Liverpool fiton ndaj West Ham dhe ruan zonën Champions

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Liverpooli e ka shkatërruar West Ham Unitedin, duke e mposhtur  me rezultatin e thelle 4-0, duke vazhduar kështu i sigurt rrugen drejt Ligës së Kampionëve.

Lufta më e madhe në javet e fundit është duke u bërë për pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve. Liverpooli, Arsenali e Manchester City janë skuadrat që po luftojnë për dy vende, pasi Chelsea e siguroi titullin kampion.

Ekipi i Jurgen Klopp eshte ne rrugen e duhur për të siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve, pas fitores se sotme.

Daniel Sturridge, Philippe Coutinho qe shenoi nje dopiete si dhe Divock Origi shënuan për fitoren e Liverpoolit që pozicionohet tani në vendin e tretë me 73 pikë, një më shumë se Manchester City, por që kanë një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *