REPLIKAT/ Komentuesi: Shkoni futuni në zgjedhje, provoni sa të fortë jeni…. Ja si ja kthen Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha ka replikuar me një nga ndjekësit e tij në facebook dhe konkretish në statusin ku ai poston një foto nga protesta e djeshme e opozitës dhe ku shkruan “Zjarri i uraganit madhështor që tmerroi Edvin Kristaq Ramën dhe e sikterisi në Vlorë”.

Qytetari i shkruan Berishës që të futen në zgjedhje dhe ta provojë PD se sa e fortë është. Por kaq ka mjaftuar që Berisha të replikojë më qytetarin.

Ja se çfarë i shkruan.

REPKIKAT

Komentuesi: Shkoni futuni në zgjedhje, provoni sa i fortë jeni…Ndryshe ju pret fundi, dhe me e keqja për ju, do jetë në pleqëri…Do përjetoni makthe dhe halucinacione, dhe do flisni me veten..Megjithëse po i përjetoni…Po e çoni partinë demokratike në humnerë…Ideja juaj ishte çadra, jo e Lulit…Si more të keni kaluar rë gjitha ato pozicione, në pushtet nga presidenti deri tek kryeministri, dhe të bëni si macja nën sofër,mjau-mjau-mjau që pret t’i japësh diçka, është dobësia më e madhe e juaja. Atëherë, paska të drejtë Rama që, thotë se jeni ngujuar në çadër, nga frika e vettingut. Nëse je me të vërtetë malësor, se i tillë jam dhe unë, bëhu burrë jo burë, hyj në zgjedhje dhe provo forcën, se kush është më i fortë, malësori apo fushori.

Berisha: Behar ka nje njeri sot ne bote qe po vrapon drejte humneres dhe ky esht Edvin Kristaq Rama i cili edhe dje me kujtoj personazhin Jani te nje shkrimtari te famshem grek Nikos Kzanxaqis i cili ne fushe betej i therriste kompanise se tije Para djem mbrapa ju vjen Jani.Ene Rama dje socialistve une po ja mbathe por ju mirembtshi. Ndofta edhe ti Behar ja ke mbathur se pashku me te ose pas tij,kete une nuk e di.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berishaaaa-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berishaaaa.png","attachment_id":"684876"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berisha-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berisha.png","attachment_id":"684875"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berissha1-150x149.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berissha1.png","attachment_id":"684877"}]

18 komente në “REPLIKAT/ Komentuesi: Shkoni futuni në zgjedhje, provoni sa të fortë jeni…. Ja si ja kthen Berisha”

 1. DETARI [email protected] says:

  tjeter te pyeti ose sugjeroj komentuesi malsor,tjeter per tjeter por shume larg ,pa asnji lloj lidhje u pergjigje udbashi Sali .

  1. me thene te drejten says:

   O ZOT! Shikoni nivelin e drejtshkrimit te Sali Derrishes!!!!!! Ka shkruar tre fjali dhe ka bere 10 gabime drejtshkrimore!!!! O zot cfare kafshe injorante “profesor doktor” qe s’di te shkruaje!!!
   Pikerisht kjo kafshe e ndyre, me nivel te ulet kuptimor, ka qene shpesh ne krye te puneve te ketij shteti. Sa te vonuar menderisht mund te jene ata qe ende sot e kesaj dite,nuk e kane kuptuar se kush eshte ky HALABAK Sal FUNDERRINA 🙁

 2. andromeda says:

  Veç gjithë të zezave, Berisha na qenka dhe analfabet funksional.

 3. Maqoja says:

  Pse po te qendronte, cfare do t’i benit?

 4. DASHAMIRESI says:

  Nje replike dhe pergjigje prej idjoti ! Qytetari e fton bajraktarin te futen ne zgjedhjet
  e 18 qershorit, per te treguar se sa i mbeshtet populli ,per t`u rikthyer ne pushtet .
  Kellira serbe , si gjithjmone i rreshqet ballafaqimit , qofte dhe me nje qytetar te
  thjeshte ! Jane perpjekjet e fundit te tij !

 5. Tralala says:

  Ky ka qene presidenti jone dhe Kryeministri jone. Prandaj vendi ka 25 vjet qe vjen verdalle, si pergjigja e tij me larte.

  1. gazeta ime says:

   Wow cfare paralelizmi i mire ‘vendi ka 25 vjet qe vjen verdalle, si pergjigja e tij me lart’….. Me pelqen pamase LIKE

 6. BALLIST PURO says:

  I beje thirrje te sinqerte zenit qe te marre baben e tij dhe ta vizitoj ( para se ta rasin ne BURG ) se ka pjerdhe fare po fare

 7. besniku says:

  Sqarim per Komentuesin Andromeda.
  A e dini se ku bie Vicidoli, fshati i te madhit Vrases dhe Tradhetar me emrin sali Beisha?
  Ne Luginen e Lugut te Zi, ketu bie fshati i tij. E ka emrin Lugu i Zi (per Lugina e Zeze), sepse nuk sheh diell me sy, vetm gjate muajve qershor, korrik, gusht dhe pak ne shtator. A e di se Lugu i Zi, dhe Vicidoli i ish-presidentit, ish-kryemninistrit dhe ish-kryetarit te PD (kjo nuk eshte e vertete se ai eshte ende kryetar), nga muaji nentor, dhjetor dhe deri ne prill eshte i veshur me bore, dhe shkollat pezullohen per me shume se dy-tre muaj? I bie qe kryeministri yne, te mos kete marre arsimimin e plote, as ne fillore dhe as ne shtatevjecare, prandaj mos ia vini re qe nuk di shqip, as shqipen e folur dhe as ate te shkruar. Ka me shume se 50 vjet ne Tirane dhe ende flet si malok, gjysmen gegerisht, gjysmen toskerisht.

 8. Gus says:

  Me vjen keq o SALE mendja ka te shkuar për lesh te roni vete. Ngushëllime

 9. Gus says:

  Me vjen keq o SALE mendja te ka shkuar për lesh te roni vete. Ngushëllime

 10. Bregu says:

  Po kot nuk e zgjodhen agjenturat e huaja kete kokelope malesie. Eshte mish per top ideal. I gatshem te vrase popullin e tij, miqte e tij per pak fame dhe pushtet. Nje mashkull qe rrihte gruan deri sa ia kish thyer krahun nuk eshte gje tjeter vecse perfaqesues i dhunes, terrorit, sadizmit.
  Nje mashkull qe ngaterron ne aferat e tij re ndyra femijet e tij eshte nje monster.
  Ia futen agjenturat e huaja dhe ky nga inati ia fut popullit te tij, gjakut te tij, familjes se tij. C’prisni nga nje plehre e tille kaq e dobet. Burre pa karakter, pa dinjitet, pa principe, pa vlera. Burre teveqel.
  Njeri me te dobet psikologjikisht ska pare historia e shqiperise. Duhen ca monstra te tilla per referenca ne histori.

 11. pinoku says:

  kta te fotos qenkan maskarenj fare… disa prej tyre paskan ngritur vetem gishtin e mezit..

 12. Q.S says:

  Ky nuk eshte vetem nje injorant letrar se drejteshkrimin e ka ne nivelin me te ulet por eshte dhe nje injorant nga ana politike dhe njerezore. Mua gjithnje me ka habitur fakti se si kane arritur te votojne shqipetaret nje kafshe te tille si perfaqesues te tyre.

 13. alby says:

  zot i madh nga kush eshte udhehequr PD.Nejse per kete mire tju behet po me vjen keq qe ka mare peng shqiperine nje injorant e kafshe e tille.Ate vetem zoti tia gjeje anen .Po me mire te prese ca sa ti shohim fundin te cilit ai i trembet shume.
  Injorant,analfabet e gjakesor

 14. Me ke te ka zen sheqerja? says:

  O mavria sali ! Po mire qe nuk di te flasesh shqip,po ti more mavri nuk di as te shkruash. Tani na u mbush mendja qe shqipen e ke gjuhen e dyt .Plak matuf

 15. Niku says:

  Kjo eshte e forte. Shihni te gjithe keto qe shkruajne keto komente per sgjuarsine e Saliut ju garantoj se as 5vjet shkolle nuk i kane mbaruar. Prandaj nuk behet shqipria me shqiptar se eshte tejmbushur me injorant si kto qe shkruajn nga simpatite dhe jo realiteti. Shqiptari edhe me jeten e te ardhmen e tij e sheh si bigjoz dhe jo si dicka qe kan ardhur ne kete bote njelloj si nje amerikan anglez apo cfardo qofte. Shpenzon gjith jeten e tij duke menduar per te miren e tjetrit dhe jo te tijen. Veni ne dyshim intelektin e Saliut dhe per vete skeni buke per te ngrene e skeni asgje ne rruge te mbare per te ardhmen tuaj. Kjo eshte shpelarje truri me deshiren tuaj. Ne fund te fundit populli eshte kope por shqiptari ka ngelur kope xhunglash akoma dhe ky eshte diferenca qe kemi me popujt kope te europes. Ka 27 vjet qe jepet vetem nje film dhe akoma shqiptari komenton e vritet per kete film. Ndersa popujt e tjer europian me te dal filmi mendojn per nxjerrjen e nje filmi te ri me standarte me te larta. Ndersa neve rrijm e komentojme akoma per filmin arriten titanet.

 16. sadna babul ka bidai says:

  NE ZGJETHJE FUTEN TRASHIGIMTARE SI KANE ECUR NE FUSHEN E TYRE PER TE BERE PUSHTET SE SHUM KOKRRA NUK BEJNE NJE HAP PERPARA PER TE QENE LIDER NE KETE FUSHE RESPEKT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *