REPLIKAT/ Komentuesi: Pse ike në Vlorë, rri në zyrë po të jesh burrë… Rama: I shkreti ti….

Postimi i fundit i kryeministrit në Facebook, ku ka ironizuar me një fotomontazh Lulzim Bashën, Palokën, Spahiun, Ndocaj, Berishës dhe  Ndokën nuk është pritur mirë nga ndjekësit e tij.

Një nga qytetarët i shkruan se “mbahu ti nga Vlora është rehat të shkruash, por rri në zyrë po të jesh burrë”.

Por i menjëhershëm ka qënë reagimi i Ramës.

Ja se si ja kthen komentuesit.

Replikat

Komentuesi: Mbahu Ti nga vlora eshte rehat te shkruash por rri ne zyre po te jesh burre Ti 🤐

Rama: Bled, i shkreti ti cfare koncepti paske per burrnine, po s’jemi me ne epoken e kullave mor cun dhe mbi te gjitha, une kam punen time s’kam ngene e “Republikes se Re” te rraqeve te vjetra😂✌️

Komentuesi: Zotëri kryeministër keni sens për humorë, mirpo në momentin e gabuar.

Rama: Ou! Po pse keshtu Fisnik, kush e percakton momentin per humor?!😂😂😂

Komentuesi: Seshte koha per humor shiko ministrat e rilindjes hashash ne shendesi apo legalizimet falas apo harrove premtimet e djeshme .

Populli eshte ne gjende ekstreme ju qeshni

E dime qe PD sberi shume por ju cfare bete keto 4vite

Rama: Williams Shijak Tony, hajde emer hajde, po per keto te tjerat qe shkruan pastaj zor me te madh seriozisht, por sidoqofte nje gje po ta mesoj: 138 mije legalizime FALAS deri tani (21 mije PD-ja jote ne 8 vjet✌️) 😀 Shendet Ëilliams

Komentuesi: Z Kryeministër jam dakort që tëbëjmë shtet dhe në shumë pika me ty por në vënt që të merreni me këto budalliqe duhet të merreni me punësimin me uljen e varfërisë me korrupskoni.Janë mbkellë gjithë kodrinat e PogrDeciit me drogë e ruhen nga policia ndërkohë arrestohet një fshatar i varfër pse kishte 2 rrënjë kanabis .Është e drejtë kjo sigurisht që jo .Kjo është policia dhe shteti që krijove ti prandaj thirri mendjes se sot je në pushtet dhe nesër e humb se asnjë nuk është i pavdekshëm.

Rama: Petrit, une jam ne pune Petrit, sapo inspektova nje kantier ne Shushice te Vlores dhe po te shkruaj nga makina, po ti ku je? Sa per kodrat e Pogradecit do i kesh pare ne enderr vella, ndersa nese ty te duken budallalleqe postimet si ky, ne fakt budallalleku i vertete eshte “Republika e Re” e ketyre qe sheh ne foto, ndersa humori me ta eshte thjesht nje menyre qe edhe ti ta kuptosh budallallekun😊 Mire Petrit, kalo mire dhe shkruaje me kujdes shqipen se je bashkeqytetar i Lasgushit te madh

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama-8-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama-8.png","attachment_id":"684151"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/1-3-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/1-3.png","attachment_id":"684149"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/2-3-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/2-3.png","attachment_id":"684150"}]

11 komente në “REPLIKAT/ Komentuesi: Pse ike në Vlorë, rri në zyrë po të jesh burrë… Rama: I shkreti ti….”

 1. k says:

  Kryeministri qe pergjigjet qytetareve edhe kur flasin kot me kot,
  eshte nje progres i madh per shqiperine e prapambetur.

  1. Edkari says:

   Kur eshte kaq trim Edi Rama pse iku ne 97 nga syte kembet.
   sipas kujtimeve te Fatos Lubonjes ky(edirama) nuk pranoj as
   qe te shkonte te mjekohej po arratine ne France.

   1. pjeter says:

    po normale qe duhet te kete nje mentalitet si i yti qe te rrije te te tregoje burrerine si ne 97-en, e lum luli qe ju ka ju veshgjateve, ju mban me kujdes dhe shpreson te shumoheni,por per fat te keq per ju evolucioni ben punen e vet, dhe ju tashme jeni kthyer ne nje lloj qe jeni nn kercenimin e zhdukjes te llojit te veshgjateve ballkanas.

 2. aristoteli nga tic vangjeli says:

  po mor po!
  pirdh o Ed pirdh!
  “s jemi n koh t kullave” – po justifikohet Edi me largimin e tij nga beteja.
  nuk jem ne koh te kullave por ne koh te atomit,dhe bota perballet edhe me rraketa atomike kur vjen muhabeti per te drejten.
  shifni sesi sillet trump. s leshon pe fare qe te iki neper vende te tjera por I del perball burrnisht cdo gjeje.
  ka ardh koha qe socjalist shumica te krekosin edhe muskujt dhe te mos hiqen “te but” si dele biblike apo “te sjellshem” si beqira pederike.
  duhet qe vullneti I shumices te reflektohet edhe me forcen e ligjit. dhe ligji ka muskuj. prandaj s esht cudi dhe mekat apo krim qe ti dasli perball kriminelve te sales te cilet kur shofin se Ed Rama tutet dhe zbythet nga frika e rremujave dhe dhunes ,marrin me shum zemer dhe pordhnojn rrugve si “t fort”.
  I forti I lagjes duhet te jet shteti ligjor.
  kap ca kokrra dhe beji shembull dhe do ti shofesh te tjeret po s ja mbathen matan detrave per “azxile pulitike” porse tash kohet kan ndryshu. s ka me strehim politik per ata qe prishin ligj rend dhe shtet sepse shteti qe cenohet ne shqipni eshte shtet proamerikan proeuropjan ,dhe s esht me shteti komunist antiperendimor. prandaj,nese ktyre shkerdhatave destructive ju hyet m hu shteti ligjor n shqipni dhe ata tentojn te ikin ne perendim,do jet vet perendimi qe do ti deportoj si kriminela.
  kjo duhet te jet strategjija per shtet ne shqipni. lufto kriminelet te bashku nen flamurin e PD. dhe kur ata ikin n perendim gjoja te persekutu,atehere me marrveshje vet perendimi duhet ti kthej deportoj n shqipni si kriminela.
  pasketaj s do ket me cecen me pasaport perendimore qe te trazoj dhe gjullurdoj per llogari t sales. sepse do ta pres burgu si n shqipni edhe n perendim.
  ed rama duhet te bej marrveshje me perendimin qe perendimi te mos strehoj mbeshtes suportoj kriminelet destruktiv trubullues shqiptare te partis demokratike qe “ngatrrojn” krimin e tyre me aktivitet politik.
  nje kriminel s esht politikan . ai esht thjesht kriminel . futeni ne burg.
  dhe kur ata te PDs te mos ken me mbeshtetje ne perendim atehere ata s do bejn me rremuja,sepse I mbetet vec alternative e rikthimit ne shpell masanej,kur te kerkohen nga shteti. dhe s do ken me mundsi me u strehu n perendim.
  vet perendimi e ka n dor. nese nuk I prano ti strehoj demokratet kriminela atehere ata s kan shonc per turbullira..

 3. Fred says:

  Nuk po arrij ta kuptoje kete Bashen ky po hap fushaten elektorale pa qene pjesemarres ne zgjedhje apo ky nuk ka nje kauze per te cilen eshte kjo proteste.Te lutem z.Edi regjistroji keta ne KQZ qe te vete diskretitohen.Po ky qenka interesant mo del per proteste dhe ben fushate kaq frike ka ky nga terreni qe i mundon njerezit deri te cadra e cmendise se tij.Ky me kujton ate shprehjen e popullit”qefi ma ka po bytha s’ma mba”.te me falin dhe ata LGBTsl si e kane emrin se ja u prishi diten se ata ne fakt qefi us ka dhe by…. U a nba.Ha se harrova edhe ato Holandezet mire kishin bere qe kishin ardh po vetem se kane ngateruar orar se mitingu i tyre ishte me oren10. E moj Shqypni e Myers Shqypni.

 4. Gramoz says:

  Ne keneten e politikes shqiptare te jesh kryeminister i pakorruptuar dhe i ndershem eshte e pamundur. Por, per nje gje duhet te mos ia hame hakun, shpirtin e artistit nuk e ka humbur. Ky fotomontazh me ato figura te vjetra , te korruptuara, kriminale , te urryera dhe groteske dhe me ata femije qe qajne me lot tregon me te vertete shume. Keto figura, ne shumicen e tyre i perkasin drejtesise dhe nuk mund te bejne ndonje Republike te Re. Qe Shqiperia te ndryshoje me te vertete duhet nje brez i ri politikanesh ne te dy krahet e politikes, duhet te thahet keneta e vjeter e politikes, se po shikojme te njejtat fytyra per 30 vjet, qe riciklohen vazhdimisht. Liken me bllok ne dore, tani do ta kemi President.

 5. Gramoz says:

  Gazete e blere nga pushteti , pse nuk e botoni komentin tim?

  1. enter"" says:

   Ti je per tu cuar tek kopshti me dreke, vetem atje edukohesh.
   Plas PD ist i felliqur, PLAS

 6. Defrimi says:

  Ju pershendes zoti. Per konceptet dhe menyren krejt ndryshe tè komuninkimit ndryshe ne cd o gje kete kemi pritur. Large shume sjelljeve dhe reagimeve tradizionale qe ma kane vetem lene large shume NGA te tjeret. Komplimente. Nje gje per tani desha t’ju them. Kush ka nje vend pune né entet e sherbimit apo edhe né administrat sidomos at o lokale e perdoni si privat. Eshte nje tmerr dhe fyrerje kur gjendesh perballe ketyre mostra ve.

 7. taso kume says:

  MJERE interneti ,sa balashe spekullojne ne te,shfrytezon kuklla e shpellarit me çadra ne demokraci ,spekullojne dhe balashet,hajnat,injorantet me internetin duke ncjere nga goja felliqesirat e radhes,kafshet pa kohshjence duke u meshyer pas pseudonimesh te ndryshme, mos na i felliqni internetin na lini ta shijome kete pasuri te te gjitheve pa na hapur barkun me fjalorin e injorances.

 8. Shkupi says:

  Sa keq kur flitet per Kanabisin , disa behen sikur nuk dijne nga buron dhe ku ishin rrenjet e kanabisit apo kanceri i Shqiperise …. per 20 vite me rradhe u kultivua dhe u shpernda nga qendra e kancerit Llazarati … pasi qe u operua nga kirurgu Dr Edi Rama ! semundja kancerogjene mori metastaze … por policia se paku e luftoi dhe vazhdon ta luftoj e jo siq ishte deri para 2013 tes kur bashkepunimi lulezonte .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *