Demokratët braktisën PD?! Basha i përgjigjet Ramës: Ne s’kishim çfarë bënim, vetëm dy zgjedhje patëm…!

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar në profilin e tij Facebook, pas Komunikimit Javor të kryeministrit Rama, duke thënë se nuk do të ketë kurrë zgjedhje pa opozitën.

Shqiptarët folën. Nuk ka e nuk do të ketë zgjedhje fasadë. Nuk ka dhe nuk do të ketë kurrë më zgjedhje pa popullin, zgjedhje pa opozitën, zgjedhje moniste. Nuk do të ketë kurrë më një diktaturë moniste që emëron edhe opozitën fasadë.

Ne kishim dy zgjedhje përpara. Zgjedhja e parë ishte të ulnim kokën e të pranonim fatin tonë si skllevër të republikës së vjetër të krimit, të drogës e të oligarkëve, të pranonim republikën e vjetër ku i gjithë pushteti politik dhe ekonomik kontrollohet nga pak njerëz që shtypin çdo të drejtë dhe mundësi të shumicës së shqiptarëve. Përgjigjen për këtë, shqiptarët e dhanë dje me bashkimin e tyre më të madh kur njëzëri thanë: Kurrë!

Zgjedhja e dytë është në dorën e republikës së vjetër. Të çmontojmë krimin dhe drogën në pushtet e t’u kthejmë pushtetin qytetarëve përmes qeverisë teknike dhe zgjedhjeve të lira e të ndershme ose të përmbysim republikën e vjetër përmes bashkimit, marshimit dhe qëndresës popullore të qytetarëve të Republikës së Re.

Në njërën apo tjetrën mënyrë, krimi do të çmontohet, droga do të çmontohet, republika e vjetër do të përmbyset. Sepse nuk ka asnjë rrugë tjetër për të ardhmen europiane të Shqipërisë,” shkruan Basha.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Demokratët braktisën PD?! Basha i përgjigjet Ramës: Ne s’kishim çfarë bënim, vetëm dy zgjedhje patëm…!”

 1. Popolo albanese says:

  Ke shume te drejte !
  FUTU NE ZGJEDHJE !

  1. €piriiiiii says:

   Ore njerez gjejini ndonje Republik te Re Bananesh Lulëzimit qe te lulëzoj ne serrë çadër

 2. KARAXHIC +SHEQERE =SALI says:

  me vetingun cfar do besh pa lere Rep. e Vjeter dhe Rep e Re(REVJREPRE) PO TI BASHKOSH GERMAT NA DEL EMER HOLLANDEZ

 3. O kopil Hoxha (Basha), Ti je me Republike e vjeter se e vjetra! Minister Transportesh (270 milljon euro I vodhe), Minister i Jashtem ( Shite Detin), Minister I Brendeshem ( dhe urdher per vrasje Te 4 Te pambrojturve)! Kush je Ti Qe flet per Republiken e re? Nje Hajdut Kriminel Tradhetar! Haku I popullit e I nenave Qe veshet me Te zeza do Ju bie mbi Koke, ty Familjarisht e Sali Karaxjicit Familjarisht! Zoti vonon por Nuk harron o Kriminel!

 4. BERISHA LARGOHU 👎 says:

  Shqiptaret nuk tu pergjigjen me proteste, me 5000 vete nuk pengohet nje popull qe do votoj me 18 qeshor.

 5. Dean says:

  Te gjitha do te behen, dhe e di cfare tjeter do te behet? do te shpetojme nga ty e zagaret tuaj njehere e mire.
  Just hope you’re prepared for it, because its going to hurt and its going to hurt bad for a criminal like you.
  Go f..k yourself!

 6. pushteti psikopaterve says:

  lyli qenka trap fare, do i kthej pushtetin qytetareve me qeveri teknike!! Fjalimet e tij jane te bajatura, ky loqe do te na formoje “republiken e re” dhe nuk e ka piken e programit per alternetive qeverisje!! Cojeni ne cmenduri bashke me mentorin e tij Berishen perpara se ti krijojne deme dhe plobleme shtetit.

 7. ana says:

  BASHA IK!!!! QERROHU NË HOLLANDË!!
  OSE DO HYSH NË BURG!!
  VETINGU DO TA NDREQ QEFIN! 👎👎👎👎👎
  LEGEN ,POLITIKAN!😡😡👺👺

 8. hollandezi i 2000-shit says:

  ti bash e humbe shancin per te qene opozit megjithese me mire per shqiptaret pasi ti si perso ju ke borxh shqiptarve per 21 janarin per kostonn e rrg te kombit per detin ti je i krrimbur ti nuk mund ti drejtosh shqiptaret ty te pret burgu o mashtrus i pacip

 9. vjola says:

  Qe do te vinte kjodite qe do te jepnit llogari kete as e kam dyshuar kurre , por qe do te vinte kaq shpejt O Perendi te falenderojme . Popull i mrekullushem jemi dukemi sikur fleme , por kur derdhet kupa ta tregojme qefin

 10. Liri says:

  Mblidh mendjen e shtroju punes. Futu ne zgjedhje e provo sa vlen. Mos na krijo probleme se jemi te lodhur. Mezi po mbajme veten me buke e ti harxhon miliona me dreka e darka ne cader. Mjaft me.

 11. Alban Dega says:

  LUL SALI I NENES…
  KE TE QAJE ME PARE !?

  – Nga Alban Dega. Nju Jork

  Lul Sali nenes
  Ke te qaj me pare
  Lul Xen Gerdecin !?
  A cadren e care!?
  Mushamaja grisur
  I kercasin trare
  Themelet i tunden
  Mbi gjak te pathare!
  Kulmin ne Gerdec
  Rrenjet 21 janar !
  Banda ne panik
  Duart me gjak lare
  Zeri u eshte cjerre
  Mbi te hapur varre!
  Kurr nuk ka mbetur
  Gjak i dlire pa marre!
  Ameriken kunder
  E Evropen mbare
  Nuk po u ngelet askush
  As per tu qare !
  Cadra juaj e krimit
  Po u behet varre!

 12. Lame Lekli says:

  Kush te ndalon te marresh pjese ne zgjedhje o terroriste, futu ne zgjedhje dhe aty maten forcat. Kush nuk te njeh ty me ato krime qe ke kryer keto 26 vjete bashke me baben tende Sali Ram Mershoviqin,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *