Basha refuzon 18 Qershorin, Rama tallet me të në rrjetin social…!

Kryeministri Edi Rama në rrjetin e tij social “Facebook”, nuk i kursen foto ironizuese ku në shënjestër ka kryedemokratin Lulzim Basha.

Ky i fundit për më shumë se 86 ditë qëndron në protestë dhe opozita është e ngujuar në një çadër poshtë Kryeministrisë.

Sot nga çadra e protestës Basha edhe sot u shpreh se opozita nuk i pranon zgjedhjet e 18 Qershorit.

Kujtojmë që opozita i ka bojkotuar këto zgjedhje dhe kërkon qeveri tektike si dhe zhvillimin e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Basha refuzon 18 Qershorin, Rama tallet me të në rrjetin social…!”

 1. vezhguesi says:

  Realisht e ke ti bukerin ashtu ne Surrel o kryemnister.
  Basha po kerkon te reformoje sistemin qe te ndihet i sigurte.
  Pse sja jep ate siguri ti apo je kryminister vetem i kupoles tende.
  Turp te kesh qe tallesh ne vend te ti japesh sigurine qe kerkon opozites e te besh zgjedhje me gjithe spektrin politik.
  Seshte privilegj ti hipesh kalit se prapthi si i ke hipur ti o kryemnister.
  Paske problem kushtetuten ti?
  Apo ke problem popullin e dashur qe e po e le pa votime?
  Po pyete popullin me referendum a do ti shtyjme zgjedhjet qe te reformojme mire sistemin e vettingun bashke?
  Po sje nga ata ti joo, nuk ke as bonsens as pozitivitet ti ke vetem kokderrllek e dashakeqesi. Ndaj eshte kriza kaq e madhe.

  1. Astronauti says:

   Ai qe akuzohet per korrupsion se vodhi 230 mil euro ne rrugen e kombit, ai qe kur ishte minister i jashtem i shiti detin Greqise, ai qe kur ishte minister i brendshem u vrane 4 njerez te pafajshem ne bulevard, ai qe u be kryetar bashkie me vota te dyshimta:
   Ky L.Basha kerkon te reformoje sistemin??
   Tragjikomikja ne ate vend ska per tu mbaruar ndonjehere.

   Po ja dha sigurine, ne takimin e fundit, nje zevendes Kryeminister qe do monitoronte zgjedhjet, plus te kontrollonte administraten per mosperfshirje ne fushate, nderrime ne Polici etj etj

   Gomari gomar ngelet , cfaredo samari ti vendosesh.

 2. nji Kondom ne formen e boles PD-s (basha) 🙂

 3. Taras Bulba says:

  Mor vezhgusi i ardhur nga cadra ai,ktimineli Lulzime Basha e ka pak talljen ai duhet te ishte ne burg sot ,por me sa duket pret dhe baben Sali qe te hyne ne nje dite ,dhe mos u vono vezhgus se po te mbarohen pizzat ne cader

 4. lond says:

  Cili sistem do te reformojn or toc me nofken vezhgues ate qe ka vjedh vet ndervite, esht ne shqiperi se po te ishte ne njevend tjeter ja rremonin sumen.

 5. EKZEKUTUSI says:

  @@Vezhgusi::i nderuar, Lulezim Basha dhe Sali Berishovici jane per te Talllur dhe Zene -Me veze te Prishura Domate…dhe dhe Tranguj tua fusesh ne “Xhepin ” e Mprapem..dhe a e di pse??Pa te Lodhur Shume, Lulic Bashovici Ngriti Cadren e TRADHETISE ne Tiranes, sapo Prokuroria Thirri Djalin e Sali Berishovici “Zenin-Sypeshkaqenin”…
  1-Me Daljen ne “Shesh”, i kerkuan Like Metes alias “Floriri” qe te Braktiste Qeverine, pra “Cadra” ishte nje Forme Shantazhi, ose me mire Thirrje Bashkepunimi qe LIS-i, te Kthehej te Burri i pare PD-ja…dhe Likja si Kameleon qe eshte i Mbajti me “Uje te Ftohte” deri kur i thane Nderkombetaret:NDAL, se nuk ka me Pazare sa me PS-e..dhe sa me PD-ne..Do te qendrosh ne Qeveri i thane dhe do te VOTONI LIGJET E REFORMES NE DREJTESI..Shkurt Likja jo se ka Ndonje “Dashuri” per Ramen por Ndenji ne Qeveri,dhe Siguroj Vendin e Presidentit me Mbeshtetje Nderkombetare, kuptohet dhe te Rames si zgjidhja me e Keqe..
  2-Kthehemi te Lulic Bashovici, qe i Bie Legenit ne Cader: Ai qe u thote edhe Amerikaneve edhe Europjaneve JO::e thote se pas kesaj JO-je Fshihet GARANCIA qe KERKON SALI BERISHA, si dhe Vete Basha nga Europjanet dhe Amerikanet, ATA KERKOJNE GARANCI qe te Ruajne Paprekshemerine e tyre nga REFORMA NE DREJTESI…Por duket se as Amerikanet dhe as Europjanet nuk munde te japin Garanci te Tilla, nuk ka KUPTIM Nje Refome ne Drejtesi po nuk u Shqyrtuan dhe Hetohen te gjithe Pushtetare dhe ish-Pushtetare, nje Drejtesi e Korruptuar nuk na CFone ne Europe..
  3-Kujtoj @@Vezhguesi..se nje Kushte qe Kroacia te hunte ne Eu-ishte DOREZIMI I Gjeneralit Gotovina, HERO I Luftes ne Kroaci..ose Dorzoni ate dhe fillojme Bisedimet per EU-ose jashte EU-se…VETE GJENERAL Gotovina u VETEDOREZUA, kur e pa se behej Fjale per te Miren e Popullit KROAT..
  Kurese ne Shqiperi Demostrohet per Bythen e Sali Berishes..KRIMINEL.dhe Lulezim Bashes..apo Flamur Nokes apo Mediut..keta jane KRIMINE TE VESHUR ME IMUNITETE POLITIKE…keta mendojne se si te Tallen me Ne,,,..Lulic Bashovici??Qe Jeton ne Hollande Mendoka per te “Miren” e te Varfeve Shqipetare??Ja dale pak mor Zoteri…ja dal pak Ne te pame se kush je dhe e dime se kush je..PRANDAJ E KE DESTINACJONIN E FUNDIT NE DESHTIM PA KUSHT…
  @@Vezhgusi qe po na “Vezhgon”….beje te Fala Sali Berishovicit dhe Klanit SERBE NE SHQIPERI..NE NUK DO TE LEJOJME NJE Republike te Bashes,qe eshte ne nje Linje me Politiken Serbe…LULICI ESHTE KRIMINEL…lol

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *