Manchester City fiton ndaj Leicesterit, i afrohet Ligës së Kampionëve

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Manchester City ka marre nje fitore te rendesishme ndaj Leicester Cityt me rezultatin 2-1, në javën e 36-të të “Premier League”.

Golat për ekipin e Pep Guardiolas i kanë shënuarn David Silva dhe Gabriel Jesus.

Kurse, golin e vetëm për Leicester Cityn e ka shënuar Shinji Okazaki.

Pas kësaj fitore ekipi nga Etihad është ngjitur në vendin e tretë në “Premier League”, me 72 pikë të grumbulluara, dy më shumë sesa Liverpool që është i katërti.

Kjo fitore i jep shpesë Manchester City që të siguroj kualifikimin për në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *