LSI beson se zgjidhja e krizës do të vijë nga SHBA, Vasili: Një shans për kompromis..!

Lëvizja Socialiste për Integrim beson se zëvendës –ndihmës sekretari amerikan i shtetit mund të arrijë të bindë Ramën e Bashën për një marrëveshje.

Kryetari Vasili thotë se vizita e Hoyt Brian Yee është një shans për kompromis.

Zv.ndihmës Sekretari i shtetit të SHBA, Hoyt Brian Yee nesër në Tiranë.

Një shans për kompromis, që mundëson vazhdimin e integrimit europian dhe zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Një shans për momentin dhe qetësinë që duam dhe aspirojmë të gjithë”, – shkruan Vasili në facebook.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “LSI beson se zgjidhja e krizës do të vijë nga SHBA, Vasili: Një shans për kompromis..!”

 1. ali says:

  Cfare fshihet mbas qetesise qe e deshiron kaq shume ky zotni, dhe shokete ketij?
  Se pari duhet shpjeguar se kush e rrezikon qetesine ne kete vend, dhe aresyeja pse rrezikohet ajo.
  Por kjo lloj retorike mundohet me kot te fshehe aresyen se kjo qetesi rrezikohet nga ato qe nuk
  e duan reformen ne drejtesi, e cila eshte aresyeja e vertete perse disa hapur dhe disa fshehurazi
  bertasin si te brengosur per qetesine, e cila nenkupton kerkimin e garancive qe te mos preken
  abuzuesit e pasurise se qytetareve dhe te vendit, kryesisht politikaneve por edhe te korruptuarit
  e sistemit drejtesise.
  Kush ka shfrytezuar dhe degjeneruar kete popull duhet te jape llogari para drejtesise, ASAP.

 2. Lufter says:

  Eshte e qarte se rruga e gabuar ne thellim te vazhdueshem te PD e ka burimin te qendrimet e lekundura e joshese te LSI. Prandaj ne politiken shqiptare gjithmon e me teper po duket politika ngaterrestare e LSI. Koha ka treguar qendrimet e pamoralshme pragmatiste, interesash e kulisash te kesaj partie edhe ne keto momente. Prandaj elektoratit duhet t’i thuhet qarte se si vepron e ngaterron LSI.

 3. ano says:

  Ikni mor plehra se ju jeni me keq se ata te PD. Ketej hiqeni sikur mbani here anen e njerit dhe here anen e tjetrit, por ju ja keni me te futur te dyja kraheve. Keto fjale tuajat jane benzine per zjarrin…helbete, si gjithmone nga ju.

 4. Ivan i madh says:

  Mor mostera kete e keni te qarte se vetem amerika ja u fut topet ne mengene se me Europianet i mashtroni e tallin ebet. Prandaj ju mpihen pordhet dhe i lepini dhe b… asaj se per mashtrime e frikacake si ju si ju ska ne asnje vend te bote njeres te shartuar me ljepuj.

 5. mmoisiu says:

  More legen ,se ju jeni shkaktaret e kesaj situate,mire do ishte dhe ju plehrat e LSI te mos mernit pjese ne zgjedhje !
  Ju jeni nje bande qe vetem vitingu do tju shkateroje ,qe e vonuat aq shume me teorine e konsunit me banden e Salq…t!

 6. qamo says:

  Mos u lodhni kot, nuk ka për t’u bërë Drejtësi në këtë vënd, as me Veting dhe as me Amerikanë e Evropianë…! Një argument për këtë është, se një Drejtësi e pavarur, duhet të çonte menjëherë pas hekurave (veç të tjerëve) edhe Presidentin e sapozgjedhur…(???!!!)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *