut tip servili ekstrem, nga qe ka frike dhe DHJERE gjake ne 2B dhe ruset nga qe s’ja argentino, very perpar a femijen, gjasme si …..
  Po ti kafshe po ai femije do shkoj ne shko lleshi neser. Kafshe e Burrell the Europa ka nje kiter qe te perdori ritual nuk i was neser.
  Dyshoj se edhe ti je hajdut! Ndoshta James we vjen filter qe del lista e zenel, nga usa dhe be.

 10. Kosta Dhembeli says:

  Po djali im që e do këtë rregull të krijuar nga Rama si t’ia bëj? Apo të vish ti në pushtet e na ngjall 30 Lazarate sërish. ..

 11. Asia says:

  TURP, Çollaku!
  JAZËK!!👎

 12. art says:

  Se mos pas ca vitesh e çon per tu rritut diku jashte ne keto vendet imperialiste o Kreshniku i maleve

 13. Fiku says:

  🖕 NIKUT, PALAFIKUT!😀

 14. ALBAN DEGA says:

  Date: August 21, 2013 at 14:19:37 EDT
  To: Verarta

  OPINIONE

  ” … NE GRIKEN E TOPIT !”

  – Lukunia e e qeneve te terbuar te Berishes i versulet ” imperializmit amerikan”
  – A ka deshmi me te sakte te drejetsise se mesazhit te ambasadorit Arvizu !?
  – ….Parti Sali jemi gati kurdo ti ! Urra….. Urra… Urra… Perpara per fitorje te reja ! Perpara… Perpara … Perpara !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Terbim ne kohen e koleres…Tamam si ne katrahuren 1997 kur e gjithe lukunia e qeneve te terbuar te Sharovit ( qen i madh Stani ) Berisha, Bashkim Gazidede, Blerim Cela, Agim Shehu e co. iu versulen “CIA-s dhe imperializmit amerikan”.
  E njejta gjuhe si e babait ideologjik dhe shpirteror te Sali Berishes, Enver Hoxha.
  I njejti mllef e terbim antiamerikan qe ia kaluan edhe “Rrezikut Anglo- Amerikan per Shqiperine”
  I pari e filloi zevendes-ministri i Jashtem Kreshnik Collaku, ish zevendeambasador ne Uashingon, qe me diplomaci kupton bythelepirjen e despottit Berisha.
  E dyta ne radhe vjen gjithnje “Pantera e Zeze e tij ” Jozefina Topalli… Lista do te vazhdoje.
  Ne prapaskene gjithnje qendron Sharovi i Vicidolit.
  Sharov i races s vecante. Eshte nga ai soj qe “mesonte Reganomikun” si “komisar i kuq i partise dhe shokut Enver” duke urdheruar zboristet studente apo petagoge te qellonin me plumba prej verteti mbi silurten e ish- Presidentit te shquar amerikan Ronald Regan.
  Hajde Reganomi hajde!
  Reganomi ala Sali !
  Sot Komisari i Kuq urdheron lukunine e tij te terbuar te gjuajne me plumba fjalesh ambasadorin e nderuar te SHBA-se Aleksander Arvizu, perfaqesuesin e Presidentit Obama dhe te Shtepise se Bardhe ne Tirane.
  Pse!? Sepse mesazhi it ij tash nje vit “Eshte koha per veprim!” kunder Kadafit shqiptar u kuptua e zbatua si kurre ndonjehere nga sovrani shqiptar!
  A ka prove me te qarte se kjo per drejtesine e deklarates se Z. Arvizu se fitorja plebishitare e 23 qershorit 2013 e shqiptareve mbi “banden e gangstereve” te komunistit fanatik Sali Berisha eshte e ngjashme me ate te 22 marsit 1992!?
  A ka deshmi me te fuqishme qe 23 qershori 2013 me disfaten e turpshme te krye- kusarit dhe krye-vrastarit me te korruptuar ne historine e Shqiperise Sali Berisha i dha fund komunizmit dhe neokomunizmit ne Shqiperi duke u vendosur ne te njetin piedestal me 22 marsin 1992 qe i dha fund diktatures me barbare komunsite ne Evrope e Bote!?
  A ka vertetim me te sakte se ambasadori Amerikan en Tirane Z. Aleksander Arvizu eshte teper i sakte dhe largpames ne mesazhin e tij!
  Pritet vetem dalja ne skene e Sharovit te Vicidolit ….
  … Armiqte na kane ne griken e pushkes … Ashtu de! Por edhe ne nuk qendrojme mbrapa – I kemi ata ne griken e topit ”
  …Urra…. Parti Enver jemi gati kurdohere !
  Oh me falni per lapsus linguis! Megjithese te gjithe derrat… domethene te gjithe despotet e tiranet nje fecke kane !
  …Parti Sali jemi gati kurdo ti !
  Urra….. Urra… Urra… Perpara per fitorje te reja !
  Perpara… Perpara … Perpara !
  A nuk ishte kjo parulla kobzeze e Sali Berishes dhe lukunise se tij te terbuar per 23 qershorin!
  Kobzeze per sundimin e tij despotik!
  Fatlume per sundimin e demosit – demokracise shqiptare!
  Thank You very much Ambassador Arvizu !
  Thank You very much USA, miku dhe aleati yne me i madh e strategjik ne kohet me te veshtira te popullit ekombit shqiptar ! Thank You!
  Gezuar 23 qershorin 2013 = 22 marsin 1992 !

 15. asd says:

  Ti bashke me femijen tend duhet te mesoheni te respektoni edhe te tjere baballare me femije qe nuk jane dakort me ty. Prandaj votohet ne vend qe te luftohet ne rruge.

 16. Tani says:

  Po mendon per vehten more mi haleje, te mendosh per te ardhmen e femijes tend nuk vepron ashtu.
  Po ku keni burreri ju vetull shkulurit! Pthuuu!

 17. baku says:

  O kuqo koke-cekan,avash ti avash se na preke me keto fjale,
  Po kur ti nuk do t’ja dish per femijet e shqiptareve edhe ne na kerciti bytha per djalin tend

 18. genci says:

  Sa palle qe je mor kelysh i saliut!

 19. Lennard says:

  Po pse s’te LE ? ia ke taksur Kurban Sali Serbit apo Lul Hajdutit?

 20. Dani says:

  Ashtu te lumte,Ti je revolucionar I vertete,ther djalin per partine.

 21. al says:

  O CAR i Fulqetit, kaq servil je sa qe perdor
  femijen si argument qe per te shumten eshte
  edhe banal. Ne nivelin qe dukesh te jesh as
  per te kullot delet nuk te pranon njeri.
  Por ka shume mundesi qe je nje shpirtzi qe
  do pendohesh me vone se sa keq vepron tani.

 22. labi 2 says:

  I madh Alban Dega.Ne grike te topit imperializmi euroamerikanNa e rrofte Lulka me shpuren e tij

 23. 13 says:

  Ka te drejt Çollaku se me i rendsishme eshte femija e tij se ata te Shqiptarve 😡😡😡👌

 24. labi 2 says:

  Tani kane mbetur t’i shpallin lufte edhe fese.se imperializmit euroamerikan kene kohe qe e kane vene n’grike te topit.SHQUP-hesap.

 25. ATDHEU says:

  Alban Gega, je i mrekullueshem. Gjithmon i sakte. Me respekt Atdheu.

 26. ATDHEU says:

  Populli duhet te di shume mire nje gje , qe Sali Karaxhič dhe soji i tij edhe te vdekur, shpirtrat e tyre do te punojne dhe luftojne kundra Shqiperise dhe shqiptareve.
  Mir u takofshim ne 23 qershor.

 27. xhaja nga Kavaja says:

  a je vertet i sigurt qe djali eshte i yti ?

 28. prefesori says:

  NUK KANE RRUGEDALJE TJETER. I VETMI SHANS I TYRE ESHTE TE GRABISIN PUSHTETIN,SIKURSE perpara v.2013. E dine se i PRET BURGU dhe po perpiqen si ujqer te plagosur

 29. Kellira says:

  Kurse ne kemi vendosur t’i rrisim femijet ne “Europe” dhe jo ne Albanistanin qe udhehiqet nga Bajraktar Sali Bisha dhe pjellat e tij…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *