Mediat serbe: Gruaja e Tony Blair dha 360 mijë euro për lirimin e Haradinajt

Mediat dhe politika serbe vazhdojnë të merren me liderin e AAK-së Ramush Haradinajn. Kështu edhe sot gazetat dhe agjencitë e lajmeve serbe shkruajnë për lirimin e tij nga Gjykata e Apelit në Colmar.

E përditshmja më e madhe serbe, Politika, sot sjell një lajm i cili sipas kësaj gazete është i hulumtuar mirë ku shkruhet se për lirimin e Haradinajt nga Franca është përkujdesur zyra e ish- Kryeministrit të Britanisë, Tony Blair, Chery Blair.

Sipas Politika, Chery Blair ka ndikim të madh tek bashkëshorti i saj ndërsa zyra e saj “Matriks Chambers” është prej më të njohurave në botë.

Se si kjo gazetë vjen tek ky konkluzion ende nuk dihet pasi mbrojtësja e Haradinajt ishte nga Parisi.

Një artikull për Haradinajn sot e ka në ballinë edhe gazeta e përditshme serbe “Kurir”

Kjo gazetë duke cituar burime të veta shkruan se gruaja e ish-kryeministit britanik Tony Blair-it, Cherie Blair ka paguar një shumë të majme parash për lirimin e Haradinajt, shkruan gazeta express.

“Cherir Booth, gruaja e Tony Blairit, pagoi të paktën 360 mijë euro që procesi i lirimit të Haradinajt nga drejtësia franceze të kryhet me sukses”, – thuhet në artikull.

Sipas Kurir, Cherie ishte pjesë e ekipit ligjor që u mor me çështjen e Haradinajt sa ishte i ndaluar në Francë.

Kujtojmë se Cherie Blair ishte kohë më parë edhe këshilltare e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Mediat serbe: Gruaja e Tony Blair dha 360 mijë euro për lirimin e Haradinajt”

 1. PO SI KA MUNDESI,,,,SIMBAS JUSH. DO TA KET Q,,,, FORT SE SKA MUNDESI,,,THUAJENI TROC ATE QE MENDONI,,,,, RRAMUSHI KA BO VETEN NJE GJE ME JU SERBET,,, NGA GEY JU KTHEU NE BURRA ,,,JU BURREROI RRACEN,,,PRA JU BERI BURRA QE TE SHKONI ME GRA DHE JO ME BURRA,,,,,PERSHENDETJE MESHKUJVE SERB QE ME NE FUND SHIJUAN DHUNTIN FEMER,,,,,KY ESHTE NDER I MADH QE JU KA BER RRAMUSHI,,, DHE TI A DINI PER NDER,,,,,,,

 2. i papami says:

  keta jane idjote, perfundimisht, nga I pari te I fundit

 3. SHQIPERI ETNIKE says:

  Ramush …Ju ka Qir….e…dhe do tju Qi::::…Bucat-Serbe,…
  E di si themi ne Shqipetaret: NUK NA HA K..rrrii..per SERBET…NE JEMI 10-te Miljon….
  RESPEKT PER RAMUSHIN Luftetarin e SHQIPERISE ETNIKE…Ne do te jemi gjithmon me te dhe do te Luftojme per Trojet tona..lol

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *